Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, що таке адаптація, які у неї ознаки і зможете зрозуміти, чому Ваш п'ятикласник так сильно змінився.

Зміст:

  1. Що таке «адаптація» і від чого вона залежить
  2. Основні проблеми періоду адаптації до середньої школи
  3. Конкретні рекомендації батькам

Що таке «адаптація» і від чого вона залежить

Ваша дитина закінчила початкову школу. Ви розумієте, що вона піднялася на нову сходинку у доросле життя. І тепер постало питання: «Як підготувати дитину до п'ятого класу?».

Ви добре розумієте, що Вашій дитині необхідно буде змінити звичну обстановку. Ось саме цей процес пристосування до нових умов фахівці називають адаптацією. Існує також протилежне поняття – дезадаптація. Вона проявляється, коли дитина не вміє вирішувати нові життєві завдання.

Пам'ятаєте! Цей період обов'язково проходить. У кожного, правда, посвоєму, але обов'язково з певним результатом. А ось з яким результатом – залежить не тільки від самої дитини, а також і від Вашої підтримки!

Адже тільки задумайтеся! На дитину в один день звалюється ціла купа нових вимог. У початковій школі він виріс і став старшим, а перейшовши в середню школу – знову став молодшим!

Тут дуже важлива в першу чергу його інтелектуальна підготовка, напрацьовані комунікативні навички, здатність вміти орієнтуватися в нових ситуаціях і в нових шкільних правилах. А ще на додачу до всього бути готовим до нових вимог вчителів!

Основні проблеми періоду адаптації до средньої школи

Звичайно, ви помітили, що у дитини докорінно має змінитися весь режим дня порівняно з початковою школою. Не кажучи вже про збільшення розумового і фізичного навантаження. Але найважливіше, що саме в цей період відбувається фізіологічне дорослішання і гормональні зміни в самому дитячому організмі.

Ваша допомога і підтримка в першу чергу повинна бути спрямована на організацію повноцінного харчування п'ятикласника. Хоча він багато в чому вже став самостійним, але питання харчування має бути під Вашим постійним контролем!

І це тільки перша, але одна з найважливіших проблем, в яких Ваша дитина повинна знати, як правильно вчинити. І далі Вам необхідно обговорити з дитиною, як він повинен буде правильно вчинити по кожній майбутній конкретній проблемі:1_osnovnye_problemy_adaptacii_5kl.png

Конкретні рекомендації батькам

Ви тепер у всіх тонкощах розумієте, яке навантаження випаде на голову Вашої дитини.

Але обов'язково запам'ятайте: лише вирішивши всі ці проблеми, Ваша дитина буде готова до успішного засвоєння програмного матеріалу, у нього з'явиться вміння самостійно працювати і сформується «дорослий» тип взаємин з однокласниками і вчителями.

Особливу увагу дитини зверніть на можливі труднощі, коли вимоги різних педагогів будуть суперечливі і не узгоджені, а сам потік інформації, насичений різними термінами. Головне, щоб Ваша дитина Вам завжди довіряла і не відчувала самотності перед масою проблем!

Запам'ятайте! Для неї це дуже важливий період, коли:

  1. обов'язково потрібно буде обговорити свої потреби про гідне становище в колективі однолітків;
  2. з'явиться підвищена стомлюваність;
  3. виникне прагнення обзавестися вірним другом;
  4. треба буде обговорити питання про "співвідношення сил" в класі.

Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, що таке адаптація, які у неї ознаки і зможете зрозуміти, чому Ваш п'ятикласник так сильно змінився.

2картинка_Конкретные_советы_родителям_5кл.png

 

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар