З цієї статті ви дізнаєтеся: коли і як краще гуляти з малюком в різні пори року, що брати з собою і як одягати дитину по погоді.

Зміст:

Як одягати новонародженого

Жодну молоду маму не може не хвилювати питання: «Коли відбудеться перша прогулянка новонародженого, що одягнути?» Природно, що крихітний дитина на прогулянці вимагає не менше уваги і турботи, ніж вже підросли дітки.

Не слухайте бабусь, які вважають, що на вулиці дуже жарко / холодно / мокро / вітряно.

Пам'ятайте!

Гуляти з новонародженим можна і потрібно в будь-яку погоду. Малюкам дуже корисне свіже повітря, воно допомагає налагодити сон, підняти апетит. Сонячне світло сприяє виробленню в організмі крихти вітаміну D, нестача якого може призвести до рахіту

9.1.png

Сучасні педіатри вважають, що перша прогулянка повинна бути не більше 15 хвилин. Знову ж таки, деякі лікарі радять виходити на вулицю відразу після пологового будинку, а деякі наполягають на тижневої адаптації в домашніх умовах. Поступово додавайте до перших 15 хвилин потроху часу, щоб довести загальну кількість до трьох вуличних годин.

  Пам'ятайте!

 Якщо на вулиці дуже холодно - гуляти можна набагато менше.

У питаннях одягу, вам доведеться постаратися одягнути дитину так, щоб він не замерз, але і не перегрівся. Обов'язково перед прогулянкою змініть підгузник і візьміть з собою ще кілька, на всякий випадок (особливо, якщо гуляєте в теплу пору).

9.2.png

Не зайвим буде прихопити з собою ковдру і дощовик від коляски, хіба мало що. Візьміть також водичку і кілька сосок - пустушок, простирадло, вологі серветки і хустинку. Сучасні якісні коляски прекрасно екіпіровані і пристосовані до різних погодних несподіванок. Хоча гуляти в дощ під дощовиком і не рекомендують, але він допоможе дістатися до будинку і не промокнути.

Пам'ятайте!

 Перед тим, як одягати на прогулянку дитину, Ви повинні одягнутися самі.

Якщо зробити навпаки - немовля спітніє і потім може застудитися.

Коли можна гуляти з новонародженим

Відповідаючи на питання багатьох молодих мам. «Коли краще гуляти з новонародженим?». Скажемо відразу: після годування. Коли немовля ситий і задоволений життям, він буде солодко спати на свіжому повітрі. Зрозуміло, якщо малюк повністю здоровий. З захворывшою дитиною краще залишитися вдома.

Багато педіаторів говорять, що не можна виходити на вулицю з малюком, якщо температура повітря вище 30 градусів або рекомендують гуляти, але тільки в тіні. Ось основні рекомендації по температурі повітря на вулиці, тобто до скількох градусів можна гуляти з дитиною:

  • намагайтеся не гуляти, якщо мороз міцніше, ніж 15 - 20 градусів
  •  дуже небажані прогулянки під проливним дощем або поривчастим вітром.

В цьому випадку гуляти краще на балконі, тільки прослідкуйте, щоб навколо не було протягів.

Як одягати новонародженого взимку

Прогулянки з новонародженим взимку, звичайно, не будуть настільки тривалими, як в теплу пору. Проте, виходити на вулицю потрібно. Головне, про що ви повинні подбати - захистити від холоду ручки, ніжки і головку крихти.

Пам'ятайте!

Взимку необхідно дотримуватися в одязі правило декількох шарів, одягаючи немовляти, як капусту. Перший шар: бавовняний комбінезон, тонка шапочка. Потім щільний флісовий комбінезон - сліп і тепла шапочка, що закриває вушка.

Після цього залагоджуємо нашого малюка в теплий хутряний або пухову конверт.

 9.3.png

 

Багато моделей колясок вже оснащені кількома конвертами різного розміру. Якщо колясочний конверт здається Вам занадто тонким - Ви завжди можете докупити іншу модель.

Все мішки - конверти надійно кріпляться спеціальними кріпленнями. З приводу того, що потрібно новонародженому взимку на вулиці, варто сказати ще про теплу ковдру. При вітрі або сильному морозі, малюка в конверті можна додатково їю вкрити. Хоча коляски не пропускають вітер, багатьом матусям ковдрочка додає впевненості!

Як одягати новонародженого влітку

Питання, у що одягати новонародженого влітку, не менш важливие. Адже якщо одягнути дитину занадто тепло, її легко можна перегріти. Наприклад, якщо температура на вулиці вище 20 градусів, а Ви вийшли гуляти в двох шапочках, то одну краще все - таки зняти. Коли стоїть спека, прогулюйтеся в вечірній чи ранковий час.

Також в літній період одягайте малюка в світлий одяг з натуральної бавовни. Нехай цей одяг буде вільного крою, але тільки, що не обтягував тільце – не порушував терморегуляцію. Простежте, щоб матрацик в колясці (якщо він є) був з натурального матеріалу.

9.4.png

Пам'ятайте!

Обов'язково беріть з собою водичку і періодично пропонуйте карапузові, якщо він не спить.

Хоча сонячне світло дуже корисний, буде краще, якщо прямі промені сонця не потраплять на новонародженого. Гуляйте краще в тіні дерев!

Якщо Ви потрапили під літній дощик - не закривайте його коляску дощовиком дуже щільно - залиште можливість для припливу повітря.

Всі малюки, як і дорослі люди, дуже різні. Дітки народжуються зі своїми звичками і уподобаннями. Хтось не любить одягатися, а когось, навпаки, не змусиш роздягнутися.

Тому тільки любляча мама зможе зробити так, щоб її малюк був задоволений і щасливий!

Можливо, Вам сподобається відео

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар