Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, як допомогти своїй дитині навчитися швидко рахувати і виконувати в умі нескладні математичні дії.

Зміст:

 1. Підготовка до усного рахунку
 2. Як допомогти дитині навчитися швидко рахувати в умі

Підготовка до усного рахунку

Ваша дитина вже знає всі цифри. Він також добре вміє рахувати різні предмети. Ви хочете навчити її швидко рахувати, не перераховуючи всі предмети, а відповідати на питання: «Скільки?» відразу. Це важка і серйозна проблема: «Як навчитися рахувати?». Тільки Ви можете допомогти малюкові впоратися з нею.

Адже всім відомо, що дитина не вміє щось робити до тих пір, поки йому не пояснили, як це робити. Фахівцями доведено , що навчити дитину швидко можна вважати з трьох років.

1_kartinka_mama_uchit_schetu.jpg

Порядок навчання усного рахунку складається з шести етапів навчання. Можливо Ви зможете проходити по 1-2 етапи за один рік розвитку.

Але спочатку обов'язково запам'ятайте найважливіше: Все має бути строго індивідуально і лише при бажанні самої дитини! Спочатку зацікавте малюка, придумайте веселу гру!

Отже, Вам необхідно навчити дитину:

 1. впевнено розрізняти, де знаходиться один предмет, а де багато;
 2. розуміти і правильно застосовувати поняття "порівну", "більше", "менше", "стільки ж";
 3. упевнено називати склад кожного числа в межах 10, а пізніше і до 20;
 4. використати у своїй промові порядковий числівник (перший, другий.) і кількісне (один, два.);
 5. на око точно співвідносити кожну цифру з потрібною кількістю предметів;
 6. уміти розбирати просте завдання на складання і віднімання різними способами.

Пам'ятайте! Усе навчання має бути в ігровій формі з використанням предметів. Тоді етапи навчання усному рахунку запам'ятовуються дитині поступово, і має два рівні:

 1. Руховий: спочатку він повинен руками пересувати предмети, потім на відстані вказувати на них, не чіпаючи, і тільки потім вважати предмети очима.
 2. Мовний: спочатку усі свої рухи голосно він озвучує, потім вчиться пошепки і ось тільки потім про себе!

 

3_kartinka_schet_na_paljcah.jpg

Познайомте свою дитину з усіма способами рахунку, а він обов'язково вибере найзручніший для себе. Спочатку, поки Ваш малюк тільки уміє рахувати до 10, покажіть рахунок на пальцях, рахунковими паличками, на рахунках і лінійкою.

Якщо Ваша дитина вже учень 2-3 класи йому допоможе математичний квадрат з цифрами dsl 1 до 100, складання і віднімання в стовпчик, рівнянням, пропорцією. Кожен спосіб має бути відпрацьований багато разів, поки він не стане автоматичною навичкою!

Як допомогти дитині навчитися швидко рахувати в умі

Вам, можливо, буде цікаво упізнати закономірності в навчанні рахунку залежно від віку.

Так от:

 • практично кожна дитина до 5 - 6 років придбаває уміння рахувати усно;
 • до 7 - 8 років - вчиться виконувати дії в стовпчик.

Якщо Ваш малюк вже учень 1 класу. Він упевнено уміє писати усі цифри, знає склад кожного числа до 20, легко називає по порядку усі числа до 100. Тепер йому треба допомогти розв'язати проблему: "Як навчитися рахувати в думці"? Для цього треба пояснити малюкові складання в стовпчик.

4_kartinka_schitaem_v_stolbik.jpg

Розпочніть з гри, де треба просто правильно підписувати однозначні і двозначні числа. Зверніть увагу: тільки підписувати правильно числа!

А коли це він робитиме легко і швидко покажіть як знаходити результат! Причому обов'язково спочатку додаємо розряд "Одиниці", а потім розряд "Десятки". Грати тут можна кубиками або картками з цифрами. А у разі неправильної відповіді - просто поміняти картинку!

Гра повинна обов'язково подобатися дитині. Для цього придумайте приз переможцю!

5_kartinka_cifry_i_znaki.jpg

І не забувайте, що це дуже важке завдання! Тут дитині необхідно задіяти пам'ять, увагу, мислення, сприйняття і до усього цього встановити логічний зв'язок!

Не квапте і не засуджуйте дитину! Учіть його самоконтролю і у Вас все вийде!

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар