Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, як зробити так, щоб Ваш малюк залишився задоволений першим купанням і полюбив воду.

Зміст:

Коли треба проводити перше купання новонародженого

Дивлячись на маленьких дітей в басейні або на пляжі, молоді батьки вважають, що їх дитина теж відразу полюбить воду. Згодом, зіткнувшись з криком і плачем, дорослі дивуються і часто не можуть знайти причину неприйняття дитиною води. А справа в тому, що неправильно було проведено перше купання малюка.

Адже від того, як купати немовля з самого народження залежить подальше ставлення маленької людини до води і гігієни в цілому. На батьках лежить велика відповідальність: влаштувати все таким чином, щоб малюк відчував себе буквально «як риба у воді».

10.1.png

Думки педіатрів щодо того, коли перший раз купати новонародженого, діаметрально протилежні. Одні пропонують батькам не поспішати і пару тижнів почекати повного загоєння пупкової ранки, інші вважають, що можна купатися на наступний день після приїзду з пологового будинку.

Чию сторону вибрати і коли краще купати малюка, вирішувати тільки Вам!

 Для більшої впевненості поцікавтеся думкою педіатра - неонатолога, якому Ви довіряєте. Зазвичай, якщо маля здорове і відхилень немає - купайтеся на здоров'я! Вологі серветки та тампони не завжди можуть замінити повноцінне купання.

Пам’ятайте!

Час для миття зазвичай вибирається вечірнє, але строгих вказівок лікарі не дають - поступайте так, як зручно.

Що необхідно для купання новонароджених

Спочатку підготуйте все необхідне:

• помийте ванночку з милом

• приготуйте рушник з куточком

• губку або мочалку

• мило (рідке або звичайне)

Також Вам буде необхідний глечик з чистою водою для ополіскування.

22.png

Надійно встановіть ванночку і налийте в неї попередньо прокип'ячену і охолоджену до 37 градусів воду.

Пам'ятайте!

 Наливати ванночку доверху не потрібно - на перший раз води знадобитися небагато. Простежте, щоб температура в приміщенні була не нижче 22 градусів. Переконайтеся, що гігієнічні засоби, обрані вами, призначені саме для новонароджених діточок.

Будьте готові до того, що далеко не всі дітки люблять митися. Буває, хоча і рідко, що новонароджений не любить купатися.

В цьому випадку Вам потрібно буде стати особливо терплячими і люблячими, щоб поступово привчити до водичці маленького упертюха.

Як мити новонародженого

Сам по собі алгоритм купання зовсім не складний. Найчастіше молоді мама і тато просто бояться впустити малюка. Щоб цього не сталося, можна придбати спеціальний гамачок або дитячу гірку. Але можна обходитися і без них.

10.3.png

Часто бабусі радять перед тим, як мити немовляти, постелити в ванну пелюшку. Вважається, що так крихті буде тепліше і м'якше. Сучасні лікарі говорять, що робити це зовсім не обов'язково.

 Порада!

Можна нещільно загорнути дитину в пелюшку, щоб не злякати його водою.

 Спочатку м'яко і поступово опускайте дитину у водичку.Тільки слідкуйте за її температурою! Трохи полийте малюкові на грудку і животик, погладжуючи їх рукою. Посміхайтеся і розмовляйте, показуйте іграшки.

10.4.png

Всіляко демонструйте свою радість. Поступово привчайте крихту рухатися в водичці, використовуючи, наприклад, коло для купання.

Вимийте крихті личко, потім акуратно, намиленої рукою вимийте головку. Невеликою кількістю води змийте піну від лобика до потилиці. Далі мийте все тільце зверху вниз.

Пам'ятайте!

 Однією мамі з таким завданням не впоратися - попросіть допомоги у близьких!

 Після купання акуратно промийте малюка водою з глечика.

Врахуйте, що мити новонародженого милом, навіть дуже м'яким, можна не частіше одного-двох разів на тиждень, коли малюкові виповниться 1 місяць, так як мило висушує ніжну шкірку крихти.

Супроводжуйте миття новонародженого постійними розмовами і пісеньками. Можна кинути в воду яскраві іграшки: м'ячик, качечка, човник розважать малюка, з часом він буде вчитися хапати їх. Всі Ваші рухи повинні бути дуже ніжними і м'якими.

Пам'ятайте!

Ні в якому разі не тріть шкіру дитини мочалкою. Можна лише акуратно проводити по шкірці намиленими руками або м'якою губкою. В найперше купання немовляти ретельно і ніжно промийте всі складочки - в них могла залишитися внутрішньоутробна мастило.

Як тримати малюка при купанні

Ваше основне завдання - не упустити крихту. Якщо спочатку купання малюки, як правило, спокійні, то якщо їм щось не подобається в процесі - демонструють це криком і різкими рухами.

Пам'ятайте!

 Уважно спостерігайте за дитиною. Якщо невдоволення наростає - припиняйте процедуру.

Попросіть доктора або бабусю показати, як правильно тримати немовля при купанні.

10.5.png

 В століттях відпрацьоване таке положення:

 покладіть крихту на свою руку так, щоб голівка дитини розташовувалася на згині вашого ліктя або трохи вище. Долоню підведіть під попку малюка і акуратно притримуйте. При цьому іншою рукою виконуйте гігієнічні процедури.

Легше це зробити, якщо в купанні беруть участь двоє дорослих. Один тримає дитину двома руками: однією долонею під плічками, іншою рукою під попою, а другий дорослий миє немовляти.

Пам'ятайте!

Удвох зручніше і безпечніше вимити новонародженого!

Що робити з малюком після купання 

Закінчили мити малюка?

Вийміть його з водички і покладіть на заздалегідь розстелений рушник. Накиньте куточок або капюшончік рушнику крихті на головку. Не витирайте і не тріть немовля! Акуратними, легкими, плавними рухами промакувайте його тільце і голівку. Ретельно висушіть всі складочки.

10.6.png

Після ванни зручно і необхідно обробляти пупок крихти і проводити інші, узгоджені з доктором, процедури (наприклад, змащувати місця висипань, робити додатковий масаж, закапувати очі або носик).Потім одягніть свій скарб і погодуйте!

Пам'ятайте!

Більшість дітлахів після водних процедур і годування сплять міцно, довго і з задоволенням.

Можливо, Вам сподобається відео 

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар