Прочитавши цю статтю, Ви станете краще орієнтуватися в тому, наскільки має зрости ваш малюк, що і скільки їсти, і як займатися з дитиною в 1 місяць.

Зміст:

  1. Фізичний розвиток дитини в 1 місяць
  2. Як розвивати дитину в 1 місяць
  3. Скільки буде їсти дитина в 1 місяць
  4. Що повинна вміти дитина в 1 місяць

Фізичний розвиток дитини в 1 місяць

Величезна кількість молодих батьків переживають і хвилюються, не знаючи точно, яким повинна бути їх дитина в 1 місяць. Багато мам мимоволі порівнюють своє чадо з дітьми друзів і сусідів і знаходять істотні, як їм здається, відмінності. Але чи варто захоплюватися порівнянням дітей в настільки ранньому віці? Наскільки все у таких маленьких діток індивідуально і чи існує якась норма?

Вашого малюка обов'язково зважать при народженні і перед випискою, а також виміряють всі параметри. Не переживайте, якщо з моменту народження немовля трохи скине вагу. Невелика втрата ваги (близько 10%) характерна для більшості новонароджених. Якщо неонатолог при огляді малюка спокійний, значить, з крихіткою все в порядку. Потрібну масу малюк набере за подальші тижні.

В принципі, діапазон показників, що вважаються варіантами норми, досить широкий: зростання може бути 46-56 сантиметрів, а вага 2.6-4 кілограма.

 Причому докторів більше насторожують дітлахи, які народилися з малою масою, ніж більші.

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що неонатологи вважають, що при малій вазі не всі внутрішні органи можуть бути повністю готові до народження малюка. Згодом за немовлятами, народженими з масою нижче двох з половиною кілограмів потрібно більш уважно спостерігати.

18.1.png

  • 1 тиждень новонародженого зазвичай характеризується відновленням маси тіла.

Крихітка освоївся в новому світі, стрес пологів пройшов і малюк готовий до подальшого життя. Для того, щоб контролювати збільшення ваги самостійно, краще завчасно придбати додому дитячі ваги. Головка в окружності в нормі 34-36 сантиметрів, але є діти з більшою або меншою окружністю. Знову ж таки, якщо Вашого доктора при порівнянні показників нічого не насторожує - значить, у Вас один з варіантів норми. Грудка немовляти в окружності повинна бути менше, ніж головка - близько 32-34 сантиметрів. Що стосується показників зростання, то вважається, що в середньому, кожен малюк повинен підрости на 2-3 см за один місяць. Але, частіше за все, малюки ростуть стрибкоподібно: в один місяць крихта виросте на 4 см, а в наступний - на 1 см. Тому доктора оцінюють прибавку зростання за півроку і за рік.

Приблизна вага дитини в 1 місяць розрахуйте так: маса при народженні + 750 - 900 грамів, тобто близько чотирьох кілограмів.

В середньому цей показник такий: якщо немовля народилося з вагою 3.3 кг, то до місяця він буде важити 4.1 кг.

Як розвивати дитину в 1 місяць

Цікаво, чи всі молоді батьки розуміють, як розвивати дитину в 1 місяць?

 Хоча, здавалося б, яке може бути розвиток: немовля тільки спить, їсть і плаче!

Але насправді, все набагато глибше: саме найперший місяць життя дитини - дуже відповідальний період. Ви потихеньку починаєте привчати маленького до режиму дня, гулянь, спілкуванню. Звикнувши до певного розпорядку, карапуз стане більш спокійним. Та й мамі буде простіше: Ви завжди знаєте, що, після чого і як саме потрібно робити і не розгубитеся.

18.2.png

  • 2 тиждень життя новонародженого відома тим, що малюк починає чути гучні, різкі звуки і часто реагувати на них плачем.

Зате малюк вже навчився відрізняти голос мами і затихає, коли Ви ласкаво і ніжно звертаєтеся до нього. В цілому ж, режим зводиться до сну (велика частина доби), харчування, гігієнічних процедур і спілкуванню маленької людини з Вами.

  • Після досягнення 3 тижні, новонародженому вже стають цікаві великі і яскраві предмети (іграшки), показуйте і називайте їх по частіше.

До цього моменту малюк вже полюбив купатися, а можливо, Ви починаєте купати крихту з колом на шиї, тому водні процедури доставляють карапузові справжнє задоволення. Купання відбуватимуться щовечора. Також кожен день Ви будете ходити на прогулянки, а іноді і кілька разів за день, для кращого розвитку малятка і його здорового сну.

Пам'ятайте!

Тривалість і частота гулянь залежить від погоди і пори року, в середньому це від 10 хвилин (зима), до 20 (літо)

Зустрічаються такі малюки, які добре сплять тільки на вулиці і мами гуляють з такими дітками набагато довше. В цілому, сон дитини в 1 місяць зменшується за часом (17 або 19 годин) і малюк починає активніше знайомитися з навколишнім світом.

Перед годуванням бажано проводити невеликі гімнастичні процедури: це найпростіші рухи, тривалістю близько півгодини. Ніжно згинайте ніжки і ручки малюка, трохи підтягуйте його за ручки. Можна підключити до занять з малюком невеликий масаж: легкі і ніжні погладжування тіла немовляти, його ніжок і ручок.

Порада!

Такі заняття зручно робити на протязі дня, коли малятко не спить. Вечірньої пори фахівці не радять займатися ні гімнастикою, ні масажем

Обов'язково спілкуйтеся з немовлям, співайте йому тихенько пісеньки, обов'язково розповідайте віршики і казки. Показуйте карапузові брязкальця і ​​вкладайте їх йому в ручку. Поступово крихта навчиться утримувати одну іграшку, а потім більше.

Молодих мам часто лякає частота стулу місячного малюка.

 Вважається нормальним, якщо малюк забруднить кількість підгузників, дорівнює кількості прийомів їжі. Більш того, найчастіше немовлята какають саме під час їжі.

 Вас повинен стурбувати зеленуватий колір калових мас або їх піниста консистенція. Це означає, що у немовляти негаразди з животиком і Вам потрібно терміново підкоригувати своє меню.

Скільки буде їсти дитина в 1 місяць

Грамотна відповідь на хвилюючу всіх мам проблему: «Скільки буде їсти дитина в 1 місяць?» залежить, в основному, від того, годуєте Ви крихту власним молоком або готової сумішшю.

Пам'ятайте!

 При природному харчуванні приблизною нормою вважаються 6-9 годувань за одну добу, але це дуже приблизно. Будьте обережні у виборі суміші, а краще зверніться за порадою до свого лікаря.

Середнім показником насичення вважаються випиті немовлям 50 - 90 мілілітрів молока (суміші) або більше, за годування.

Але деякі дітки їдять багато, а деякі мало. Тут правильніше орієнтуватися по щоденному збільшенню маси, яку Ви зможете контролювати на власних вагах.

Пам'ятайте!

Нормою вважається тижнева прибавка маси малятка від 90 і до 150 грамів за тиждень

Не залежно від виду, харчування дитини в 1 місяць можливо організувати як «за потребою», так і по годинах: у першому випадку - немовля плаче, ви пропонуєте груди / суміш, у другому - годуєте з інтервалом три години.

18.3.png

 Порада!

Фахівці, поки ще, не прийшли до спільного знаменника, щодо того, яка система більш прогресивна. Тому робіть так, як зручно і Вам, і карапузові.

Що повинна вміти дитина в 1 місяць

Разом з іншими показниками, мамам і татам цікаво, що повинна вміти дитина в 1 місяць.

 До дня, коли виповнюється 1 місяць дитині, вона може:

• Почати реагувати на гучні звуки,

• Може дивитися на нерухому іграшку деякий час (до 10 секунд),

• Починає піднімати і утримувати свою голівку (більше 5 секунд) на руках мами і / або лежачи на животі,

• Посміхатися Вам у відповідь на слова близьких,

• Видавати різні звуки.

18.4.png

Не переживайте, якщо Ваша дитина за перший місяць ще не освоїла весь список умінь.

Дітлахи дуже індивідуальні.

 Просто проводите більше часу з малюком, розмовляйте, насолоджуйтеся спілкуванням, але про все, що Вас насторожує - регулярно говорите своєму лікареві.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар