З цієї статті Ви дізнаєтесь кілька способів, як можна привчити малюка до горщика.

Зміст:

  1. Коли починати привчати дитину до горщика
  2. Як правильно привчати дитину до горщика

Коли починати привчати дитину до горщика

Небайдужі батьки чітко знають, коли малятко повинен заговорити, сісти, поповзти, піти ніжками, а ось коли привчати дитину до горщика - знають не всі.

Пам'ятайте!

Фахівці вважають, що навчитися контролювати дефекацію і сечовипускання дитина починає в проміжку між напівроком й роком (одні раніше, інші - пізніше).

Крихітка вчиться спочатку контролювати своє сечовипускання.

Якщо Ваш малюк вже добре і впевнено сидить, можна почати знайомити його з горщиком.

34.__1.png

Порада!

Привчання до горщика в цей час найбільш ефективно для спокійних, нікуди не поспішають діток.

Проявивши терпіння, Вам обов'язково вдасться сформувати цілком стійкий навик і у більш активної дитини. Хоча на горщику вона не буде сидіти довго, тому, можливо, доведеться обмежитися спочатку загальним знайомством з туалетом.

34.__3.png

Порада!

Врахуйте, що приблизно в рік настає перша криза дорослішання, і навіть ті дітлахи, які вже вміють ходити на горщик, можуть від цієї навички відмовитися.

Але після закінчення кризи (близько 14-15 місяців) привчання дитини до горщика можна і потрібно продовжити.

34.__2.png

Більш того, справляння природних потреб стає після 1 року і 3 місяців більш усвідомленим і осмисленим.

Поступово привчайте карапуза до самостійних походів на горщик. Вивчайте його, хоча б частково, перед цим знімати штанці.

Кожні мама і тато самі для себе вирішують, у скільки починати привчати до горщика свого малюка.

Спеціалісти помітили, що освоювати туалет можна з семи місяців, в подальшому, до 18 місяців відбудеться поступове закріплення виробленого рефлексу, і перехід його в стійкий навик.

Пам'ятайте!

Подбайте, щоб горщик був зручним для крихти: фахівці вважають, що дівчинці зручніше округла форма, хлопчикові - більш витягнута.

Не переживайте за зовнішнє оформлення горшка.Все горщики для дітей виготовляються з якісної різнобарвної пластмаси.

34.__9.png

Вибирайте той варіант, який Ви завжди можете легко вимити.Особливо зручні для дитини моделі зі спинками (для зовсім маленьких) і з кришечками (для поїздок).

Щоб процес привчання був максимально успішним, вивчіть наступні рекомендації:

  • Справа піде швидше, якщо дочекатися віку психологічної готовності (близько 18 місяців)
  • Побачивши, що малятко прокинувся сухим - швидше садіть його на горщик і пояснюйте, навіщо це потрібно
  • Якщо дитина не зовсім здорова, перенесіть привчання, поки крихта повністю не одужає
  • Замініть одноразові підгузники на трусики
  • Не сваріть, якщо у карапуза не все виходить відразу.
  • Не вмикайте воду у ванній, щоб стимулювати сечовипускальний процес. У дитини так може з'явитися рефлекс робити це тільки при включеній воді, що не завжди можливо.

Як правильно привчати дитину до горщика

Існує і давно випробувані кілька методик, як привчати дитину до горщика.

Одна з них, найбільш поширена підходить для діток 14-15 місяців, які розуміють, чого Ви від них хочете, і вміють здійснювати прості дії.

34.__8.png

 Називається метод «Добровільний малюк», розробила його Джина Форд.

У нашій країні ця методика більш відома під назвою: «Як привчити дитину до горщика за 7 днів»:

  • У перший же день після нічного сну саджайте крихту на горщик і більше підгузник не надягайте. Замість нього надягніть малятку трусики, пояснюйте, що він тепер став зовсім великий і повинен робити все, як дорослий. У цей день висаджуйте карапуза на горщик кожні п'ятнадцять хвилин, намагаючись, щоб він провів на горщику близько 10 хвилин. Якщо з першого разу у нього не вийшло - не лайте за це крихітку.
  • На другий день продовжуйте уважно стежити за тим, як крихта поводиться і при щонайменших ознаках готовності «налагодити стосунки» і кожні 15 хвилин висаджуйте його на горщик.
  • На третій день також повторюйте часті висаджування, відмовтеся від паперових підгузників повністю, навіть для прогулянок. Обов'язково запропонуйте перед виходом на вулицю присісти на горщик. Придбайте похідний горщик для прогулянок і обов'язково часто питайте крихту, чи не хоче він на горщик.
  • Якщо Ви були уважні, то до четвертого дня ви вже приблизно знаєте, коли карапуз захоче писати. Дотримуйтеся цього інтервалу в висаджування, нагадуйте малятку, що і куди потрібно зробити. Обов'язково хваліть і обіймайте крихту при кожній удачі.

Зарубіжними педіатрами Н. Езріном і Р. Фоксом була розроблена цікава методика, названа «Привчання до горщика за 1 день».

34.__6.png

 Вони доводять, що ефективність їхнього методу - більше 90% випадків.

Що ж потрібно робити?

  • Необхідно умовити крихту сісти на горщик і провести на ньому деякий час (приблизно 10 хвилин). У хід можуть йти казки, вмовляння, іграшки, мильні бульбашки і т. д.
  • Виділіть окремий день, в який Ви не будете робити нічого, крім привчання до горщику. Запасіться улюбленим питвом карапуза (він повинен багато писати) і улюбленою їжею. Спочатку дуже багато раз саджайте на горщик зайчика чи ляльку, Постарайтеся непомітно для малятка налити в горщик трохи водички. Поясніть і розкажіть, що в даний момент робить зайка, потім зніміть іграшку з горщика, виявіть «результат», який здивує і порадує. Разом з карапузом віднесіть горщик з водою в туалет, спустіть воду. Потім якомога частіше пропонуйте крихітці пити, зніміть памперс (якщо був) і як тільки трусики стануть мокрими - засмутитеся, разом помацайте мокрі трусики, проговорите, як це мокро і неприємно. Потім, підійдіть до горщику, зніміть вже мокрі штанці малятка і посадіть його на горщик.
  • Ще раз поясніть, що в горщик писати - добре, а в трусики - погано. Далі можна пограти, але через кілька хвилин разом з крихтою помацайте трусики для того щоб переконатися, що вони поки сухі. Протягом дня часто садіть малюка на горщик, навіть якщо трусики вже мокрі. Зазвичай, до вечора, малятко сам вимагає сісти на горщик і у нього вже самостійно вийде «налагодити стосунки».   

34.__12.png

  • Зрадійте цьому і разом урочисто віднесіть горщик з «результатом» в унітаз. В якості заохочення за вдало зроблені справи, педіатри рекомендують давати карапузові улюблену їжу (наприклад, печиво).
  • Хоча дітлахи і звикають до горщика за день, для підстраховки і закріплення результату поспостерігайте за крихтою ще кілька днів (приблизно, три). Як правило, після цього навик міцно закріплюється.

34.__7.png

Постарайтеся дати малятку якомога більше самостійності.

Послідовність дій повинна стати для нього звичкою:

САМ захотів на горщик,

САМ пішов,

САМ зняв штанці і САМ все зробив.

Ось це і є перший крок у доросле життя!

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар