Прочитавши цю статтю, Ви будете розуміти звідки може з'явитися ця проблема у новонародженого і дізнаєтеся як з нею боротися.

Зміст:

Багато молодих мам бояться дитячого віку своїх діток тому, що малюки не здатні розповісти про стан свого здоров'я. Вам залишається тільки здогадуватися, чому, наприклад, ще вчора міцний і здоровий малюк починає відмовлятися від грудей, нервує і плаче. Якщо таке сталося, акуратно розкрийте крихті ротик і загляньте туди. Ви побачили сирний білий наліт? Найчастіше, причина одна - молочниця у грудничка.

7.1.png

Явище це дуже часте, неприємне, але при своєчасно і правильно наданої допомоги, швидкоминуще. Потрібно вміти відрізнити звичайний наліт від молока або харчування і виділення у вигляді бляшок, більшого розміру.

За своєю суттю, молочниця у немовляти викликається всім нам знайомими грибами Candida і має наукову назву кандидоз. Ці гриби є в організмі кожної людини, але зазвичай ніяк себе не проявляють. Але варто тільки нашому імунітету знизитися, кандидоз починає бурхливо розвиватися.

Не варто забувати про те, що імунітет щойно народженого малюка ще дуже низький і не може самостійно впоратися з грибом.

Причиною зараження дітей може бути кілька раз перенесений мамою кандидоз під час вагітності, кандидоз грудей мами, брудні іграшки або пустушки, підняті з підлоги.

7.2.png

Молочниця у дітей фото

Педіатри кажуть, що особливо велика небезпека заразитися кандидозом є у часто відригуючих діток. Поступово в їх роті утворюється кисле середовище, яке так любить гриб. Спочатку він протікає практично безсимптомно, але в короткі терміни біленькі, не помітні оку точки, швидко перетворюються на великі бляшки.

Якщо ж і далі пускати захворювання на самоплив, сирні бляшки змінять колір на жовтуватий або сірий. Ці прояви кандидозного стоматиту прибрати вже набагато складніше.

7.3.png

Пам'ятайте!

 Краще не запускати захворювання до важкого стану і реагувати вчасно.

Легка молочниця у грудничка (фото) при правильно і своєчасному лікуванні проходить за тиждень.

Будьте уважні до свого малюка і не поспішайте його плач під час їжі списувати на коліки. Слідкуйте за збільшенням маси крихти, адже при стоматитах маленькому боляче їсти, тому його вага може знижуватися.

Адже що таке молочниця у дітей?

 Це бурхливе зростання грибка Candida albicans на фоні зниженого імунітету. Слідкуйте за гігієною крихітного чоловічка, постійно зміцнюйте імунітет і вчасно звертайтеся до педіатра.

Молочниця у дітей в роті

Молочниця в роті у немовляти не виникає нізвідки. Якщо Ви будете щодня оглядати ясна дитини, язичок, гортань, внутрішню сторону щічок, ви обов'язково помітите поява білих цяток, спочатку невеликого розміру. Якщо частину нальоту зняти, поверхня слизової під ним буде роздратованою.

Ви не знаєте, як виглядає молочниця у дітей і боїтеся переплутати її зі звичайним нальотом?

 Як вже було сказано вище, зніміть частину нальоту і подивіться на слизову: якщо вона не збуджена - наліт звичайний, а якщо запалення є - терміново до педіатра.

Пам'ятайте!

 Якщо не звернутися до лікаря вчасно, наліт прийме творожистую форму, а крихітні цятки розростуться і покриються плівкою, яку дуже нелегко зчистити.

Кандидоз небезпечний тим, що в важких формах може призводити до появи кровотечі з уражених грибком ділянок слизової.

Залишаючи проблему невирішеною, ви відкриваєте ворота для потрапляння більш серйозних видів інфекції в організм крихти.

У разі, коли захворювання зайшло ще далі, плівка грибка покриває всю ротову порожнину малюка цілком, зачіпаючи гортань. Маленький зовсім не може пити або їсти, його ясна тріскаються і кровоточать, піднімається висока температура.

Як лікувати молочницю у дітей

Ви вже зрозуміли, що найголовніше в лікуванні кандидозного стоматиту (молочниці) вчасно помітити її початок - наявність білих точок на слизовій у роті у немовляти. Якщо не звертати на них уваги, почнеться  відмова від їжі, пиття, пустушки і підвищення температури.

Зробіть огляд ротової порожнини крихти щоденним ритуалом і включіть його в гігієнічні ранкові процедури. Так Ви відразу зможете помітити зміни і вчасно зверніться до свого лікаря. Найчастіше малюкам призначають препарати, що мають у своїй основі ністатин або інший протигрибковий препарат.

Якщо у немовляти легка дитяча молочниця, лікування буде місцевим, що полягає в обробці ротової порожнини тепленьким розчином соди (1 ч. ложка на 1 стк, води) або йодинолом.

 7.4.png

Продовжуйте обробку, навіть якщо Вам здається, що всі цятки зникли. Суворо дотримуйтеся рекомендацій доктора, інакше грибок буде з'являтися знову!

Обов'язково самі пройдіть лікувальний курс, щоб малюк не заразився від Вас. Якщо Ви все ще роздумуєте, ніж лікувати молочницю у дітей і схиляєтеся тільки до народних методів, порадьтеся зі своїм лікарем. Не варто обмежуватися тільки одними старовинними засобами.

Пам'ятайте!

Лікування будь-якого захворювання у немовляти повинен призначати і контролювати тільки лікар!

У комплексі з традиційним лікуванням лікар може призначити лікування народними засобами. Тільки тепер марлевий тампон потрібно змочити в тепленьке, слабкому розчині настоянки ромашки або календули (1стл, ложка на 1 стк, окропу).

Для профілактики і підвищення імунітету у новонародженого в народних традиціях також застосовується закапування в ротик декількох крапель свіжого морквяного соку, який багатий вітамінами і мінеральними солями.

7.5.png

Можливо Вам сподобається відео з порадами від лікаря Комаровського

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар