Прочитавши цю статтю, Ви будите знать норми харчування в дитячих садах, зможете планувати покупки продуктів харчування для свого малюка, навчитеся розбиратися в меню дитсадка.

Зміст:

  1. Як формуються вимоги до живлення в дитячому садrу
  2. Норми живлення
  3. Читаємо меню в дитячому садку

Як формуються вимоги до живлення в дитячому садку

Так швидко летить час! Ось Ваш малюк помітно виріс і вже готовий пізнати усі секрети людства.

Ви розширили для нього зону навколишнього світу і познайомили його з дитячим садком. Це дуже правильне рішення, серйозний і відповідальний крок в подальшому розвитку Вашого малюка!

Адже в кожному саду адміністрації і колективу дуже хочеться мати хорошу репутацію серед батьків. Для цього вони завжди готові створити максимально сприятливе середовище для кожного малюка. Вони не лише спостерігатимуть за розвитком Вашої дитини, але і робитимуть все для подальшого зростання і зміцнення його фізичного, розумового, психічного і соціального здоров'я.

1_kartinka_rebenok_v_detskom_sadu.jpg

Фізичне здоров'я в кожному дитячому саду завжди ставиться на перше місце.

Це не лише фізкультура, а в першу чергу харчування дітей. Для усіх дуже важливо, щоб кожна дитина росла сильною і здоровою!

Уся робота по організації живлення проводиться згідно з нормативними вимогами.

основные_документы_по_питанию.jpg

У цих документах зібрані усі вимоги з досліджень учених і згідно з принципами сучасної науки про живлення - нутрициологии.

Сам процес організації і проведення живлення знаходиться на постійному контролі завідувачки дитячого саду. Медичний працівник складає меню і постійно веде звітність по кожній видачі готових блюд з кухні, роблячи записи в "Журналі брокеража готової продукції", з урахуванням норм живлення.

Кухар готує все по меню згідно з технологічними картами, забезпечуючи адекватну і технологічну кулінарну обробку продуктів і блюд, забезпечуючи високу смакову якість кожного блюда і збереження харчової цінності продуктів.

Вихователі стараються, щоб дитина добре поїла, створити необхідну атмосферу в групі.

Питание_в_детском_саду.JPG

Найголовніше завдання для усіх: щодня створювати усі умови для забезпечення нормального зростання і розвитку кожної дитини. Це дасть малюкові можливість легше переносити різке зростання розумових і фізичних навантажень і нові зміни режиму, пов'язані з початком навчання в школі. Адже його організм повинен підготувати свої м'язи, кости мозок, а на це усе вимагається дуже великих витрат енергії.

Ось починається перша сходинка в доросле життя! Це дуже серйозний і відповідальний крок! Зрозумійте, Вашій дитині треба буде познайомитися з дорослими і дітьми, звикнути до нового оточення без Вашої присутності. Це усе створює певні психологічні труднощі для нього. Усі діти реагують на них по-різному: в зниженні апетиту, порушенні сну, невротичних реакціях, зниженні загальної опірності до захворювань.

Але усі ці труднощі допоможуть малюкові швидше перенести не лише Ваша підтримка і розуміння, але і правильно організоване живлення будинку.

6_артинка_Мама_кормит.jpg

Норми харчування

Існує ряд норм, обов'язкових для виконання по кожній дитині. Розглянемо кожну норму окремо;

1.Норма переліку продуктів харчування.

Різні продукти мають різний вплив на організм дитини. Серед них обов'язкові для щоденного вживання. До числа основних продуктів входять такі групи:

7_катринка_продукты.jpg

М'ясо, риба, яйця, молоко, кефір, сир, сир постійно забезпечують організм високоякісними тваринними білками, що допомагає підвищити стійкість маленького організму до дії різних інфекцій і інших несприятливих зовнішніх чинників. Тому ця група продуктів є ведучою для зростаючого організму Вашого малюка.

Молоко і молочні продукти - як відомо, містять білок - важливий постачальник легкозасвоюваного кальцію, дуже - дуже затребуваного для зростання кісткової тканини.

У харчуванні дитини не лише в дитячому садку, але і удома треба щодня вживати овочі, фрукти в різному виді: салату, вінегрету, овочевого супу, пюре, запіканки та ін.

Хліб (білий і чорний) теж відіграє важливу роль в правильному і повноцінному харчуванні Вашого малюка.

Сам малюк повинен звикнути їсти усі крупи, знати про користь кожній окремо. Звичайно, особливо корисні з них - гречана і вівсяна. З жирів Вашому малюкові в дитячому саду даватимуть тільки вершкове масло, сметану і рослинну олію.

У салати додають рослинну олію, а для бутербродів і заправки страв - вершкове. Обсмажувати продукти краще всього на топленому маслі, але допускається його заміна вершковим маргарином з рослинною олією. Ці основні продукти мають бути в раціоні щодня!

Читаемо меню в дитячому садку

Вашій дитині в дитячому саду щодня будуть запропоновані тільки свіжоприготовані, рекомендовані інструкціями продукти. Причому для правильного харчування цей перелік продуктів розбивається по днях і оформляється у вигляді меню на кожен день.

8_картинка_Меню.jpg

У кожному саду ще обов'язкове є двотижневе перспективне меню на кожен сезон. Необхідно включати мед і кондитерські вироби.

У кожному меню прорахована участь в живленні усіх основних груп продуктів для задоволення фізіологічної потреби в енергії і основних харчових речовинах на певний період.

Малюкові можливо, багато блюд будуть не знайомі. Але не турбуйтеся! Вже дослідженнями і спостереженнями за новими дітьми в дитячих садах встановлено, що за 4-9 днів організм дитини може пристосуватися і прийняти новий режим харчування.

Норма режиму харчування

Час їжі встановлюється строго і чітко. Зверніть увагу! Усі сади охоплюють в основному три годування, рідко чотири. Для зростаючого організму дуже важливе ще і п'яте годування!

10картинка_Часи.jpg

Для цього будьте уважні до рекомендацій на вечерю, запропонованих Вам в дитячому саду. Порадьтеся з медсестрою дитячого саду з цього питання.

Постарайтеся, щоб вечірня вечеря будинку була не пізніша 21.00, а кращий час для нього 18.00-19.00. Він має бути легким, але ситним. Краще всього тут виручать блюда з сиру, тушковані овочі або каша на молоці.

Якщо прямо перед сном Ваш малюк ще раз зголодніє, то запропонуєте йому молоко або кефір. Постарайтеся допомогти малюкові познайомитися і подружитися з незнайомими блюдами в стінах будинку. Перевірено досвідом, що на невідомі блюда апетит не виникає, а це ускладнює сам процес годування!

Норма порції

В цілому норма живлення дитини у віці від 3 до 7 років на один день рекомендована на кожен продукт в день окремо.

11_картинка_Таблица_норм_в_граммах.jpg

Норма порції розрізняється згідно з віком дитини. Якщо у вас малюк ходить в ясла, то в меню поряд з назвою блюда стоятиме цифра - скільки грам повинно бути в тарілці Вашої дитини. А якщо відвідує садову групу, то там норма порції збільшується відповідно до вікових потреб організму.

Шановні батьки! Щодня візьміть для себе за правило:

  • щодня обов'язково уважно читати садове меню;
  • обговорювати з дитиною, що йому сподобалося;
  • удома намагатися дотримуватися необхідних норм харчування.

Норма калорійності страв

За день усі продукти виконують свою функцію по насиченню організму поживними речовинами. Є думка деяких лікарів, що калорійність для дитини до трьох років має бути розподілена рівномірно на увесь день. Вибір за Вами! Це тема наступної статті. "Раціональне харчування в дитячому саду"

Щодня намагайтеся дотримуватися цих норм харчування. Навіть коли на календарі - вихідний! Удома постійно повторюйте режимні моменти живлення, враховуйте склад раціону, привчайте малюка їсти ті страви, які частіше дають дітям в дитячому садку.

14_картинка_Девочка_за_столом.jpg

Особливо зверніть увагу на блюда, з якими Ваша дитина взагалі ще доки не знайома! І тоді Ваш малюк обов'язково виростить здоровим і сильним!

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар