Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, як постаратися організувати режим дня в перші два тижні новонародженого і як поводиться з малятком в цей час.

Зміст:

  1. Як організувати режим дня на 2 тижні новонародженому
  2. Як поводиться новонароджений на 2 тижні

Як організувати режим дня на 2 тижні новонародженому

Найчастіше, коли виповнюється 2 тижні новонародженому, молодій мамі хочеться, хоча б мінімально, налагодити режим дня. До цього моменту практично проходять почервоніння шкіри, припухлості і жовтяниця. Немовля починає додавати у вазі, форма головки наближається до правильної. Гіпертонус м'язів поки, до першого місяця, зберігається, може з'явитися невелике лущення шкірки, яке також з часом пройде.

15.1.png

Дуже рідко буває, що новонароджений тримає голову в 2 тижні самостійно. Як правило, діти ще цього не вміють. Терморегуляція не налагоджена, крихітку дуже легко застудити або перегріти.

Пупкова ранка до цього моменту повинна повністю затягнутися і Ви, нарешті, зможете повноцінно спокутувати крихту.

 Якщо ж Ви бачите, що кровит пупок у новонародженого на 2 тижні, зверніться за порадою до лікаря або викличте швидку допомогу. Не мовчіть і не чекайте, що «пройде саме»! Також Вас має насторожити, якщо пупок припухає, червоніє, виділення з нього не припиняються, місце пупкової ранки виділяється у вигляді горбка.

15.2.png

Малюки, які отримують мамине молочко, в середньому, висмоктують близько 90 грамів його за одне годування. Переживати про те, чи вистачає крихті Вашого молока не варто, якщо він спокійний і задоволений, а проміжок між прикладаннями до грудей приблизно дорівнює двом годинам. Хоча тут не можна сказати точно - дітки всі різні і смокчуть груди по різному, краще орієнтуватися, зважуючи крихту на вагах раз в один-два тижні.

15.3.png

Пам’ятайте!

Немовлята на штучному вигодовуванні отримують суміш через кожні три години.

Спати крихта буде довго, так як швидко втомлюється. Періоди денних снів повинні тривати кілька годин. В подальшому час неспання трохи збільшиться. У нормі малятко не спить 15 хвилин - півгодини, а майже 20 годин займає час сну.

Ви цілком можете налагодити основні режимні моменти: умивання, легку гімнастику, прогулянки, купання. Не переживайте, годування і сон маляти ще деякий час будуть «плаваючими», але поступово, потроху, ви зможете впорядкувати режим крихти.

15.4.png

Як поводиться новонароджений на 2 тижні

Не дивлячись на те, що малюк ще зовсім крихітний, новонароджений у 2 тижні вже дещо вміє: більш чітко бачить маму, впізнає її голос. Також дітлахи вміють посміхатися, правда, пов'язано це швидше з приємними відчуттями, наприклад, після годування.

Буває так, що новонароджений на 2 тижні тільки почавши смоктати груди відразу ж засинає.

Це не дуже добре, якщо малятко прокидається через короткий час з голодним плачем. Причини такої поведінки немовлят незрозумілі навіть фахівцям, тим не менш, вони радять постаратися розбуркати крихту і продовжити годування.

Не забувайте після кожного годування маляти притиснути його до свого плеча в вертикальному положенні і походити так деякий час. Немовлята часто заковтують повітря при ссанні і повинні обов’язково  відригнути його.

Не біда, якщо разом з повітрям вийде трохи молока. Про всяк випадок, постеліть на своє плече пелюшечку або рушник.

15.5.png

Трапляється, що новонароджений в два тижні починає гикати. Гикавка, найчастіше, має дві причини: немовля переїв або замерз. Перевірте, чи не холодно йому. Може бути, варто вкрити крихту пледом? Якщо крихітка переїв, поносіть його деякий час вертикально. Гикавка завжди проходить сама.

В середньому, пісяє малятко більше 15 разів на добу, якщо їсть грудне молочко.

Какають немовлята близько 5 разів за добу. Стілець повинен бути жовтого кольору, у вигляді кашки з кислуватим запахом. Може бути так, що крихта забруднить памперс більше або меншу кількість разів, але якщо ваше чадо мас задоволений вигляд, можете не турбуватися – це значить, що усе в порядку.

В 2 тижні життя новонародженого, якщо не раніше, настає період кишкових коліків.

Про коліки чули всі мами, але не всі до них готові. Немовлята сильно плачуть, підтягують ніжки до животика, практично не сплять і відмовляються від грудей.

 Фахівці вважають, що цей час (близько 3 місяців) потрібно просто пережити, набравшись терпіння. Оскільки шлунково кишковий тракт крихти не до кінця «дозрів», навіть мамине молочко може викликати бурхливе виділення газиків.

15.6.png

У цей момент мама повинна відповідально ставитися до свого меню, щоб не посилювати страждання малятка.

 Педіатри радять полегшити страждання дитини масажем, теплою пелюшкою, покладеною на животик, кроповою водичкою або суспензіями.

 Медичні препарати можна пропонувати малятку тільки після консультації зі спеціалістом, який спостерігає малюка. Ближче до чотирьох місяців кишкові коліки проходять безслідно, так як ШКТ немовляти досягає фізіологічної зрілості.

У такому юному віці малятка спілкуються з Вами за допомогою плачу і крику.

Так крихітка плаче, якщо голодний, втомився, щось болить, замерз, хоче спати або прокинувся, забруднив пелюшки, просто скучив.

Спробуйте не пропонувати немовляті грудь відразу, по першому крику, особливо якщо він тільки що поїв. Візьміть крихту на ручки, покачайте, поговоріть з ним, запропонуйте пустушку. Можливо, Ваш скарб просто скучив без Вас і йому захотілося поспілкуватися, або Ваш маленький чистюля хоче сказати, що пора міняти йому памперс.

7.png

Намагайтеся спочатку відчути бажання дитини. А потім, поступово, встановлюйте повноцінне спілкування з нею. Ви тільки уявіть, пройде ще якихось шість-вісім тижнів, і малятко буде розмовляти з Вами!

Спочатку це буде гуління, а потім і майже повноцінні слова!

Оцініть матеріал
(34 голосів)

Залишити коментар