Прочитавши цю статтю. Ви зможете поетапно простежити послідовність навчання малюванню і будете знати, як навчити малювати свою дитину людину або тварину.

Зміст: 

  1. Як навчити дитину малювати людину
  2. Як навчити дитину малювати тварину

1. Як навчити дитину малювати людину

Ось уже Ваш малюк впевнено тримає олівець, вміє малювати різні лінії і геометричні фігури і хоче намалювати людину. Вам потрібно тільки правильно пояснити, як це можна зробити з кількох геометричних фігур. Але спочатку запам'ятайте, що кожна дитина не буде далі намагатися окреслити фігуру, так як для нього це вже і так зрозуміло. Він тільки буде повторювати Ваш зразок! Тому Вам необхідно звернути його увагу і ускладнити роботу у відповідності з віком дитини:

  • До 4 років можна пояснити і намалювати сніговика, неваляшку;
  • До 5 років ускладните різні варіанти матрьошок;
  • Від 6 років поясните особливості малювання людини в анфас, а профіль, в русі, у спокої.

1_risuem_nevalyashku.jpg3_kak_nauchitj_risovatj_cheloveka.jpg2_matreshki.png

Обов'язково враховуйте вікові уміння і навички дитини. Допускайте спрощення ліній силуету в одязі. Намагайтеся зберігти дитячу безпосередність в малюнку!

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, як по дитячому малюнку людини можна упізнати рівень здібностей дитини (См тест).

Фахівці помітили, що малюк до 3 років, як правило, здатний намалювати  простий малюнок за допомогою шаблону. Дитина до 4 років може створювати малюнок з комбінування шаблонів або простий малюнок без їх застосування. У роботі з п'ятирічною дитиною рекомендується йти від шаблонів і створювати практично вільні малюнки. А ось дошкільник 6-7 років може в роботі використати будь-яку техніку малюнка, навіть досить складну ( гуашшю).

Виховуйте у своїй дитині потребу в красі! Адже саме з дитинства закладається прагнення до естетичної досконалості!

2. Як навчити дитину малювати тварину

Пам'ятайте, що для створення малюнка, Вам необхідно розвивати розумову діяльність у дитини для того, щоб вона могла вибрати умовне рішення форми. Така діяльність також проявляється в зображенні пропорцій в малюнку. Для цього малюкові необхідно уміти робити логічні висновки, які потім приведуть до практичних дій.

Малювання тварин розпочинається з аналізу досвіду, що вже мається, в рішенні зорового образу. Для успішної роботи намагайтеся частіше звертати увагу своєї дитини в повсякденному житті на розкриття образу кожної тварини: особливості форми і положення окремих частин тіла.

Запам'ятайте! Практично усі тварини одноманітні за способом зображення : тулуб і ноги малюються за одним принципом. Тому тільки один раз спочатку детально поясните загальні прийоми малювання тварини, а потім тільки промовите елементи промальовування.

Спочатку запропонуєте дитині навчитися  малювати його улюблену іграшку. Проаналізуйте разом усі особливості форми тіла іграшки,  в якому положенні знаходяться усі кінцівки. Покажіть, як виконуються нариси, а потім промальовуйте окремі деталі.

Можливо, Вам згодяться зразки  готового поетапного малювання  тварин:

5_kak_narisovatj_koshku.jpg15_kak_narisovatj_lisichku.jpg14_kak_narisovatj_medvezhonka.jpg13_kak_narisovatj_zayca.jpg12_kak_narisovatj_koshku.jpg11_kak_narisovatj_konya.jpg10_kak_narisovatj_belochku.jpg9_ak_narisovatj_zayca.jpg8_kak_narisovatj_slonenka.jpg7_kak_narisovatj_porosenka.jpg6_kak_narisovatj_shchenka.jpg

Оцініть матеріал
(5 голосів)

Залишити коментар