Прочитавши цю статтю, Вам буде легше зрозуміти, що знає Ваш малюк, чому йому ще важко зливати склади. Ви навчитеся в ігровій формі пояснювати йому злиття звуків в складах, зробите перші кроки в навчанні читання у навчанні читанню.

Зміст:

  1. Чому дитині важко зливати склади
  2. Ігри для навчання читання по складах

Чому дитині важко зливати склади

Вам дуже хочеться швидше побачити і почути, як Ваш малюк читає? Адже він вже намагається збирати букви в слова. Ви хочете йому допомогти з цим впоратися?


1_картинка__Читаем_с_мамой.jpg

 

Ось тільки виникли питання: «З чого почати?» і «Як правильно пояснити?» Вам необхідно спочатку просто зрозуміти, що для кожного малюка важко зрозуміти, чому ми бачимо одну букву, а чуємо два звуку: твердий і м'який?

Це у нас, у дорослих вже напрацьовано автоматично: де як з'єднати букви. Для дитини ці загадки ще здаються не вирішуються. А тут ще і Я. Ю. Е,Е! З ними взагалі нічого ось так відразу не зрозуміло! От тому, що все так заплутано, для дитини потрібно час до цього звикнути.

Ви прийняли правильне рішення – допомогти йому швидше запам'ятати, як правильно зливати букви у склади. Тепер тільки поступово можете ро зкривати для нього таємниці з'єднання букв.

голосні_звуки.jpg

 

Починати можна з з'єднання букв А, О, У, и з усіма приголосними. Потрібно, щоб пройшов час для формування стійких зв'язків між побаченим знаками-літерами і тим, як вони звучать.

Намагайтеся поки не чіпати поки букву В. Склади з нею як раз і покажуть дитині, що є м'які приголосні звуки. І тільки коли Ваш малюк зможе впевнено з'єднувати склади з цими буквами, тільки тоді познайомте його з Я. Ю. О. Е.

Ігри для навчання читання по складах

Ця робота важка як для Вас, так і для дитини. Наберіться терпіння і результат дуже швидко вас порадує. Тільки побудуйте навчання на грі, щоб дитина відразу повністю називав цілий склад.

Адже для дитини легше запам'ятовуються ігрові моменти.

4_картинка_Первые_уроки.jpeg

Не давайте маляті лише втомлюватися. У нього повинен залишатися живий інтерес, а не втому після гри. Зробіть навчання різноманітним: не повторюйте одну гру протягом дня.

А ось результати від гри, навпаки, повторюйте постійно будь-яким способом: розвісити готові склади по кімнаті, з різних предметів, вчіть малюка вже підписувати свої готові малюнки або роботи з аплікації.

Ось такі ігри можуть вам знадобитися:

1) На освіту спочатку складів з А,О,У, а пізніше і з іншими буквами:

• «В гості» - разом з дитиною намалюйте букви в одязі і розіграйте як вони зустрічаються.

• «Літак» - приготуйте готові склади – аеродроми для посадки

  • Розспівування" - спробуйте учити склади на мотив відомої малюкові пісеньки.
  • "Пригощання" - Створіть гру з Вашими готовими буквами, коли вони пригощають один одного цукерочками - складами;
  • "Магазин" - де дитина зможе купити товар за гроші - склади;
  • "Пазли" - що складаються із складів, розрізаних горизонтально.
  • "Лото" - приготуйте картки з картинками і фішки - жетони із складами.

Розподіліть їх по одній в день. І якщо зможете ще вибрати в одно і теж час доби, то дуже швидко помітите, як Ваш малюк сам проситиме пограти.

 

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар