Учені з Польщі і Великобританії запропонували інноваційний метод для діагностики аутизму за допомогою смартфону із спеціальними  іграми.

Усім відомо, що аутизм робить сильний вплив не лише на розвиток дитини в ранньому віці, але і на усе його подальше життя. У такої дитини спостерігається повільний розвиток мови, він відмовляється  від ігор з друзями, часто замінює слова жестами. Усе це  призводить до самотності.

На сьогодні на це захворювання страждають від 5 до 20 дітей з 10 000.Фахівці постійно шукають спосіб, як можна визначити за допомогою медичних аналізів цю недугу.  Поки вдавалося визначити захворювання тільки за допомогою постійного спостереження за дитиною і аналізу зібраних результатів.

Учені з Польщі і Великобританії об'єднали свої зусилля і запропонували новий метод: за допомогою гри на смартфоні. Для цього вони провели експеримент з двома групами дітей : в першій знаходилися діти  зі встановленим діагнозом аутизму, а в другій - абсолютно здорові.

Не дивлячись на те, що діагноз дітей був вже відомий заздалегідь і звичайне спостереження  також явно показувало відмінність між ними, вчені свої зусилля направили на розробку алгоритму точної  діагностики. Це дозволило  вже під час  гри дитини на смартфоні поставити точний  діагноз. Завдання були найпростіші: розфарбувати та нагодувати тваринку.

В результаті був розроблений спеціальний алгоритм з вірогідністю визначення аутизму у дитини до 93%.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар