Існує деяка закономірність серед підлітків: якщо у підлітка є популярність у своєму середовищі, тоді обов'язково є проблеми з законом. Причому самий пік проблеми припадає на 13 років.

Дана закономірність була досліджена різними експертами. Отримані результати були опубліковані в Child Development.

В експерименті взяли участь 184 тринадцятирічних підлітків.

Спочатку дослідження кожному учаснику були задані питання про їхні стосунки з навколишнім світом і оточуючими людьми, потім 10 років велося спостереження. В кінці експерименту підліткам було вже 23 роки і кожному знову було запропоновано відповісти на ті ж самі питання.

Всі отримані результати були проаналізовані і показали, що:

  1. Хлопчикам у 13 років здавалися популярними однолітки, які постійно порушували правила поведінки в суспільстві і вміли погано поводитися з дорослими;
  2. Дівчаткам у 13 років подобалися однолітки, які носили яскравий макіяж, яскравий одяг, виглядали набагато старше свого віку і у яких вже були ранні статеві стосунки.

До 22 років вченими було зафіксовано, що відбувалася повна зміна пріоритетів у цих підлітків. Тепер ставало небажаним спілкування з асоціальними особистостями. Зате серед цих підлітків тепер був встановлений високий відсоток вживання психотропних та наркотичних речовин, а до 23 років з'явилися проблеми з законом.

В результаті вчені прийшли до висновку, що для того, щоб уникнути таких наслідків, підліткам необхідно було 13 років більше приділяти уваги з боку батьків та соціальних служб

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар