Лікарі постійно шукають способи і методи боротьби з різними інфекціями.

Сьогодні в світі 60% дітей вбиває віл-Інфекція без лікування за 2 роки. Це відбувається тому, що цей вірус повністю знищує імунну систему у людини. І в результаті людство отримало синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

А для мавп ця інфекція не надає такої небезпеки, так як їх імунітет за сотні тисяч років зміг розвинути способи співіснування з інфекцією. Вчених зацікавив цей факт, що імунна система мавп здатна зупинити розвиток СНІДу.

У медичному журналі Science Translational Medicine були опубліковані результати дослідження порівнянь імунної системи у мавп і у дітей.

В ході проведеної роботи було встановлено, що десята частина дітей мають таку ж схожу імунну систему. Вона залишається абсолютно спокійною і не поступається інфекції.

Для детального аналізу фахівці досліджували кров 170-ВІЛ інфікованих дітей з ПАР, які ніколи не проходили антиретровірусну терапію, але так і не захворіли на СНІД.

Цікавим залишився той факт, що не дивлячись на результати тестів, в яких встановлено наявність в кожному мілілітрі крові у цих дітей десятків тисяч вірусів імунодефіциту людини, їх імунна система залишилася абсолютно спокійною. Хоча у більшості дітей таку кількість вірусів інфекцій зазвичай призводить до надмірного збудження імунної системи і в подальшому до тяжких наслідків.

"Фактично, їх імунна система ігнорує вірус. Війна з вірусом в більшості випадків - це не те, що слід робити", - розповідає ВВС професор Філіп Голдер, один з дослідників з Оксфордського університету.

Так відбувається тільки у дітей. Коли організм не атакує вірус і зберігається імунна система дитини. Ризик захворіти потім СНІДом у ВІЛ-інфікованих дітей, звичайно, залишається. Хоча деякі не поступаються інфекції і перемагають.

 А ось дорослий організм, як правило, повністю починає війну з вірусом, але не завжди перемагає.

В результаті даного дослідження були виявлені "ранні ознаки коеволюції ВІЛ у людей", - стверджують вчені.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар