Міністерство соціальної політики готує законопроект, який змінить умови отримання соціального посібника на дітей. 

Такі зміни викликані  зростанням кількості матерів-одинаків в Україні: за останні 10 років їх кількість збільшилася в 22 рази.

 Міністр соціальної політики Андрій Рева відмітив, що посібник держави виглядає як "премія" за неукладений брак і породжує паразитування на "дитячих грошах". Зокрема  він сказав: " Кожна п'ята дитина сьогодні в Україні народжується поза браком. Ось якщо ти оформляєш  брак, ти отримуєш посібник при народженні - і все. А якщо ти не оформила брак, тобі премію дають як матері-одинакові. Я бачив матерів-одинаків, у яких семеро дітей. Це ненормально. Якщо народилася дитина поза браком, жінка може встановити батьківство і подати на аліменти. Так, людина може їх не платити. І коли вона ці  етапи пройшла, ми їй платимо допомогу, як матері, батько дитини якої ухиляється від сплати аліментів"

Але якщо буде встановлено паразитирство на дитячих грошах, то таких матерів-одинаків відправлятимуть працювати. Ще доки не визначено  які це будуть роботи і за яких умов вони призначатимуться.

Обурення міністра викликав той факт, що розмір соціальної допомоги матерям одинакам цього року прив'язали до доходу : працююча мати - одинак  не отримує допомогу, а не працююча - отримує і сидить на "дитячих грошах".

Про цю проблему висловив свою думку президент  Українського аналітичного фонду Олександра Охрименко. Він відмітив, що " звинувачувати усіх матерів-одинаків, що вони умисно не укладають брак, - некоректно.  У житті бувають моменти, і матері не можуть укласти брак по ряду обставин. І у багатьох країнах світу теж існують матері-одинаки, їм платять посібник, і це нормальне явище, навіть коли брак не оформлений.  Треба просто чітко визначитися: або ми Європа, або ми Азія. У азіатських країнах, тим більше африканських країнах, такого немає.  Якщо міністр соцполитики вважає, що ми - Африка, то повинен сказати: даруйте, але ми африканська країна, і платити матерям-одинакам не потрібно. Тоді немає проблем"

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар