Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся всі найважливіші вимоги до правильного оформлення дитячої кімнати, зможете приємно здивувати свого малюка і зробити йому незвичайний подарунок на День народження.

Зміст:

 1. Вимоги Фен-шуй до дитячої кімнати.
 2. Найважливіші зони в кімнаті дитини. 

1. Вимоги Фен-шуй до дитячої кімнати.

Ваш малюк готується відзначити своє свято? А Ви не знаєте, чим можна здивувати і порадувати одночасно? Давайте пофантазуємо!

Це важлива подія, звичайно, можливо відзначити по-різному: в колі сім'ї, з друзями, з аніматорами, за столом, на природі, у подорожі. А подарунків можна приготувати безліч!1_kartinka_podarki.jpg

Але є один подарунок, який обов'язково назавжди запам'ятається на все життя Вашій дитині – подарувати нову дитячу кімнату. Адже для кожного з нас ще з дитинства залишилося відчуття, що з кожного Дня народження починається новий і важливий етап у житті! До улюблених іграшок впевнено додаються нові книги, олівці, фарби ...і поступово формується свій світ фантазій. Дорослим необхідно лише підтримати і відтворити цю яскраву і цікаву атмосферу радості, продумавши все планування дитячої кімнати

Для вибору кольору існує величезна палітра фарб. Тут немає межі Вашої фантазії!

Однак майстри самої древньої практики Фен-шуй визначають основні вимоги.

Ви хочете зробити все для дитячої кімнати за законами Фен-шуй? Тоді запам'ятовуйте:

 • Не можна виконувати фарбування стін дитячої кімнати перед тим, як тут буде жити малюк, так як у фарбах знаходяться різні шкідливі хімічні речовини!
 • Прослідкуйте, щоб меблі були виготовлені з гарантовано нешкідливого матеріалу.
 • Пам'ятайте, що сама кімната повинна бути світлою.
 • Підлогу потрібно оформляти темніше стін для «стійкості».
 • Постарайтеся, щоб Ваш малюк не сидів поблизу від поличок і шафок з гострими кутами.
 • Перебуваючи за столиком або лежачи в ліжечку, дитина повинна бачити двері.
 • Будь-яка відкрита полиця, розташована позаду ліжка, стане джерелом постійного неспокою і може бути причиною безсоння.
 • Не ставте дитяче ліжко під укоси на стелі, тим більше в напрямку до вузької частини узголів'ям. Це теж може стати причиною безсоння, постійний головний біль і почуття пригніченості, що неодмінно позначиться на успіхи в школі.
 • Постійно намагайтеся підкреслити різними елементами в кімнаті кожну пору року! Влітку вибирайте прохолодну колірну гаму - все з синім відтінком, восени – більше додайте теплих кольорів: оранжеві, червоно-коричневих відтінків, а навесні внесіть елементи жовтої і зеленої фарб. Зима буде трохи тепліше з поєднаннями вогненно-червоного і насичено зеленого.
 • Не забувайте, що за допомогою колірної гами можна ефективно виділити не тільки призначення кімнати, а також можна застосувати впливу кольорів на розвиток особистості (див. таблицю)

Безліч проведених досліджень довели, що кожен колір передає навколишньому середовищі якесь основне властивість.

Теплі кольори впливають на нас стимулююче і випромінюють більше енергії . Ми відчуваємо цей потік енергії як теплоту і захищеність. Це червона, помаранчева, жовта фарба. Але їх надмірна випромінювання дає інше вплив: така кімната візуально здається менше.

Холодні кольори – створюють відчуття прохолоди, деякої суворості, офіційності, віддаленості. У такій кімнаті здається більше повітря. Використовують зелену, синю і фіолетову фарби, причому вплив різних відтінків зеленого кольору може дуже сильно відрізнятися.

Світлі тони покращують настрій. Використовуючи їх, можна створити атмосферу радості і активності.

Таб. Властивості кольорів і як вони на нас впливають

Колір Позитивні якості

Негативні якості

червоний Стимулюючий, теплий

Дратівливий, гіперактивний

оранжевий Практичний, веселий

Пригнічує, гіперактивний

жовтий Пробуджуючий, щасливий, що кличе до спілкування

Егоцентричний, залякуючи

зелений Гармонійний, зважений, щедрий

Нерішучий, замкнутий у собі

синій Лояльний, чесний, освіжаючий Депресивний, що викликає почуття самотності
пурпурно-червоний Потужний, що надихає, спонукає до відвертості

Рветься до влади, одержимий

чорний Сильний, впевнений у собі

Кризу особистості, спроби сховатися від світу

білий Чистота, дзвінкий

Холодний, самотній

коричневий Відчуває себе в безпеці

Закритий, убогий, сумний

сірий

Індивідуальний, самобутній

Жорсткий, занадто критичний, замкнуте

персиковий

Творчий, оживляють, благодійний, зрілий

Сентиментальний, послаблює внутрішній контроль

рожевий Розуміє, співчуває

Незрілий, залежний, емоційний, непостійний

бірюзовий

Захоплюючий, свіжий, прохолодний, товариський

Холодний. Викликає відчуття відстороненості

пастельні тони Дуже чутливий, м'який

Піддається впливу, вразливий

Для оформлення дитячої кімнати Фен-шуй пропонує наступні колірні поєднання:

№1: бузковий-піщаний-білий.

Ця дуже вдалий варіант для спальної кімнати. Тут енергетика буде трохи спокійною і прохолодною. Поекспериментуйте! Адже матеріали можуть бути використані різні! Варіантів форм, які може придумати дитина ще більше!

Вважається важливими елементами : Вогонь, Земля, Метал. Ці кольори підтримають особливі властивості для спальні або кімнати для дівчинки.

№2:рожево-світло-коричнево-ванільна композиція

Ввібрала в себе елементи: Вогню і Землі. Ці кольори теж підтримають властивості спальної кімнати для дівчинки.

№3:світло-червоний – жовтий – очеретяно-зелена кольорова композиція.

Це колірне поєднання додасть нову енергію. Вона відповідає декільком елементам: Дерево, Вогонь і Земля. Но1 Використовуйте очеретяно-зелений колір з обережністю, якщо у нього буде енергетичну перевагу, то він може впливати і негативно. Зате в якості тонкого акценту він чудовий! А для дитячої краще підійде більш яскравий зелений колір.

У цій колірній гамі присутні елементи: Дерева, Вогню, Землі. Разом вони підтримають всі властивості дитячої кімнати.

№4:темно-червоний – світло-зелений – смарагдово-зелений

Ця комбінація рекомендується кімнати для малюків. Сучасна психологія встановила, що на маленьких дітей сам червоний колір впливає дуже позитивно. Він здатний навіть передавати їм почуття захищеності, створює атмосферу довіри. Якщо його змоделювати з світлими яблучно-зеленими і(або смарагдово-зеленими) квітами, то в кімнаті створюється енергія елементів, сприяє росту і гармонійному розвитку.

Складові елементи: Дерево і Вогонь. Вони дуже підходять для дитячої кімнати, як для хлопчика, так і для дівчинки.

№5:синій – зелений – білий

Таку комбінацію кольорів застосовують з різною метою. Якщо Ваша дитина вже учень, то вона підтримає процеси мислення і допоможе зберегти ясну голову. Стабілізуючий і оживляючий вплив дає зелена фарба. І таке кольорове поєднання буде заспокійливо впливати на гіперактивного дитини.

Поєднує елементи: Вода, Дерево, Метал. Вони підтримають властивості дитячої.

№6:помаранчевий світло – зелений – ванільний

Таке свіже поєднання створює навколо гармонійну атмосферу. Облаштуйте таку кімнату дерев'яними меблями природного кольору і отримаєте оптимальний вплив.

Поєднання елементів: Дерева, Вогню, Землі підтримають властивості дитячої. 

2. Найважливіші зони в кімнаті дитини.

Це, мабуть, найважливіше правило при оформленні дитячої кімнати: обов'язково прислухайтеся до побажань своєї дитини! Адже це тільки дитяча кімната для малюка і тут все повинно Йому подобатися! Тут може бути безліч зон: для творчості, книг, спорту і навіть цілий куточок пізнавального розвитку.

Можливо, дитині захочеться частина стіни залишити для малювання, а можливо знадобитися окремий столик для малювання і занять зі стільчиками для друзів.

Якщо у Вас дочка, тоді пам'ятайте, що кожна дівчинка – велика модниця і тоді в дитячу кімнату для дівчинки просто необхідно дзеркало з поличкою для різних скриньок та дитячої косметики.

Якщо у Вас хлопчик, то, можливо, потрібні будуть полички для його колекцій або спортивний куточок. Вообщем, все, що може бути в дитячій кімнаті для хлопчика.

Обговоріть і обміркуйте все заздалегідь. Не видавайте своє бажання це зробити, а просто запропонуйте дитині пофантазувати на тему «Давай уявимо, що в твою кімнату прилетів чарівник, про що б ти хотів (хотіла) його попросити?» Зберігайте Ваш сюрприз! З часом Ваш малюк зможе здивувати і Вас! Навчіть його робити сюрпризи!

А до дитячим фантазіям ще не забудьте додати місце під крісло для вечірньої казки.

Окремою прикрасою кімнати можуть стати живі квіти, і навіть домашні тварини, за якими сама дитина може навчитися доглядати.

 

Обговоріть всі деталі і колірні варіанти з дитиною! Ви обов'язково знайдіть свій, особистий, найкращий варіант! Ось приклади вже готових рішень, які можуть допомогти Вам пофантазувати

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар

лечение наркозависимости цена
заказать доставку воды на дом