Прочитавши цю статтю, Ви будете знати особливості розвитку мовлення в різному віці у Вашої дитини, навчитеся проводити ігри, розвиваючі мову.

Зміст:

  1. Становлення мовлення у дитини до 2 років.
  2. Які бувають ігри з розвитку мовлення.

1. Становлення мовлення у дитини до 2 років.

Ваш малюк стає дорослішою і дорослішими кожен день. Ви розумієте, що разом з фізичним ростом він повинен ще рости внутрішнє. Саме рівень внутрішнього розвитку як раз і показує мова дитини. Ви не раз помічали пряму залежність внутрішнього розвитку від того яка у дитини мова, яка  вимова, як він вміє правильно побудувати фрази. Це відбувається тому, що сама мова пов'язана з мисленням і загальним розвитком дитини.

Всім відомо, що саме в грі кожна дитина швидше все запам'ятовує і всьому навчається. 

1_kartinka_igraem_s_papoy.jpg

Вам необхідно тільки навчитися знаходити ігри для розвитку зв'язної, чіткої і зрозумілої мови для Вашого малюка для того, щоб щодня грати з ним . Цим Ви допоможете йому легше зрозуміти як правильно висловлювати свої думки і почуття.

Із спостережень фахівців визначилася середня норма коли дитина починає активно розмовляти – у півтора року! Звичайно Ви пам'ятаєте цю промову: 2-3 окремі слова або прості речення, часто погано узгоджені між собою. Та й самі звуки в словах ще не всі чітко проговорюються.

Пам'ятаєте Ваші перші ігри?

  1. «Скажи «мама»  на прикладі мови дорослого. Ви спочатку пропонували сказати слово, показували, як його хтось говорить ще  раз  знову просили малюка  його повторити. Можливо, не відразу дитина починала розуміти, що від неї хочуть. Але саме такою грою Ви далі знайомили свою дитину з іншими словами. Є навіть готові методики одночасного навчання читання та вимови!
  2. У цей період Вам постійно потрібно було активізувати розумову діяльність дитини, знайомити з новими словами, задавати різні питання: «Де?», «Куди?», «Що це?», «Хто це?»
  3. А пам'ятаєте, як Вашій дитині подобалося розглядати книги, слухати короткі вірші? Бувало так, що він сам «читав» цілі казки?

Ось ці всі моменти Вашого спілкування якраз і створювали фундамент для подальшого розвитку чіткої, зв'язаної і зрозумілої мови у Вашої дитини. 

2. Які бувають ігри з розвитку мовлення.

Ігри з розвитку мовлення мають назву «Дидактичні ігри для дошкільнят з розвитку мовлення».

Тому, що це не просто гра, а ціле багатослівна, складна, педагогічна вправа.

По своїй структурі дидактична гра виконує певну задачу, створює спрямовані ігрові дії, обов'язково має свої правила і додатковий матеріал. У таких іграх є сюжет і роль.

Якщо Ваш малюк у віці від 2 до 4 років, то йому обов'язково сподобаються гри:

  • «Розмова по телефону» - вчить не бачучи співрозмовника висловлювати свої думки
  • «Що буває?...Яке буває?» - вчить описувати предмет або знаходити за описом. Наприклад: що буває круглим, довгим, пухнастим, синім? Або: М'ячик може бути...
  • «Що спочатку, а що потім». Наприклад для супу спочатку варимо овочі, а потім чистимо їх?
  • « Що буде, якщо..» Взагалі цікава гра! Спробуйте запитати у своєї дитини: «Що буде, якщо я стану в калюжу?»
  • «Хто що робить?» учить підбирати слова, що позначають дії.
  • «Вгадай!» за описом вчить пізнавати предмет
  • «Один – багато» вчить правильно змінювати закінчення у словах, які позначають предмет. А якщо Ваш малюк вміє рахувати, тоді вставляйте спочатку просто числа по порядку.
  • Якщо Ваша дитина старше 4 років, тоді запропонуйте йому:
  • «Назви одним словом» - вчить за призначенням предмета називати його. Наприклад: ранкова їжа – сніданок.
  • « Зменш або збільш» - вчить змінювати слова: стіл – столик, будинок – будиночок і навпаки.
  • « Що потрібно для роботи» - знайомить з професіями, учить підбирати потрібні предмети і як ускладнений варіант запитайте «Навіщо цей предмет потрібен?»
  • «Частина цілого» . Ви називаєте маленьку деталь, а дитина повинна назвати предмети в яких вона зустрічається. Наприклад: колесо – машина, велосипед, поїзд, ...
  • «Скажи навпаки» знайомить із словами, протилежними за значенням.
  • « Продовж розповідь» Вам потрібно придумати ситуацію і далі вислухати цікаву історію. Наприклад: «Принцеса несподівано прокинулася...», « Ми на кораблі вийшли у відкрите море і тут...». Можете грати по черзі додаючи по одному реченню.

Можете брати ці ігри за основу і придумувати свої, на більш зручні теми, можете грати не тільки в кімнаті , але і під час прогулянки, подорожі, в будь-який час дня, коли Ви просто спілкуєтеся з дитиною.

Можливо, Вам буде корисна інформація про можливі види вправ з розвитку мовлення протягом дня. Так організовується робота по розвитку мови в дитячих садках.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар