Прочитавши цю статтю, Ви згадаєте що таке «число», а що таке «цифра». Дізнаєтеся, як правильно пояснити дитині написання цифр і в якій формі треба це робити, зможете вибрати для своєї дитини найцікавіший додатковий матеріал про цифри.

Зміст:

  1. Чому говорять "арабські цифри"?
  2. Як пояснити дитині кожен символ
  3. Учимо цифри до 10

Чому усі говорять "арабські цифри"?

Пам'ятайте, школі нас учили, що цифру ми пишемо, а число - вважаємо. І звичайно Ви також згадаєте, що їх відомо тільки десять: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9.

Тут все досить просто і зрозуміло! А ось на питання, скільки всього чисел, ніхто не зміг доки дати відповідь. Навіть у нашому столітті з суперсучасними технологіями немає ще такого числа!

1_картинка_Самое_большое_число_в_мире.jpg

Можливо, Вам буде ще цікаво дізнатися, що визнали написання цифр у науковому світі тільки в ХІХ столітті! Справжнє походження їх написання йде коренями в Індію на 1500 років назад. Потім араби запозичили таке позначення і показали його всьому світу.

Ось за це весь світ називає їх - "арабські цифри". Адже саме слово "цифра" на арабській мові означає "нічого". Ви також будете, сильно здивовані, дізнавшись, що донині людство обходилося простими паличками або зарубками. Для серйозніших записів використали римські цифри або записи словами за допомогою букв.

Звичайно, треба чесно відмітити окремо найвищий рівень математики у народу майя. Тільки вони застосовували дев'ятнадцять знаків - від 0 до 19.

Як пояснити дитині кожен символ

Можливо, Вам здасться дивним, але фахівці доводять, що учити цифри для дітей з тим, щоб вони змогли запам'ятати і співвіднести її з певною кількістю можливо тільки до 3 років! Перш ніж дитина познайомиться з кожним знаком, він повинен вже упевнено розуміти, що він означає: скільки це?

До 3 років практично кожна дитина:

  • вже розуміє що таке "багато" або "один";
  • зорово може визначити один, два, три предмети.

Ці знання є фундаментом в математиці.

3_kartinka_uchim_cifry.jpg

І ось після цих сформованих знань показуємо саму цифру малюкові і учимо поступово усі цифри, але тільки в ігровій формі! Вчимо поступово усі цифри, але тільки в ігровій формі!

Взагалі, вчимо усі цифри для малюків по одному алгоритму. Запам'ятайте його:

1) спочатку треба показати стільки предметів, скільки показуватиме цифра;

2) потім показати сам силует цифри і розібрати, на що він схожий;

3) запропонувати дитині викласти такий силует з будь-якого підручного матеріалу або сліпити з тесту (пластиліну);

4) співвіднести саму цифру з кількістю пальчиків на руці, навчити показувати потрібну кількість пальчиків;

5) яскравим фломастером зафарбувати приготований Вами цей силует ;

6) запропонувати малюкові самостійно написати велику цифру.

Можна побудувати навчання за допомогою онлайн-зайняття.

Вчимо цифри до 10

Запам'ятайте! Для Вашого малюка дуже важливо подружитися з цифрами і уміти ними користуватися. Це нелегка робота, але з Вашою допомогою все можливо! Є дещо допомогти дитині впоратися:

1. Перетворыть навчання в ігрову виставу! Для цього Вам треба просто вибрати про кожну з цифр маленький веселий і ритмічний вірш, і розучити його з дитиною.

Цим простим способом Ви не лише можете розвинути мову, виразність, пам'ять, але і виробити упевненість, артистизм в дитині. Нехай він розповість цей вірш домашнім і своїм друзям. А якщо Ваша дитина любить співати, то для цієї роботи теж є готові розроблені пісеньки про цифри.

пісеньки_про_цифри.png

2. Під час щоденного спілкування намагайтеся звертати увагу малюка на усі цифри навкруги: номери будинків, телефонів, машин, автобусів, квитків, ціни на товар в магазині. Спочатку можливо називатимете Ви, але з часом в цю гру Ваш малюк обов'язково включиться.

5_kartinka_risuyu_cifry_kraskami.jpg

Найголовніше! Не забувайте, що у кожної дитини свій шлях розвитку, кожен розвивається індивідуально! Тому не поспішайте нав'язати своє бажання, а намагайтеся його розбудити у своїй дитині, щодня відкривайте йому маленькі таємниці величезного світу і у Вас все вийде!

 

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар