Прочитавши цю статтю, Ви будете знати в скільки місяців дитина починає тримати голову і як правильно тримати голівку немовляти в різних режимних моментах

Зміст:

1. Коли дитина починає тримати голову

Це питання надзвичайно важливе для кожного з батьків. І тут абсолютно не має значення, якою за рахунком у Вас дитина: перша, друга або третя. Ви переживаєте і хвилюєтеся тому, що розумієте, що Ваш малюк ще зовсім маленький і беззахисний, а його м'язи шиї ще зовсім слабкі. Тому зараз дуже важливо не нашкодити!

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що досвідчені батьки не раз помічали, як дитина повертає голівку сама, якщо йому щось заважає дихати.

Пам'ятайте!

Це спрацьовує простий інстинкт самозбереження

Однак, щоб тримати голову, самостійно сам новонароджений ще абсолютно не готовий. Для цієї вправи необхідні певні психомоторні навички та достатній рівень розвитку спинного мозку.

Тому запам'ятайте етапи розвитку, коли дитина починає тримати голову:

 1. На другому – третьому тижні життя можна побачити як з положення «лежачи на животі» малюк намагається підняти голову.
 2. До 1, 5 місяців на хвилинку може підняти голову під кутом 45°.
 3. До 3 місяців дитина може впевнено тримати голову вертикально на руках у дорослого. Але з обов'язковою підстраховкою!
 4. До 4 місяців малюк може піднімати верхню частину тулуба і голову з положення «лежачи на животі».
 5. З 4 – 6 місяців дитина вже може впевнено тримати голову і повертати її в різні сторони.

Ці норми практично однакові для всіх дітей.

Особливо важливо запам'ятати, що:

 • якщо Ви помітили у свого малюка раннє формування цієї навички, обов'язково зверніться до невролога. Це може бути сигналом внутрішньочерепного тиску!
 • якщо Ваша дитина взагалі не намагається повертати голову або раптом перестав її тримати, терміново покажіть його фахівцеві. Адже причин може бути маса, а правильно розібратися в них і дати рекомендацію може тільки фахівець!
 • якщо у малюка голова весь час повернена набік – тоді теж потрібна професійна консультація фахівця!

Ваше головне завдання постійно спостерігати за розвитком малюка, а при виникненні найменших відхилень у нормах розвитку, негайно звернутися за допомогою до свого педіатра.

Пам'ятаєте!

Перший рік у житті кожного малюка – найважливіший!

Можливо, Вам Буде цікаво переглянути відео 

 

2. Як притримувати новонародженого під час режимних процесів

Ви розумієте, що новонароджений малюк ще абсолютно не вміє контролювати роботу м'язів шиї. Його невпевнені рухи відбуваються тільки рефлекторно. А коли Ви піднімаєте його за руки, виникає небезпека, що голова може відкинутися назад і при цьому ушкодяться шийні хребці.

3.2.png

Для того, щоб цього не сталося Вам необхідно постійно підтримувати грудничка за потилицю, поки він самостійно не навчиться впевнено тримати голову. Постійно контролюйте її положення: коли берете на руки, під час годування, купання, прогулянки.

3.1.png

Давайте розберемо кожен режимний момент:

1. Як піднімати на руки новонародженого і правильно носити на руках?

Можливо, Вам не раз доводилося чути «не привчайте до рук». А деякі мами навіть взяли це за правило. Але тоді втрачаються найважливіші моменти у спілкуванні:

 • Сам тілесний контакт для малюка підтверджує любов матері і зміцнює взаємини;
 • Новий ракурс дозволяє маляті активно пізнавати навколишній світ;
 • У малюка тренуються різні групи м'язів і відбувається гармонійний фізичний розвиток.

Пам'ятаєте!

З горизонтальної поверхні малюка необхідно піднімати плавно і обережно двома руками: однією рукою притримувати за потилицю, а інший – під попу.

Точно так само і класти назад. Але лише на кілька секунд затримати руки вже в ліжечку для того, щоб новонароджений не злякався і встиг відчути нову опору.

Наочно побачити «Як правильно носити малюка на руках?» Вам можна, переглянувши відео

2. Як тримати новонародженого під час годування грудьми?

Сам процес годування груддю завжди приємний як для малюка, так і для кожної мами. Важливо тільки грамотно налагодити сам процес. Для цього кожній мамі потрібно освоїти різноманітні пози для годування. Вони допоможуть самій мамі не втомлюватися під час прикладання і будуть помічниками для грудей як профілактика молочних пробок.

Існує 7 основних поз для годування груддю: «В колисці», «Перехресне колиска», «З-під руки», «Лежачи на руці», «Лежачи з верхньої грудях», «Малюк " на мамі», «Нависання», «Верхи на мамі».

3.png

Можливо, Вам сподобатися наступне відео «Пози для годування груддю»:

3. Як тримати новонародженого при купанні?

Ви вже не раз чули, що для малюка надзвичайно корисні всі водні процедури. Обов’язково  купання немовляти проводиться в дитячій ванні спочатку з допомогою ручних підтримок дорослого або з застосуванням підставки під спинку.

Вам потрібно завжди пам'ятати, що голова є найбільш важкою, потопаючої частиною тіла у дитини.

Тому обов'язково застосовуйте різні ручні підтримки і підтримуйте голову разом з шиєю і верхньою частиною спинки, коли купаете малюка в положенні «На спині».

3_4.png

Можливо Ваб буде корисний цей відео матеріал

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар