Прочитавши цю статтю, Ви відкриєте для себе усі секрети масажу малюкові до року. Зрозумієте, чим він важливий, зможете легко і із задоволенням робити масаж самостійно.

Зміст:

 1. Види масажу для новонародженої дитини
 2. Коли Вашому малюкові 2 місяці
 3. Вправи  для  дитини 3-4 місяців
 4. Необхідні процедури з 4-6 місячною дитиною
 5. Готуємося ходити!

Види масажу для новонародженої дитини

Є такі народні прислів'я: "Материнська ласка - кінця не знає", " Тільки мама сильно замахується, але не дуже б'є"!  Усі вони  про мамині руки. У них зібрані разом: ніжність, турбота, увага, тепло, затишок і навіть захист.

1_mama.jpg

Ваш маленький чоловічок теж таке відчуває! Повірте! У Ваших руках зараз усе його життя! Зараз, в період новонародженого, Ви можете не лише доглядати за своїм скарбом, але ще і допомагати йому, відчути себе!

У перший місяць життя для малюка  застосовується тільки два види масажу:

Перший - профілактичний, зміцнюючий. Він просто стає чарівний, коли зроблений Вашими руками! Рекомендується  робити його за 1 годину перед годуванням.

2новорожденный_и_мама.jpg

Лікарями доведено, що  він  допомагає:

 • стимулювати  кровоносну, нервову і м'язову системи;
 • додає апетит, а значить і вага;
 • починає створювати  імунітет!

Хочете знати, як він робиться?

Починати масаж можна при температурі в кімнаті  до +26°С.

Перші сеанси мають бути не більше 5 хвилин, а далі до 10-15 хвилин, але в декілька підходів. Спочатку масажу ніжно погладжуйте ручки і ніжки, потім ласкаво розітріть спинку, а животик за годинниковою стрілкою  і знову ніжно  погладжуйте! Можете акуратно спробувати зробити "велосипед" і злегка попритискати ніжки до животика.

Другий вид масажу - розслабляє, погладжує.  Ви можете робити завжди, навіть коли Ваш малюк стане доросліший!

расслабляющий_массаж_для_грудничка.jpg

Він проводиться перед сном для заспокоєння нервової системи, розслаблення м'язів тіла. Тільки ніжно, ласкаво і плавно  погладжуйте спочатку спинку, а потім животик! І ось тут чаклунство - Ваш малюк в цей час отримує вітамін  D і у нього починає з'являтися  імунітет!

Усі ці процедури можна і треба обов'язково проводити з малюком! АЛЕ  спочатку обов'язково  уважно оглянете шкіру малюка.

Запам'ятайте! Не можна робити ніякий масаж, якщо у дитини попрілість попрілість або потничка, будь-яка грижа, проблеми з серцем, травленням, температура або інфекційне захворювання. У цих випадках потрібна рада лікаря!

Коли Вашому малюкові 2 місяці

Ваш малюк вже подорослішав, набрав вагу більше 5 кг, профілактичний і зміцнюючий масаж  переростає теж в класичний. Тепер масажні рухи для нього треба  трішки ускладнити, додаючи:

 • розтирання і пощипування  ручок і ніжок;
 • як би пиляючі рухи ребром долоні;
 • м'які пощипування.

Спостереження  лікарів  довели, що масаж в цьому віці:

 • зміцнює імунну систему малюка;
 • покращує кровообіг;
 • розвиває дихальну систему;
 • покращує травлення і знімає кольки;
 • допомагає нормалізувати нервову систему дитини;
 • заспокоює перед сном.

Запам'ятайте! Під час масажу обов'язково обходите усі суглоби, область нирок, печінку, статевих органів!

Вправи  для  дитини 3-4 місяців

У цьому віці Ваш малюк активно росте і розвивається. Він вже намагається перевертатися на живіт і навіть намагається сідати, упевнено тримає голову.

расслабляющий_массаж_для_малыша.jpg

Тому для нього зараз дуже потрібний і корисний  масаж саме в цьому віці! Постарайтеся зробити  з трьох місячним малюком 10 сеансів, як рекомендують усі лікарі! До основних рухів класичного масажу, який робиться  з 2 місяців, тепер додається новий, але дуже важливий рух: розминка.  Воно робить м'язи еластичнішими, посилює кровообіг і лімфообіг усього тіла. Адже іноді масаж інакше  називають розминка м'язів.

На цю вправу повинно відводитися 50% усього часу для масажу.

Технічно сама вправа розминка ділиться на три етапи: спочатку Вам треба захопити м'яз, потім - підвести, стиснути, здавити, а потім розім'яти, розкотити і роздавити. Але все також ніжно, ласкаво! Лікарі наполягають на плавних повільних рухах для глибокого проникнення  до м'язових тканин малюка

Тепер у Ваш масаж ще додаються елементи зарядки :

 1. Вам треба відвести руки дитини в сторони і по черзі схрещувати їх на грудях.
 2. Учіть дитину обертатися зі спини на живіт через праву сторону, а потім через ліву але обов'язково підтримуйте за руку.
 3. Постійно під час масажу проробляйте рефлекторні згинання і розгинання стоп.
 4. Вводиться активна вправа "Плавець", яке проводиться 1 разів на декілька секунд і дає навантаження на усі м'язи спини, хребет, стегна, гомілки.
 5. Якщо Ваш малюк вже намагається сісти, включайте вправи з підняттям тулуба. 

У цьому віці можна вводити лікувальний  вібраційний масаж грудної клітки малюка, якщо у нього кашель. Виконується він легкими, ритмічними  постукуваннями по спинці дитини. Це лікувальна процедура допомагає природним чином вивести мокроту.

До усіх раніше перерахованих корисних моментів масажу лікарі додали ще один "плюс". У цьому віці за допомогою масажу у дитини:

 •  йде підвищений тонус м'язів;
 • піднімається настрій;
 • покращується сон;
 • нормалізується травлення, знижується ризик появи коликов  животі.

 А сама важлива деталь - малюк радіє фізичному контакту з Вами!

6-2_Общение_при_массаже.jpg

І не забувайте про  розслабляючий  масаж  малюкові перед сном! Сеанс будь-якого масажу можна збільшувати до 4 місяців до 25 хвилин.

Необхідні процедури з 4-6 місячною дитиною

З малюком  старше за 4 місяці Ви можете проводити  усі перелічені вище  вправи. Тільки тепер температуру в кімнаті треба знизити до +21°  і навіть нижче. З нових вправ з дитиною треба додати "Велосипед" і "Бокс".

До 6 місяців активно розробляйте ступні ніг в положенні лежачи  використайте вправу "Биття". З положення лежачи створюйте імітацію повзання, а з положення стоячи намагайтеся  імітувати ходьбу. Усі лікарі рекомендують з 6 місячним малюком провести 10 сеансів  масажу!

7_Правила_детского_массажа.jpg

 

Ще один важливий момент! Роблячи масаж, намагайтеся активно спілкуватися з малюком, викликаючи у нього реакцію у відповідь в міміці, рухах і навіть за допомогою звуків!

Готуємося ходити

Якщо Вашому малюкові виповнилося 6 місяців, то він вже обов'язково уміє самостійно сідати, перевертатися, любить стояти на ногах, починає повзати і при цьому активно реагує на Ваш голос!

Зараз Ваше основне завдання - починати стимулювати  координацію його рухів і підготувати  опорно-руховий апарат до перших кроків!

8_ассаж_для_ножек.jpg

Включайте вправи з почерговим і одночасним згинанням ніг. Більше приділяйте уваги спині і сідницям малюка. Цей вид масажу називається "ортопедичний". Тут багато нюансів і різних тонкощів, тому обов'язково треба проконсультуватися з лікарем. А потім позайматися з професійним масажистом.

Лікар може призначити Вашій дитині  профілактичний, лікувальний  або спеціальний масаж. Такі види масажу роблять тільки професіонали із спеціальною медичною освітою і з досвідом роботи з дітьми!

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар