Прочитавши цю статтю Ви будете знати особливості харчових потреб дитини шкільного віку, зрозумієте як правильно організувати для нього харчування, зможете впевнено йому пояснити, чому так важливо правильно і раціонально харчуватися.

Зміст:

 1. Пам'ятка про здоров'я для школяра
 2. Самі необхідні умови раціонального харчування
 3. Правила, які потрібно запам'ятати

Пам'ятка про здоров'я для школяра.

В житті Вашої дитини непомітно пролетіли самі безтурботні дошкільні роки. І ось він вже школяр!

Вам здавалося, що вже менше можна турбуватися: щохвилини не потрібно дивитися, чим він займається? Що тягне в рот? З ким розмовляє? І взагалі, Ви вже довіряєте своїй дитині, точно знаєте, що він чітко вміє відповідати за свої вчинки! Він став дорослішати!

Це звичайно все добре, але він тільки починає дорослішати. Тому пам'ятайте, що всі ми маємо право на помилку, а дитина тим більше. Щоб ця помилка одного разу не перетворилася у велику проблему. Вам все одно щодня необхідно знати про все, що відбувається навколо нього. Але тільки не з метою тотального контролю і моралей, а для того, щоб Ви могли вчасно підказати, що потрібно робити і як правильно поступити в якійсь ситуації.

Навіть якщо Вашій дитині вже більше 10 років, він все одно багато чого ще не знає, не вміє побачити важливість окремих моментів, на які обов'язково необхідно Вам звернути його увагу.

Пояснюйте і показуйте на власному прикладі йому постійно, дуже важливо для всієї подальшої успішної життя міцне здоров'я. Воно, як кажуть, «не дається нам дешево», зате без нього все стає взагалі неможливим і на жаль! – безглуздим!. Не можна не бігати, не стрибати, і ще багато чого стає не можна!

Постійно нагадуйте дитині:

 1. Харчування завжди у всі часи людства виконує саму головну задачу в зміцненні здоров'я!
 2. Недооцінювати його роль просто злочин проти себе самого!

 І ще: Не виконання цих основних принципів призводить до катастрофи!

Самі необхідні умови раціонального харчування.

Щоб бути впевненому в тому, що вся організація харчування дитини проходить правильно і враховані всі тонкощі цього процесу існує таке поняття «Раціональне харчування». Воно об'єднує всі ланки в ланцюжок для правильної організації харчування.

Якщо всі ці умови будуть виконуватися постійно, тоді Ви зможете не переживати про те, що щось забули зробити.

Вони обов'язкові до виконання не тільки вдома, але і в школі і навіть в оздоровчих закладах.

Розглянемо більш детально кожне ланка в цілісній системі:

    1) правильний набір продуктів для харчування дитини

Завдяки роботі вчених і лікарів до грамів точно відомо скільки яких продуктів школяр повинен з'їсти протягом дня.

Ці продукти обов'язково потрібно вживати щодня. Тому, що вони як раз і наповнюють організм школяра самою енергією. Як дізнатися скільки ж її треба вашій дитині?

В цьому теж вчені і лікарі вже розібралися і все прорахували. Аж до його дорослого і зовсім самостійного життя теж все кілокалорії вже пораховані.

У школі Ваша дитина під час харчування в їдальні отримує частину необхідних для організму елементів. Тут також все прораховано до найменших, здавалося б, дрібниць.

Але от що робити з іншими продуктами, які оточують дитину і так смачно заманюють? Це величезна проблема. Навіть всіма шановний доктор Комаровський дав своє «добро» на них! Але не забувайте, що він сказав: «тільки 1 раз в місяць»!

Спробуйте поговорити з нею по душах і пояснити, чому Вас так хвилює це питання.

Обов'язково розкажіть йому, що:

 • солодка газована вода не допомагає втамувати спрагу, а навпаки! А в одній склянці такого напою цукру понад 5 чайних ложок. Нехай спробує розвести стільки і випити! Досвід простий, але дає свій ефект!
 • разом з картопляними чіпсами в організм надходить страшна суміш вуглеводів, жиру і штучних смакових добавок!
 • високу калорійність несуть в собі солодкі батончики, але з-за великої кількості цукру і різних хімічних добавок, їх постійно хочеться і хочеться!
 • обережно потрібно ставитися і до таких улюблених сосисок, сарделькам, вареній ковбасі, паштетів. В них містяться приховані жири, а сало, нутряний жир, свиняча шкірка складають до 40% . Щоб це було апетитним туди кладуть різні харчові добавки!
 • вся їжа швидкого приготування містить мінімум білка і вітамінів. Зате в шлунку перетравлюється довго і погано засвоюється. Ось тому жирне м'ясо, особливо смажене, гамбургер, хот доги та ін. готові продукти можна вживати лише зрідка.

Ваш школяр повинен чітко знати:

 1. Не можна заміняти повноцінний гарячий обід бутербродом!
 2. Всі солодощі краще з'їдати на початку дня!
 3. Обов'язково потрібно їсти окремо фрукти, солодощі та кисломолочні продукти!

При цьому дуже важливим стає друга ланка ланцюжка:

   2) режим харчування школяра.

Він дуже важливий, тому що: організм обов'язково потрібно систематично наповнювати. І не тільки - він повинен ще встигнути переварити всі вступники продукти.

Для цього і існує режим.

Якщо Ваша дитина відвідує школу, то по калорійності його сніданок будинку може становити 20% , у школі – 20%, обід – 35%, вечеря вдома – 25%.

Коли дитина перебуває у навчальному чи оздоровчому закладі цілодобово, тоді калорійність розподіляється на 5 прийомів їжі: на сніданок - 20%, обід - 30-35%, полуденок - 15%, вечеря - 25%, друга вечеря - 5-10%.

Особливо важливо виконувати ці вимоги, якщо Ваш школяр ще й займається спортом! У нього тоді взагалі підвищена потреба в енергії. Для заповнення її Ви повинні контролювати самі і пояснити це Вашому школяру і збільшити йому кількість білка в раціоні. Більше включайте в харчування яловичину, рибу, не жирну свинину, печінка, молоко і молочні продукти в будь-якому вигляді. Не забувайте, що в цих продуктах додатково також знаходиться значні кількості різних мікроелементів і вітамінів.

Режим харчування Вашому спортсмену обов'язково підбирайте індивідуально і вчіть його постійно виконувати!

Якщо тренування вранці, то сніданок повинен містити до 35% калорійності добового раціону, а якщо ввечері – до 50%.

Коли у Вашої дитини належить посилене тренування, постарайтеся дати йому не об'ємну, але калорійну, багату білками і вуглеводами їжу, але не містить великої кількості жиру.

Ще один важливий режимний момент – між прийомом їжі і тренуванням має обов'язково пройти 2,5 – 3 години!

В школу Ви можете дати своїй дитині:

 1. Помиті і порізані на шматочки або цілі фрукти.
 2. Невеликий бутерброд краще із зернового хліба з сиром, котлетою, курячим філе, відвареним м'ясом, обов'язково загорнутий у фольгу або поліетиленову плівку.
 3. Мінеральну воду, сік, компот, морс і ін. напої в індивідуальній малолитражной упаковці.

Постійно створюйте вдома за столом під час їжі спокійну, приємну атмосферу!

Навчайте свого школяра дотримуватися правила столового етикету, показуючи йому свій особистий приклад!

Правила, які потрібно запам'ятати.

Познайомтеся і запам'ятайте готові правила здорового харчування, які обов'язково має знати Ваша дитина. Постарайтеся обговорити їх з Вашим школярем, щоб дізнатися як він до них ставиться і на що Вам необхідно постійно звертати увагу, поки виконання цих правил не стануть для нього нормою або звичкою.

У своєму повсякденному житті ми щодня повинні вміти зробити правильний вибір між величезним асортиментом продуктів і якістю, доступністю й можливістю гаманця.

Ви можете прочитати купу літератури по правильному, раціональному і збалансованому харчуванню школяра. Від кожного автора отримаєте різні корективи і навіть рекомендації. Вам потрібно тільки зробити свій правильний вибір і навчити цьому свою дитину!

Усі Ваші знання неодмінно повинні допомогти Вашій дитині скласти свої найважливіші життєві правила для побудови свого здорового харчування, і виховання звички постійно їх виконувати.

Адже тільки здоров'я не можна купити ні за які гроші! Цінуйте і бережіть його самі і вчіть цьому дитину!

Для школяра знання про правильне та сбалансоване харчування особливо важливі!

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар