Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, як навчити маленьку дитину рахувати до 5, дошкільника – до 20 і навіть до 100, будете вміти вибирати потрібну гру у відповідності з рівнем розвитку дитини, отримаєте уявлення про загальні вимоги з математики для своєї дитини.

Зміст:

 1. Вчимося рахувати для самих маленьких
 2. Вчимося рахувати до 5
 3. Вчимося рахувати до 10
 4. Вчимося рахувати до 20
 5. Вчимося рахувати до 100

Вчимося рахувати для самих маленьких

Вашому малюкові вже трохи більше 8 місяців і Вам цікаво навчити його рахувати? Ви бачили безліч розвиваючих ігор: настільних, комп'ютерних? А ось як правильно почати навчати рахунку – залишається незрозумілим. Настав час розібратися з цими питаннями.

Ні для кого не секрет, що вивчення математики, розвиває логічне мислення, виробляє звичку логічно аргументувати навколишній світ. Сам математичний стиль мислення виробляється поступово, але вчить чіткості, стислості, точності і логічності. Для майбутньої дорослого життя Вашої дитини це надзвичайно важливо!

1_kartinka_umnyy_rebenok.jpg

Основи всіх цих процесів закладаються з елементарного прораховування і пересчитывания усіх предметів, які є в оточенні Вашої дитини. Рахувати можна все навколо:

 • коли одягаєте, всі предмети з одягу з гудзичками;
 • коли взуваєте малюка;
 • граєте з іграшками;
 • накриваєте на стіл;
 • на прогулянці все що бачите навкруги;
 • навіть просто крокуючи по сходинках - називайте їх!

2_kartinka_igraem_s_mamoy.png

Можливо, відразу Вашому малюкові буде важко разом з Вами вимовляти такі доки незрозумілі слова, але те, що він їх запам'ятовує - це безперечно!

Вчимося рахувати до 5

Якщо Вашій дитині скоро буде 3 роки, то він вже повинен сам легко рахувати в межах до 5 і назад, знати сусідів кожного числа, називати порядкові числівники: перший, другий, третій, четвертий, п'ятий.

При знайомстві з числом 2 поясните, що є ще поняття "одна пара". Покажіть на прикладах в житті: пара шкарпеток, пара рукавичок. Разом з вивченням рахунку відбувається і навчання дії "збільшення - складання", а ось трохи пізніше вивчається "зменьшення - віднімання".

Існує декілька способів навчання рахунку:

 • на пальчиках. Попросіть перерахувати, скільки Ви показуєте пальців і так само ще раз повторіть на на пальчиках малюка.
 • на паличках. Ви даєте дитині певну кількість паличок, а він їх перераховує. Цей спосіб постійно закріплюйте на іграшках і різних навколишніх предметах.

Вчимося рахувати до 10

Якщо Вашій дитині близько 5 років, тоді вонаповинна вже лічити до 10 і назад, знати сусідів кожного числа, уміти називати порядкові числівники: від "перший" до "десятий", уміти додавати і віднімати по 1.

Тут дуже важливо, щоб Ваша дитина запам'ятала:

 • якщо додаємо 1, тоді отримуємо наступне число;
 • якщо віднімаємо 1, тоді отримуємо попереднє число.

Способи залишаються такі ж: пальчики, палички, різні предмети, але можна застосовувати і лінійку, якщо дитина вже знає цифри.

Вчимося рахувати до 20

Вашій дитині пішов 6 рік? Він вже добре знає усі числа першого десятка. Тоді обов'язково треба пояснити, як утворюються числа другого десятка.

Для подальшої роботи Вам треба буде завести коробку для рахунку. Тут без паличок просто не обійтися!

4_kartinka_korobka_dlya_scheta.jpg

Спочатку зв'яжіть міцно нитками перший десяток в пучок. Ваш малюк обов'язково повинен запам'ятати, що цей пучок називається "десяток". Покажіть дитині, де в житті застосовується це поняття : наприклад - десяток яєць.

Запропонуйте дитині самій скласти свій десяток і дайте відразу назву - другий десяток або число 20. Так можна пройти усі десятки і показати, як утворюється 100.

Важче діти запам'ятовують назви самих чисел в другому десятку. Перевірено досвідом багатьох батьків, що тільки за допомогою наочних прикладів на паличках це стає швидше зрозуміло дитині!

Тільки промовляючи і показуючи, Ви навчите легко дитину розуміти, як отримали 11, 12, 13, 14, 16, 16, 17, 18, 19! Не забувайте про прямий і зворотний рахунок в межах 20 і про сусідів кожного числа.

Вчимося рахувати до 100

Коли Ваш малюк легко буде справлятися з числами другого десятка, можете переходити до наступних десятків.

Як правило, діти легко запам'ятовують числа третього десятка, п'ятого, шостого, сьомого, восьмого, дев'ятого! Утруднення викликає тільки число "сорок"! Воно і звучить якось без підказки! Поясніть малюкові, що це слово треба просто запам'ятати один раз і назавжди!

Запам'ятайте! Займаючись з дитиною математикою, Ви розвиваєте в неї пізнавальні інтереси. Це дуже важливо для її майбутнього. І якщо читання і письмо дитина може освоїти у старшому дошкільному віці, то навчання рахунку він може зрозуміти на багато раніше. Тільки допоможіть йому зробити ці перші кроки в майбутнє!

5_kartinka_pervye_cifry.jpg

 

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар