Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся які існують види прикорму, познайомитеся зі строгими правилами введення прикорму, зможете правильно почати проводити прикорм своєму малюкові
Зміст:

Що таке прикорм? Які бувають види прикорму

Кожна мама прекрасно розуміє, що саме від правильного харчування малюка з перших днів життя починається його здоров'я і розвиток розумових здібностей. В наш час фахівцями вітається профілактика правильно харчування вже від перинатального періоду.
Ніхто з мам не буде оскаржувати, що раціональне харчування дає можливість організму малюка краще чинити опір всіляким збудникам дитячих хвороб. Фахівцями різних країн доведено, що неправильне харчування створює умови для майбутніх хвороб кісткової системи, мозку, судин, легень.
Пам'ятайте!
Саме правильне харчування захищає і оберігає малюка від хронічних захворювань ШКТ, органів дихання, серцево-судинної системи, а також від різних алергічних станів.
З Вікіпедії можна дізнатися, що таке «Прикорм»

что_такое_прикорм.png

Але сьогодні кожен фахівець з харчування дітей Вам скаже, що немає певного віку, коли обов'язково потрібно вводити тверду їжу в раціон малюка.
Є тільки суворі правила коли категорично не можна вводити прикорм.
Пам'ятайте!
Заборонено вводити прикорм:
1. Коли дитина прихворіла
2. Коли на вулиці спека
3. До або після профілактичних щеплень
4. По закінченню терміну придатності або при порушенні зберігання продукту.

Якщо ви будите дотримуватися цих чотирьох строгих правил, то введення прикорму для вашої дитини пройде з користю.
Сучасні лікарі радять поступово додавати в годування тверду їжу вже в віці від 1 до 4 місяців.
Вибирайте з якого виду прикорму почати знайомство Вашого малюка з твердою їжею:
Є педагогічний прикорм. Сама назва говорить за себе.

Педагог.png

Всі знають, що в житті кожного малюка роль мами просто величезна. Саме Ви підтримуєте його природний інтерес до їжі, формує харчову поведінку під час знайомства з їжею.
Пам'ятайте!
Педагогічний прикорм не є окремим годуванням.
Цей вид прикорму тільки знайомить дитину з різноманітною їжею. При цьому мікродозу нової їжі в розмір з зерно ви можете дати зі своєї тарілки під час сімейного обіду за загальним столом.
Кількість доз і різноманітність продуктів самостійно скоординуєте згідно віку свого малюка. Починайте з мікродози, а в півроку можна навіть давати в руку малюкові цілий шматочок фрукта, овоча або сушки для обсмоктування.
Педіатричний прикорм. У цю назву теж має своє пояснення.

Педиатр.png

Ви розумієте, що в цьому виді прикорму вам необхідно вже бути фахівцем.
Пам'ятайте!
Ваше завдання навчитися грамотно вводити нові продукти в залежності від віку малюка для забезпечення його посиленого росту і розвитку, враховуючи індивідуальні особливості Вашої дитини, які краще за Вас не знає ніхто.

Більше дізнатися про прикорм Ви можете від лікаря Комаровського

Підсумок: Для того, щоб допомогти дитині перейти від годівлі до різноманітних поживним і корисним страв Вам необхідно уміти грамотно наповнювати його раціон новими продуктами і правильно поєднувати різні види прикорму.

Правила введення прикорму


Можливо, Ви вже помічали, як Ваш малюк чутливо ставиться до різних харчових добавок. Це величезна частина його знайомства зі світом.

прикорм.png

Давайте познайомимося з найважливішими правилами, які обов'язково має знати кожна мама про прикорм своєї дитини.
Перше. Правила забороняють введення прикорму залишаються ті ж: спека, хвороба, щеплення, терміни зберігання і приготування продукту. За щеплень фахівці рекомендують витримати тиждень до і тиждень після.
Друге. Не можна вводити відразу два нових продукти. Так Ви зможете зрозуміти на який конкретний продукт і як реагує Ваша дитина.
Третина. Якщо у Вашій родині є у когось алергія, то обов'язково відкладіть введення будь-яких продуктів, крім молока, щоб не викликати у малюка алергію на нову їжу до 6 місяців.
Чверть. Вводите новий продукт поступово від менш алергенного по 1/4-1/2 ч. ложки протягом тижня. Потім збільшуйте обсяг, але не збільшуйте частоту годування.
П'яте. Консистенція нового продукту повинна бути теплою, однорідною і не викликає труднощі при ковтанні.
Шосте. Прикорм спочатку пропонуйте тільки після молока або молочної суміші. А коли (через місяць) дитина засвоїть, що тверда їжа таке ж смачне і корисне засіб від голоду, Ви можете дати тверду їжу в середині або на початку годування.
Сьома. Фахівці рекомендують між введеннями нових продуктів не менше 3 тижнів.
Восьме. У малюка повинна бути своя маленька ложечка. Це може бути звичайна кавова або плоска дерев'яна. А з п'яти місяців своя гуртка.
Дев'яте. Дитині до року не можна додавати в їжу сіль і цукор.
Десяте: Дайте дитині час звикнути до твердої їжі.

Можливо, Вам сподобається це відео


Підсумок: неважливо, в якому порядку ви будите вводити в раціон своєї дитини тверду їжу. Головне: переводите – поступово!

Сучасні дослідження по введенню прикорму

Пам'ятаєте, як вам в дитинстві щось не подобалося в їжі, а щось ви дуже навпаки? У кожного з нас теж було перше знайомство з новими продуктами. Ми, звичайно, цього зовсім не пам'ятаємо, але ось наші мами і бабусі не просто пам'ятають, як це було, але й доводять, що так само потрібно робити і з нашими дітьми. Але-на жаль!
Для них варто відзначити, що педіатри всього світу щодня займаються питаннями правильного введення прикорму. Давайте розберемо всі міфи і дізнаємося реальний стан справ:
1. Дитині чи можна давати трохи підсолоджену водичку або кашу?
Ні. Цього робити не можна!
Фахівцями США в ході спостережень за дітьми дошкільного віку вдалося встановити взаємозв'язок між солодкими напоями та ожирінням. Так у дитини з нормальною вагою можна незначно помітити це відхилення. Але у повного малюка ризик щодня подвоюється. Лікарі довели, що так відбувається саме тому, що в солодкому міститься багато калорій, але мало клітковини. В результаті почуття ситості не з'являється, а виникає постійне переїдання. Це стосується навіть натуральних соків.
Пам'ятайте!
Вашій дитині потрібно зовсім небагато калорій. Для нього буде в сто разів корисніше з'їсти свіжий фрукт, ніж випити готовий сік.

Хоча свіжоприготований сік може виступати як стимулятор ферментів для переробки нових твердих продуктів, коли вони вже введені в раціон малюка. Але тільки в дуже невеликих дозах.
2. Вводячи сік в раціон малюка, Ви проводите профілактику від анемії?
Ні. Про це Вам може сказати будь-який лікар-гематолог.
Пам'ятайте!
Підняти гемоглобін рослинною їжею не можна! Зате нашкодити маленькому шлунково-кишковому тракту – легко!
3. Сік чи потрібно вводити з п'ятитижневого віку?
Ні. У світі вже з 70-х років педіатри не дають таку рекомендацію!
Пам'ятайте!
Вводити соки потрібно акуратно. Агресивні амінокислоти, мінеральні солі і цукор можуть заглушити апетит малюка. Якщо це не зупинити, то у мами може знизиться кількість молока.
4. Сік-чи корисний всім?
Ні. Цукор, що міститься в будь-якому соку, абсолютно не потрібен маленькій дитині. Дитині його потрібно розбавляти з водою 1:1.
Пам'ятайте!
Сік відноситься до алергенних продуктів. Хоча саму алергію Ви можете помітити у свого малюка тільки через місяць по діатезу, який «раптом» зявився і не має пояснення.

ПІДСУМОК:

Не створюйте своєму малюкові екстремальних умов в годівлі. Від того, як Ви почнете вводити прикорм залежить здоров'я на все життя. Фахівцями доведено, що гастрити, панкреатити, проблеми зі слизової кишечника у предподростковом і підлітковому віці починаються від неадаптованому їжі, з роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту малюка в екстремальних умовах саме з часу введення прикорму. Пам'ятайте це і не повторюйте чужих помилок!
Можливо, Вам сподобається цей відео-матеріал про нові дослідження спеціалістів


Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань правильної організації і проведення годування дитини – читайте в розділі Харчування

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар