Прочитавши цю статтю, Ви зможете краще орієнтуватися в масі основних гігієнічних засобів по догляду за дітьми і будете знати, які краще паперові штанці вибрати для своєї дитини.

Зміст:

  1. Кращі підгузники для новонароджених
  2. Які підгузники краще для хлопчиків
  3. Як вибрати підгузники

Кращі підгузники для новонароджених

Питання чистоти і гігієни щодо власної дитини завжди хвилювали дбайливих батьків, тому

для них вибрати кращі підгузники для новонароджених - нагальна потреба.

 Деякий час назад мами користувалися марлевими багаторазовими вкладишами. Після кожного намокання або забруднення, марлю і пелюшки слід було прати, кип'ятити, сушити і прасувати з обох сторін праскою. Це забирало багато часу і сил у мами, до того ж марля, навіть складена в кілька разів вбирає вологу дуже погано. Тому у дітей виникало роздратування, яке доводилося лікувати.

36.1.png

Сьогодні безліч фірм випускають на ринок все нові і нові моделі одноразових штанців, розібратися в яких досить складно.

За своєю суттю, одноразові штанці - це річ, призначена для відводу і утримання рідких природних виділень малятка. Попутно памперси оберігають ліжко і одяг (пелюшки) крихти від забруднення і намокання. Зрозуміло, що вони необхідні, в основному, для зручності батьків. З їх допомогою зникла необхідність постійної щоденної прання. Але і для крихти такі штанці цілком зручні - малятко не прокидається від холоду або дискомфорту.

Порада!

Прослідкуйте, щоб на пачці було нанесене маркування відповідна вазі малятка.

На думку багатьох педіатрів, найкращі підгузники для новонароджених - паперові одноразові, від відомих виробників.

На полицях магазинів широко представлені такі види підгузників:

· Багаторазові (з виймаються вкладишем, який можна прати і сушити)

· Одноразові (які не призначені для прання та сушіння)

36.2.png

Пам'ятайте!

Для новонароджених немовлят багаторазові моделі не підходять зовсім - вбираючі вкладиші завжди залишаються вологими, що може спровокувати роздратування і попрілості на ніжній шкірі немовляти.

Новонародженим діткам більше підійдуть моделі, що застібаються на липучку - їх можна надягати дитині, коли вона лежить, без особливих зусиль.

Більш того, для зовсім маленьких крихіток з ще не зажівшім пупком - випускаються моделі, що мають спеціальну виїмку.

 Також деякі фірми виробляють моделі для недоношених діточок. Вони розраховані на меншу вагу немовлят, відповідно, менше за розміром і виїмка для пупка у них більше.

Пам'ятайте!

Міняти паперові штанці слід кожні дві години, незалежно від наповненості памперса або після того, як крихта спорожнити кишечник

Після зміни одноразових штанців, крихту потрібно підмити. Справа в тому, що чим більше наповнена вбирає прокладка, тим менше повітря надходить до шкіри - звідси і попрілості. Для новонароджених діток зміна паперових штанікі обов'язкове кожні 1.5-2 години, приблизно з трьох-чотирьох місяців памперс змінюють кожні три-чотири години.

Обов'язково запам'ятайте час останньої заміни підгузника і, як тільки два години пройде, укладіть крихітку на пеленальний столик, зніміть нижню частину сліпа, повзунки або розмотайте пелюшку.

Акуратно зніміть памперс, підмийте крихту, просушіть всі складочки і залиште деякий час приймати повітряні ванни (близько 10 хвилин). Потім приготуйте чистий підгузник, змастіть всі складочки дитячим маслом або дитячим кремом з позначкою «під підгузник», надіньте памперс і одяг (сповийте).

36.3.png

Порада!

Якими б чудовими не були паперові штанці - обов'язково залишайте крихітку голяка на годину - півтори

Якщо на вулиці дуже жарко, постарайтеся обійтися взагалі без памперсів. У холодну пору розбийте повітряні ванни на кілька проміжків. Обов'язково давайте маленькому тілу «подихати»

Помітивши в паху немовляти червоні плями, на час (один-два дня) відмовтеся від всіх одноразових штанців. Якщо ж після того, як Ви повернулися до памперсам, повернулися і цятки - доведеться змінити марку виробника.

Які підгузники краще для хлопчиків

Багатьох мам хвилює питання, які підгузники краще для хлопчиків і наскільки вони шкідливі?

Однозначну відповідь - гіпоалергенні, призначені для діточок відповідного віку, випущені відомим виробником.

Пам'ятайте!

Якщо крихта весь день проведе в одному памперсі, то користі не буде ніякої

Мама повинна стежити за регулярною їх заміною штанців і регулярно мити крихітку.

Вельми поширена думка про те, що хлопчик, який виріс в одноразових штанцях, матиме в майбутньому проблеми з сперматогенезу. Деякі бабусі цілком серйозно вважають, що носіння паперових штанців може привести до повного безпліддя.

На щастя, багаторічні дослідження фахівців ніяк не підтверджують думку бабусь. Головним чином тому, що сперматозоїди починають вироблятися в організмі малятка через кілька років після відмови від памперса.

Ще одна популярна «страшилка» - ніжки дитини будуть кривими, тому що памперс не дає їх випрямити. Ті ж фахівці - неонатологи переконують, що вони навпаки, призначені для профілактики дисплазії, оскільки ніжки малятка відповідають потрібному положенню.

36.4.png

Не бійтеся також, що під штанцями з'явиться «ефект парника» і зашкодить малятку.

Практично у всіх моделях передбачені спеціальні отвори для вентиляції, тому підстав для такого твердження немає.

Але якщо підгузник переповнений, набряклий адсорбент закриває вентиляцію і шкірка починає подпревать. Тому чітко стежте за часом і  обов’язково виконуйте зміну штанців.

Некомпетентні дорослі вважають, що застосування паперових штанців призводить до алергічних реакцій.

В основній масі у дітей цього не відбувається, але, зрозуміло, можуть бути поодинокі випадки алергії на один з компонентів просочення (сік алое, екстракт ромашки, натуральні масла).

Багато виробників наносять натуральні екстракти на внутрішню частину паперових штанців для зволоження шкірки.

Порада!

Якщо Ви зіткнулися з алергією (роздратуванням на шкірці паху) - зверніться до лікаря, швидше за все, Вам порекомендують змінити марку памперса або поміняти дитячий крем

Взагалі, памперси для новонароджених не розділяються «за статевою ознакою». Окремі моделі для хлопчиків виробники випускають для діточок, віком ближче до року (8-9 місяців).

36.5.png

Підводячи короткий підсумок, можна з упевненістю сказати - кращі памперси для хлопчиків, це одноразові штанці, з застібкою на липучці, що мають дірочки для доступу повітря, бажано без просочень.

Як вибрати підгузники

Ваш підхід до того, як вибрати підгузники, повинен бути дуже зваженим і грамотним.

Головне Ви повинні чітко знати, для кого вибираєте штанці.

Навіть найкращі багаторазові паперові трусики просто не призначені для новонароджених діточок, їм підійдуть звичайні моделі на липучці (такі памперси якнайшвидше можна поміняти).

Зате вони прекрасно підходять для однорічних карапузів.

Наприклад: модель із спеціальними еластичними застібками і паском, спеціальної повітропроникною поверхнею, гіпоалергенним наповнювачем.

Тут поглинаючий внутрішній шар із спеціального адсорбенту надійно утримує все виділення, верхній дихаючий шар пропускає повітря, утримуючи вологу, багаторазові застібки широкої форми підвищують зручність, еластичні манжети захищають від протікань, анатомічна, що не знижує рухів, форма збільшує комфорт.

36._6.png

Може здатися, що користуватися багаторазовими моделями вигідніше, але знову ж таки, педіатри не радять користуватися ними, поки малятку немає ще 10 місяців.

Зате в період привчання крихти до горщика, багаторазові трусики-підгузники просто незамінні!

При виборі звертайте увагу:

  • Якщо Ви купуєте памперси новонародженому малятку - шукайте відповідне маркування на упаковці. Повинна бути вказана

-       Вага немовляти (від нижньої межі до вищого) наприклад, 2-4 кг

-       Вид натуральної сировини, використаного для просочення (або її відсутність)

-        Рівень повітропроникності використаного матеріалу

  • Купуйте модель з резинкою на спинці і якісними застібками. Чим щільніше вона сидить - тим менше шансів забруднити одяг. Перевірте - між резинкою і тільцем малюка повинен поміщатися Ваш мізинець.
  • Не купуйте моделі з просоченнями і ароматами. Вони найбільш аллергеннни.
  • Зверніть особливу увагу на рівень поглинання адсорбуючого шару: кращі підгузники на ніч і протягом дня повинні вбирати вологу дуже швидко. Про це виробники пишуть на упаковках. Випускаються спеціальні моделі для сну з подовженим всмоктує шаром.
  • Матеріал штанців повинен бути екологічним та дихаючим. Як правило, про ступінь екологічності виробник також пише на упаковці.
  • Звертайте увагу на термін придатності штанців. Не використовуйте продукт, якщо термін придатності закінчився. Зазвичай це близько трьох років. Якщо Ви сумніваєтеся - розгорніть підгузник і оціните рівномірність адсорбенту. У прострочений памперсі він буде збиватися в грудки, а в новому - лежати рівним шаром.
  • Не варто запасати велику кількість памперсів з маленьким розміром - малятко швидко зростає. У день, приблизно, Вам буде потрібно 15-17 штук.
  • Завжди перевіряйте цілісність штанців. Розгорніть його перед тим, як надіти на крихту і уважно огляньте. Якщо побачите розриви на паперових краях - не використовуйте його.
  • Уникайте купувати штанці, в складі яких присутній поліетилен. Цей матеріал погано пропускає повітря і у крихти можуть з'явитися попрілості.

36.7.png

Тепер Ви знаєте, на що звертати увагу при купівлі якісних підгузників.

Головне - не забудьте всі перераховані вище умови для вдалої покупки.

Ретельно перевіряйте всі надписи на упаковці і не привищуйте час носіння їх дитиною.

Можливо, Вам сподобаються поради доктора Комаровського 

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар