Прочитавши цю статтю, Ви будите знать, чому так важливо знати усі тонкощі харчування малюка, як сам процес живлення контролюється в дитячому саду, зможете упевнено складати список необхідних продуктів харчування для своєї дитини, навчитеся підраховувати калорійність для себе і свою дитину.

Зміст:

 1. Потреба дитини у білках, жирах і вуглеводах
 2. Калорійність блюд дитячого садку
 3. Ваш помічник

Потреба дитини у білках, жирах і вуглеводах

Ви погодьтеся, що для усіх нас харчування є основним чинником, який дає нам зовнішнє середовище . Він визначає подальший нормальний розвиток будь-якого організму, а тим більше для організму маленької дитини. Головне очевидно кожному з нас : чим менше організм, тим більше необхідно йому енергії. Тут майже щодня і досить яскраво Ви можете спостерігати її присутність в зростанні, стані здоров'я і в цілісному гармонійному розвитку свого малюка.1kartinka_devochka_v_shortah.jpg

Звичайно, Ви не раз замислювалися, що для усієї бурхливої життєдіяльності дитячого організму просто дуже потрібна велика витрата енергії. А для її відновлення потрібні продукти харчування. Але як в них розібратися і визначити які продукти найважливіші?

Пам'ятаєте, з шкільної хімії: утворення енергії відбувається в основному за рахунок енергії, яка створюється під час окислення вуглеводів і жирів в організмі.

Так стає зрозумілим цілком очевидний факт, що для повноцінного, збалансованого харчування просто украй потрібна присутність в раціоні усієї групи основних харчових елементів: білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин і води. Причому усе це неодмінно повинно бути в оптимальних співвідношеннях, щоб забезпечити правильний різнобічний розвиток усього дитячого організму.

У процентному співвідношенні для відновлення запасу енергії в раціоні вуглеводів повинно бути 55-60%, білків 12-14%, жирів 25-35%.

Запам'ятайте, що в правильному співвідношенні основних поживних речовин це повинно виглядати так - 1: 1: 4. Ще один важливий момент в живленні: білкам тваринного походження повинно бути відведено 75%, жирам тваринного походження 85%, а лише 15% жирам рослинного походження.

раціональне_харчування_школяра.jpg

 

В цілому, для успішного зростання і розвитку обов'язково дуже потрібні усі основні поживні речовини, вітаміни, різні мінеральні солі. Їх кількість залежно від корисності для дитячого організму вже приведені фахівцями в максимальних співвідношеннях в щоденному наборі продуктів харчування представленому в "Натуральних нормах живлення".

Там збалансовані і раціонально підібрані буквально усі потрібні для живлення продукти. Вам треба тільки правильно розподілити їх на увесь день. Перша половина дня повинна приносити в організм Вашу дитину білки і жири. Вони довше затримуються в шлунку, а для їх переробки треба більше травного соку.

Вечеря повинна складатися з легкозасвоюваних продуктів: овочів, фруктів, молочних, сирних і рибних блюд. Тому що вночі сповільнюються усі процеси травлення.

3__картинка_Завтрак-обед-ужин.jpg

Далі розберемо кожну найважливішу складову живлення Вашого малюка:

1) Білки в харчовий раціон можуть поступати з молока і молочних продуктів, м'яса і м'ясних продуктів, риби і рибних продуктів, а також не забувайте яйця.

Тому щодня малюк повинен отримувати біля 500мл молока і молочних продуктів. Краще якщо в його живлення Ви введете кисломолочні продукти. Такі як: сир і сир. З них малюк отримає не лише повноцінний білок, але і кальцій, а також ще і вітамін В12.

У меню м'ясо і м'ясні субпродукти у вигляді серця, мови, печінки повинні складати 100г в день, а риба 50г. У них знаходяться різні мікроелементи: залізо, Вітамін А, вітамін В12 і фолієва кислота.

2) Жири в харчовий раціон поступають з вершкового і рослинного масла.

Вам треба звернути увагу на цифри, рекомендовані в "Натуральних нормах харчування" : вершкового масла - 25г в день, а рослинного 8-10г. Щоб не заважати дитячому організму успішно розвиватися, намагайтеся їх не порушувати.

Обов'язково давайте дитині рослинна олія. У нім знаходяться напівнасичені жирні кислоти, які взагалі не створюються в організмі, а поступають тільки з їжею. А важливість, вітаміну Е, що знаходиться в нім, - рослинного антиоксиданту, взагалі недооцінити важко!

3) Вуглеводи Ваша дитина отримує з круп, макаронних і хлібобулочних виробів, цукру і кондитерських виробів, овочів і фруктів.

У "Натуральних нормах живлення" на усі продукти окремо рекомендуються строго певна кількість грам. Так картоплі только150-200г. Овочів - 250-300г.

білки_жири_та_вуглеводи.jpg

Ваше завдання внести в ці цифри різноманітність : Давайте своєму малюкові капусту, буряк, моркву, кабачки, гарбуз, томати, огірки і різну зелень. Ваш малюк дуже любить фрукти? Тепер Ви точно знаєте їх норму - 150-200г в день!

Тут будь-яка Ваша фантазія може бути здійснена! Все включено: від яблук до тропічного манго або навіть авокадо. Ніяке меню дитячого саду не зможе так збагатити живлення фруктами, як Ви, рідні батьки! Ще можете запропонувати своєму малюкові різні соки, сухі і швидкозаморожені фрукти і овочі.

сбалансоване_харчування._Фрукти_та_овочі.jpg

Вуглеводи дитина отримує також і з круп. Додайте їх в різні каші, супи, гарніри, пудинги, запіканки і інші блюда! Всього за день дитина повинна з'їсти 40-45г різних круп. До них ще відносять квасолю і горох. Обов'язково додайте їх в супи і салати!

Хліб завжди був, є і буде всьому голова! З необхідних 150-170г на день для дитини 1/3 частина має бути житнього хліба. Солодощі - це взагалі окрема тема!

Сладости._Питание_ребенка.jpg

Усі малюки дуже їх дуже люблять, але Вам треба пам'ятати, що після цукру (40-50г на день) з усіх кондитерських виробів (20-40г в день) найкорисніший для Вашої дитини мед. Тільки 5-10г, але не цілий тиждень і якщо лікар не заборонив!

На другому місці - джем, варення, зефір, пастила, мармелад. Про цукерки взагалі і мови бути не може! Хіба що іноді на свято!

Калорійність страв в дитячому садку

Якщо Ваша дитина відвідує дитячий сад, то з триразовим годування він отримує 75-80% від необхідної добової потреби харчових речовин і енергії. З них: 25% - під час сніданку, 40% - під час обіду, 15% - у вечерю. І якщо Ви усі складете, то дізнаєтеся, що залишається 20% - залишається для домашньої вечері!

Якщо Ваш малюк отримує чотирьохразове годування в дитячому саду, то тоді сніданок дає - 25%, обід - 35% і більше, підвечірок - 20-25%, другий підвечірок - від 10 до 25%. Так само годують дітей в цілодобовій групі.

Ще одним з важливих чинників в організації раціонального і збалансованого харчування в дитячому саду є виконання норм порцій, згідно певного віку. Діти ясельного віку до 3-х років отримують живлення по одній нормі, а діти старше за 3 роки (садова група) отримують порцію більшого розміру. Ці дані обов'язково фіксуються в кожному меню в усіх дитячих садах.

7_картинка_Суточный_набор_продуктов_для_детей.jpg

Увесь процес харчування в дитячому саду знаходиться під постійним контролем завідувачки і медичного персоналу. Меню в кожному дитячому саду відповідає точно визначеним в документах по вимогам до харчування правилам, будується строго відповідно до потреб маленького організму.

Для виконання цих вимог розроблені основні принципи харчування в дитячому садку:

 1. Воно повинне давати дитині необхідну кількість енергії;
 2. Бути збалансованим і містити необхідні речовини (нутрієнти);
 3. Бути різноманітним;
 4. Під час приготування страв повинна строго дотримуватися технологія обробки і приготування їжі.
 5. Обов'язково повинні виконуватися санітарні вимоги до приміщення, де роблять приготування їжі, чітко витримуватися терміни і умови зберігання усіх продуктів.

Для виконання цих принципів в дитячому садку усі стравиготують тільки згідно з готовими, розробленими і затвердженими в СЕС "Технологічним картам". У них враховується, скільки продуктів треба узяти для приготування, який вихід вийде і які корисні речовини знаходяться в цьому блюді. По них медичний працівник систематично веде облік калорійності страв.

Залишається тільки одна проблема, що перешкоджає гармонійному розвитку організму дитини з якою не зможуть справити усі працівники дитячого саду, - це хороший апетит у дитини під час їжі.

10_картинка_Плохой_аппетит.jpg

Навіть коли за 2-3 години до обіду в саду дають дитині сік для підняття апетиту, але дитина не звикла таке їсти, то уся користь цього неодмінно зводиться до нуля!

Шановні батьки! Обов'язково цікавтеся, як їв Ваш малюк? Що йому не сподобалося? Що він найбільше любить? Цей момент є НАЙГОЛОВНІШИМ в організації раціонального і збалансованого харчування Вашого малюка в дитячому садку.

Ваш помічник

Ви переконалися, на скільки важливо правильно організувати раціональне і збалансоване харчування для дитини. Усі питання і різні моменти по живлення назавжди повинні стати для Вас першочерговими і найголовнішими. Така роль у усіх батьків в житті маленького зростаючого організму!

Коли Ви привели малюка в дитячий сад, Вам допомагають в рішенні більшої частини цієї проблеми увесь персонал установи.

Але коли Ви удома з дитиною - допомогти можуть тільки Ваші знання, уміння і навички в приготуванні їжі. А для повного контролю за калорійністю можете використати цю програму:

Говорячи про раціональне і збалансоване харчування Вам треба обов'язково не забувати, що витрачена організмом дитини енергія різна в різні періоди його розвитку. На її необхідність впливають: вік, вид діяльності, кліматичні умови, пора року.

Намагайтеся стежити за раціональним і збалансованим харчуванням Вашої дитини щодня. Оскільки воно:

 • допомагає розвитку мозку, інтелекту дитини;
 • підвищує стійкість його організму до несприятливим чинником зовнішнього середовища;
 • сприяє забезпеченню високого рівня у нього імунологічній реактивності;
 • допомагає здійснювати профілактику захворюваності.

11__картинка_Хороший_аппетит.jpg

Нехай щодня приносить Вам і Вашому малюкові тільки користь!

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар