Прочитавши цю статтю, Ви будите знати: які серйозні причини можуть викликати пронос у дитини до року і що Вам потрібно буде обов'язково терміново зробити, щоб у нього більше не було проносу.

Зміст:

  1. Особливості травлення дитини до року
  2. Причини, що викликають пронос у малюка і Ваші дії
  3. Термінові методи боротьби з проносом у дитини до року

Особливості травлення дитини до року

Ви серйозно ставитеся до будь-яких проблем зі здоров'ям і дуже добре уявляєте собі рівень Вашої відповідальності за здоров'я дитини. Тим більше новонародженого. Він тільки починає свій перший рік життя. Він поки зовсім не може дати Вам знати: що з ним відбувається? що його турбує? що болить?

Він тільки може дати умовні сигнали, а завдяки Вашій постійній увазі, ці сигнали можуть розповісти багато про що. Вам потрібно тільки навчитися їх помічати! А потім правильно реагувати!

1.1.png

Якщо Ви годуєте малюка грудьми, то поступово зможете передати йому всі необхідні елементи внутрішньої захисту на перший час. А ось потім у нього виробляється свій індивідуальна захист. Ось з цього моменту він тихоньку почне своє самостійне життя.

Якщо Ваша дитина росте на грудному молоці, то нормальна фізіологічна кратність випорожнення кишечника до 6 разів на день. Воно однорідної кашоподібної структури жовтого кольору без жодних домішок.

Якщо Ви дотримуєтеся режиму штучного вигодовування, то стул малюка буває 4 рази на день, але з трохи темнуваті відтінком. Не переживайте – це нормально!

Пронос є гострим сигналом, що в його животику не порядок! Ви зможете помітити також передуючі йому різні інші сигнали, що дають знати про появу проносу:

  1. Малюк показує усіма силами, що у нього болить животик.
  2. Сам живіт злегка роздутий.
  3. У малюка раптом стає слабкий апетит, він абсолютно байдужий до їжі.
  4. Можете спостерігати також припливи нудоти або блювотні позиви у дитини.
  5. Дитина стає слабкою, у нього з'являється підвищена пітливість.

главная_как_помочь_ребенку_при_поносе.png

Ось ці сигнали потрібно обов'язково правильно зрозуміти, щоб правильно зреагувати далі.

Причини, що викликають пронос у малюка і Ваші дії

Тепер дуже важливо зрозуміти: звідки проблема? Розглянемо всі варіанти:

1. При грудному вигодовуванні буває у дитини виникає непереносимість лактози.

Стул дитини завжди є головним показником! Важливо лише помітитити, що він став водянистим, пінистим з кислуватим запахом. Це відбувається тому, що в маленькому організмі знижена з якихось причин активність ферменту, що відповідає за розщеплення молочного цукру у будь-якому молоці, навіть материнському!

Ваші дії:

1.1) Для повного підтвердження непереносимості лактози Ви можете зробити аналіз на кількість вуглеводів в стільці малюка.

1.2) У цьому питанні Вам допоможуть розібратися гастроентеролог або алерголог.

1.3) Не припиняйте годувати дитину грудьми. Адже молоко – самий корисний для нього зараз продукт харчування! Просто тепер третю частину спочатку зцідіть, додайте препарат лактазу (не плутайте, будь ласка, з лактозою!) для розщеплення молочного цукру, а потім сміливо догодовуйте грудним молоком! Правильне дозування ліків повинен призначити тільки лікар індивідуально!

1.4) Якщо у малюка штучне або змішане вигодовування, то після консультації з лікарем замініть адаптовану суміш на низколактозну або безлактозну.

А найкраща новина у вирішенні цієї проблеми - це проходить з віком, коли у дитини сформується потрібний фермент!

2. Якщо Ви почали занадто рано давати дитині коров'яче молоко або дитина отримує сою через суміш для штучного вигодовування, то у нього може розвинутися алергічне запалення через брак потрібного ферменту для переробки чужорідного білка. Лікарі називають це лактозною недостатністю.

Хоча це вважається алергічним запаленням, але Ви можете його не помітити на шкірі як просту алергію. Єдиним сигналом в цій проблемі залишається тривалий пронос у малюка.

Ваші дії:

Щоб остаточно бути впевненим в даному діагнозі, потрібно зробити алергологічне обстеження у алерголога.

3. Набагато рідше буває пронос викликаний, якщо у харчування дитини включили новий для нього продукт - звичайний цукор, підсолодили якусь страву прикорму. Буває коли починають вводити соки і мед. Начебто хотіли зробити краще, а вийшло навпаки! На жаль, таке буває!

Організм дитини може відповісти проносом, тому що у нього ще не виробився потрібний фермент для розщеплення цього продукту. Саме недостатність потрібного ферменту провокує пронос.

Ваші дії:

Проконсультуйтеся з лікарем! Але якщо Ви годуєте грудьми, то постарайтеся згадати спочатку, що їли перед останнім годуванням малюка і які нові продукти вводили в раціон дитини до цього.

4. Найбільш часто пронос буває викликаний різного роду гострим розладів системи травлення. Адже маленький організм сам просто поки не готовий боротися з різними кишковими інфекціями: у нього не сформувалася остаточно кислотність шлунка і немає місцевих імунних факторів.

Ось із-за цього Вам потрібно бути гранично акуратними.

Памятайте!

Вченими доведено, що є такі кишкові збудники, які зовсім не впливають на дорослого, але є вкрай небезпечними для немовляти.

Ваші дії:

4.1. Запам'ятайте! Чистота повинна бути на першому місці в догляді за новонародженим дитиною! На другому місці акуратність! Вам постійно потрібно не просто вимити, прокип'ятити посуд для годування, але і злити всю воду, а потім добре просушити!

Пам'ятаєте!

Бактерії добре розмножуються саме у воді!

4.2. Намагайтеся як можна рідше переливати необхідне харчування із пляшки в пляшку. Зауважте: у молоковідсмоктувачі пляшечка пристиковуєтся відразу!

4.3. Ніколи не облизуйте самі пустушку, ложку й інший посуд дитини і не дозволяйте це робити нікому! Пам'ятайте від людини до людині передаються більшість хвороботворних бактерій!

1.2.png

5. Ротовірусна інфекція теж часто зустрічається і проявляється у вигляді нудоти, блювоти і проносу. По діагностиці лікарів до 80% проносу у малюків мають саме цей діагноз. Це важка інфекція, тому що веде до швидкого зневоднення організму.

Ваші дії:

2картинкаЕсли_понос_тошнота_и_рвота.jpg

Термінові методи боротьби з проносом у дитини до року

Найважливіше, що Ви повинні обов'язково зробити не залежно від причини виникнення проносу до приходу лікаря - боротися із зневодненням.

Це Ваш перший крок

1.4.png

Постарайтеся обов'язково дати дитині стільки випити, скільки він втратив! Навіть якщо він буде відмовлятися, постарайтеся напоїти з ложки або можливо з піпетки. Зрештою, не так важливо чим, як важливо, щоб не допустити зневоднення організму і ще один «плюс» - маленька порція не так провокує блювоту, як велика.

Поїти малюка бажано не звичайною кип'яченою водою, а розчином, що містить солі. Обов'язково такий препарат за рекомендацією лікаря повинен бути у Вас в домашній аптечці постійно!

Другий крок

Обов'язково тримаєте в своїй аптечці препарати адсорбенти.

адсорбенты.png

Вони поглинають, як губка, всі отрути в кишечнику малюка. Але з ними потрібно бути гранично обережними: вони поглинають не тільки шкідливі, але також корисні бактерії. Тому обов'язково порадьтеся з лікарем щодо дозування.

Третій крок

Не забувайте годувати дитину. Тільки на половину зменшіть порцію. Постарайтеся не викликати блювоту. Якщо годуєте малюка грудьми також продовжуйте, а от малюка з штучним годуванням потрібно буде перевести на кисломолочні суміші.

питание_при_поносе_до_года.png

Режим харчування потрібно поміняти: нехай буде частіше, але маленькими порціями. Включіть в харчування для старшої дитини рисову кашу, пюре з чорниці або кисіль, печене яблуко

Четвертий крок

Запам'ятайте!

Без призначення лікаря категорично забороняється давати дитині до року будь-які антибіотики!

8.png

Постарайтеся назавжди запам'ятати ці самі потрібні перші чотири кроки на шляху до одужання!

Уважно вивчайте сигнали Вашого малюка і правильно на них відповідайте.

Зробіть все від Вас залежне, щоб не допустити надалі повторення захворювання!

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар