Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся що зміниться в житті малюка в 2 роки, як правильно поповнювати його запаси енергії і привчити до загального столу

Зміст:

Зміни в розвитку і режимі дня дитини в 2 роки

Ви помітили, що життєва активність Вашої дитини в 2 роки повністю змінилася.

До цього часу він має і вміє:

- 20 зубів;

- добре бігати і стрибати;

- вміє бити ногою по м'ячу;

- ходити задом на перед;

- будувати вежі з будівельного конструктора;

- активно намагається навчитися різати ножицями.

Все це щодня вдосконалюється і постійно доповнюється новими навичками.

Ви, звичайно, розумієте для того щоб встигнути переробити стільки важливих справ режим дня дитини в 2 роки теж помітно змінився.

Ось, що показують багаторічні спостереження фахівців.

Режим_дня_в_2_года.png

Не забувайте, що це приблизний режим дня для дитини 3 роки життя.

Ви помітили, що хоча в цілому все режимні моменти залишаються такими ж, але весь день трохи зміщується і час нічного сну зменшується на 0,5 години, а денного - збільшується на 1 годину?

Кожній турботливою мамі стає зрозуміло, що для такої успішної активної діяльності малюкові обов'язково потрібне повноцінне харчування для покриття всіх енерговитрат і успішного фізіологічного розвитку. Тому меню для дитини в 2 роки необхідно продумувати на тиждень або навіть дві вперед.

Харчування дитини в 2 роки за загальним столом

Ваш малюк дуже хоче бути вже зовсім дорослим і все робити як дорослі? Для початку дорослого життя дозвольте йому їсти за загальним столом у колі сім'ї. У цього моменту є багато позитивних моментів:

- Починається знайомство з правилами столового етикету;

- Ненав'язливо прищеплюються здорові харчові навички.

Для веселого настрою використовуйте дитячий посуд і веселе оформлення кожного блюда.Причому до кожної страви на Вашому столі можете спочатку придумати заздалегідь смачну назву, а пізніше спробуйте захопити самого малюка цим заняттям.

Пам'ятайте!

Якщо за обіднім столом у Вас в родині спокійна і доброзичлива атмосфера, то сам дитина дуже швидко звикне до «дорослого» столу саме через ці ігрові моменти.У цьому віці всі малюки дуже люблять різні рольові ігри. І неодмінно повторюють всі звички дорослих!

Завжди дозволяйте своїй дитині спробувати всі страви на столі.

 Так Ви допоможете маленькій людині розвинути свій смак, що в майбутньому призведе до розвитку особистості.

Давно відомо, що смак і нюх відіграють також важливу роль в пізнанні навколишнього світу в будь-якому віці.

Ось тільки все нові страви пропонуйте строго по одному і невеликими порціями: буквально 2-3 чайні ложечки.

Нехай самостійно пережує невеликі шматочки і зрозуміє справжній смак!

Намагайтеся проводити всі нововведення в першій половині дня. Можливо, деякі страви викличуть у малюка деякі алергічні реакції.

Не хвилюйтесь! Просто виключіть поки ці страви з його харчування.

Лікарі помітили, що з 2 років трохи сповільнюються показники зростання практично у всіх дітей. Можливо навіть деяке ослаблення апетиту.

Для правильного складання меню дитини в 2 роки Вам важливо враховувати ці особливості харчування.

Але при цьому не забувайте, що сама потреба в головних харчових елементах Б-Ж-У у дітей в цьому віці значно збільшується. Це ще один аргумент на користь харчування дитини за загальним столом.

Саме прості і різноманітні, свіжоприготовані і домашні страви здатні дати організму, що росте, різноманітні та найважливіші елементи. А у вихідні чи свята можна і побалувати чимось вишуканим.

Пам'ятайте!

Для приготування різних страв намагайтеся застосовувати здорові способи приготування: відварити, протушкувати, запекти, застосувати парову обробку і навіть іноді злегка обсмажити. Для годування малюка обов'язково уникайте різні варіанти страв з супермаркетів, а також все копчене, жирне, гостре, будь-яку сильно кислу і солону їжу.

Можливо, Ваи сподобається ідео із життя досвідченої мами:

 

Меню дитини в 2 роки

Розглянемо всі принципові особливості, які необхідно враховувати для складання меню дворічної дитини:

  • Поступово відучувайте свого малюка від рідкої їжі. Для цього спочатку включайте в його раціон більше страв, які необхідно пережовувати: розварну кашу, запіканку, прокручене м'ясо, тушковані овочі. Вчіть відкушувати і пережовувати фрукти
  • Режим харчування дитини в 2 роки повинен складатися з чотирьох прийомів їжі. При цьому важливо пам'ятати, що харчова цінність повинна розділятися по 50% - сніданок, вечеря і полуденок, 50% - обід
  • Співвідношення Б-Ж-У має бути 60г - 50г - 220г за день. При цьому особливо важливим елементом в цьому віці є білок. Так 70% із загальної норми на день повинні бути білки тваринного походження. Зверніть увагу і на кількість жирів: 6г із загальної кількості повинні складати рослинні жири
  • Щодня включайте в дитяче меню різні кисломолочні продукти: йогурти, кефір, сир, сметану, масло. Якщо у малюка немає алергії можна запропонувати йому навіть незбиране молоко. Ось тільки всі ці продукти обов'язково повинні бути свіжими і не дуже жирними. Так фахівці дозволяють малюкові в 2 роки на день: сиру 30г при жирності до 11%, молока і кефіру 600мл - при жирності до 4%, сиру 10г. Для заправки супу і салату, а також для приготування підливи можна використовувати сметану і вершки. Все це кількість кисломолочних продуктів необхідно розподілити на всі чотири прийоми їжі
  • Щоденна норма м'яса в харчуванні дитини в 2 роки - 120г. Це пов'язано зі збільшенням потреби організму малюка в тваринних білках. Дієтологами встановлено, що найбільш корисними для дитячого організму є нежирна телятина, яловича печінка, язик, серце. Обережно ставитеся до свинини, курятини, індичатині і кролятини. Ці сорти м'яса можуть викликати у дитини алергію. При приготуванні страв з м'яса намагайтеся більше давати дитині відварне. Це може бути парова котлета або овочеве рагу з фаршем. Із різноманіття видів ковбаси рідко малюкові можна давати тільки сосиски високої якості і молочну ковбасу.
  • Норма нежирної риби - 40г. Повністю заборонені в дитячому харчуванні рибні консерви, ікра та жирні сорти риби (лосось, сьомга, осетер, палтус). Для зручності на практиці частіше робиться один рибний день через 3 дня - два рази на тиждень і тоді норма по 120г.

Можливо, Вам сподобаэться выдео ыз приготування рибних страв

 

  • Важливим постачальником білка є яйця. Ось тільки норма - 1 в два дня. Хоча не всім дітям подобається відварне, але омлет полюбляють усі. При цьому не забувайте врахувати сирники, запіканки і котлети в приготування яких теж використовуються яйця.
  • Різні вітаміни і мікроелементи, які допомагають виділяться ферментам, підвищують апетит і сприяють засвоєнню їжі знаходяться в овочах і зелені.Спеціалісти рекомендують кількість овочів - 200г, а картоплі окремо - 100г. Причому тепер необхідно намагатися більше пропонувати дитині дрібно нарізані на маленькі шматочки або відварені овочі. Це може бути овочеве рагу або різні салати із зеленню. Поступово вводіть бобові, редис, ріпу, цибулю і часник.
  • У день дворічний малюк повинен отримувати 200г фруктів і 20г ягід і 150г соку. Це може бути яблуко, груша, слива, черешня, вишня, кавун, банан. На соки і цитрусові в цьому віці може бути алергія, тому ставтеся до них обережно.
  • Солодощі повинні бути в харчуванні дитини в формі звичайного зефіру, пастили, печива, варення. Не забувайте, що вся добова норма (40г) включає в себе і цукор в напоях. Дієтологи не рекомендують балувати дитину в цьому віці шоколадними цукерками, випічкою з жирним кремом і барвниками.
  • Щоденна норма хліба 70г, каші -20г. Намагайтеся розділити норму хліба на білий і чорний, а норма каші - це кількість грамів крупи. Саме їх різноманітність допомагає уникнути перебору в вазі. Не забувайте, що хоча каші і хлібобулочні вироби дають енергію і беруть участь в розвитку дитячої нервової системи, печінки і нирок тому що вони містять вуглеводи, але їх надлишок призводить до ожиріння
  • Враховуйте ці принципи під час складання свого меню.

Для складання свого меню можливо Вам сподобається ось таке планування харчування на тиждень:

примерное_меню_ребёнка_2_лет.png

Оцініть матеріал
(16 голосів)

Залишити коментар

вода кулер доставка