22 серпня в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася серпнева конференція «Велика педагогічна рада» працівників освіти Києва та Київської області.

Виступаючи на конференції, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич закликала всіх учасників засідання взяти активну участь в ознайомленні, всебічному аналізі та обговоренні подальшого шляху розвитку української школи. Учасникам конференції вона представила основні положення Концепції Нової української школи:

  • нові ключові компетентності для життя;
  • нова педагогіка партнерства;
  • нові способи мотивації учителя.

Істотні зміни плануються в самій структурі Нової української школи. Так 12 клас планується на 2029/2030 навчальний рік.

Міністр освіти і науки України звернулася до присутніх з проханням: "Для того, щоб зміни в системі освіти були підтримані усією країною, вони мають бути прийняті тут, в крузі педагогів. Саме тому для мене дуже важливо почути ваші думки, ваші застереження, питання, пропозиції. Обговорення концепції продовжиться не лише на таких серпневих радах педагогів, але і впродовж усього вересня в різних форматах - від педагогічних нарад до дистанційних конференцій. Усіх запрошую приєднатися до цього обговорення, щоб ретельно і детально пропрацювати зміни, які вже давно чекає наша школа"

Потім виступив Голова Київської обласної адміністрації Максим Мельничук. Він підтримав звернення міністра і відмітив, що: "Для успішного впровадження реформи  потрібна консолідація зусиль і погоджені дії усіх учасників процесу : органів виконавчої влади, педагогів, батьків, громадськості, - усіх без виключення для того, щоб ми вийшли на позитивний і якісний результат"

У своєму виступі  Глава Національної академії педагогічних наук України Василь Кремний теж підтримав необхідність створення нової української школи. Він сказав:

"Хочу відмітити, що відповідальність за те, як розвиватиметься країна в наступні 25 років вже лежить на нас. Якщо за попередні чверть століття країну будували переважно ті, кого учили ще радянські учителі, то відтепер велику відповідальність несуть учителі незалежної України. Сьогодні ми бачимо, що реформа системи освіти базується на принципі ребенкоцентризму, в той же час ми не повинні забувати, що готуємо людину до гостро конкурентного глобального світу"   

Усі промовці на конференції виразили готовність об'єднати свої зусилля в обговоренні Концепції Нової української школи.

Після пленарного засідання робота конференції була продовжена у рамках 8 дискусій.

Детальніше з Концепцією Нової української школи можна ознайомитися в розділі "Серпневі педагогічні конференції 2016г" на офіційній сторінці МОН http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/serpnevi-pedagogichni-konferencziyi-2016.html

Для участі в обговоренні Концепції Нової української школи можна відправити свої зауваження до листа на сайт Міністерства освіти і науки України за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..Для уточнення зауважень обов'язково в листі необхідно вказати тему " Обговорення  Концепції", назву розділу, абзац і номер обговорюваної сторінки.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар