Прочитавши цю статтю, Ви будите знати яка краща програма підготовки дитини до школи, що повинен знати і вміти майбутній першокласник, зможете підготуватися до перших днів дитини в школі.

Зміст:

  1. Вимоги програми підготовки до школи
  2. Які знання і вміння повинні бути у першокласника
  3. Труднощі періоду адаптації до школи

Вимоги програми підготовки до школи

Ваша дитина майбутній першокласник. Ви почали готувати його до школи і трошки починаєте хвилюватися. Начебто тільки що навчився ходити, говорити, пішов в дитячий сад і ось вже готуємося до школи! А там свої суворі правила! У Вас виник життєво важливе питання: Що дав садок і чому ще потрібно навчити свого малюка, щоб він впевнено почував себе в школі? Давайте розбиратися. На прикладі державних дитячих садків.

Якщо Ваша дитина відвідує державний дитячий сад, то Ви можете легко дізнатися, за якою програмою ведеться вся робота. Це може бути державна програма «Дитина», «Я у Світі» чи регіональна програма, рекомендована обласним відділом науки. Так само в будь-якому приватному дитячому садку обов'язково є своя Програма навчання і виховання за певною авторською методикою.

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що сьогодні кожній дошкільній установі надано право самостійно вибирати програму. Єдина загальна для всіх вимога: Програма повинна бути затверджена Міністерством освіти і науки України. Програма є основним документом, в якому чітко позначені основні моменти виховання та освіти дітей.

Так у державній програмі «Дитина» враховується вік 5-6 років. Її основний напрям у вихованні і навчанні це гуманізація виховного процесу. Індивідуальна робота з кожною дитиною узгоджена з колективною і груповою. Зберігаються традиції народної педагогіки, фольклору. Основними принципами навчання є системність, інтеграція, комплексність.

Державна програма «Я у Світі» створена для підготовки дітей до школи за найвищими стандартами дошкільної освіти. Вміння і знання дитини ХХІвіку вимірюються за рівнями: репродуктивний, продуктивний, креативний.

Ці дві програми є основними і найбільш часто використовуваними у практиці. Тепер Вам вже стало зрозуміло, яка програма, якого готує випускника до школи! Точно так само в будь-якій іншій програмі кожного дитячого садка є розділ, де обумовлені вимоги до випускника.

І ось тепер Вам потрібно добре подумати в яку школу піде Ваша дитина?

1_kartinka_profilj_shkoly.png

Далі вам залишилося тільки дізнатися в школі, які вимоги вона пред'являє до майбутнього першокласника. Хоча, тестування дітей перед школою заборонено, але загальний перелік обов'язкових знань є все одно.

Які знання і вміння повинні бути у першокласника

Ви розумієте, що для школи Ваша дитина повинна бути підготовлена. Це пов'язано, насамперед, з його віком. Ви тільки задумайтеся, що в свої 6 – 7 років йому доведеться повністю змінити своє життя. Для нього цей крок дуже важкий, але дуже важливий. Ваша підтримка тоді йому буде дуже сильно потрібна! А зараз у Ваших силах дати йому необхідний запас знань і вмінь, на яких буде далі будуватися його майбутнє в школі! Всі необхідні знання поділяються на головні і профільні.

Ось найголовніші вміння для майбутнього першокласника для будь-якої школи:

2картинка_Физическое_развитие_1кл.png

3_картинка_Интеллектуальное_развитие_1кл.png

4картинка_Эмоциональное_развитие_1кл.png

Якщо Ви готуєте свою дитину в профільну школу, тоді зверніть увагу на самі необхідні знання для початку навчання для підготовки до школи з розвитку мовлення та математики:

5_картинка_Знания_по_развитию_речи_для_1кл.png

5-1_Продолжение.png

6_картинка_Требования_по_математике_для_1кл.png

Можливо, не зайвим буде також нагадати, що кожен майбутній першокласник обов'язково повинен знати:

7_картинка__Общие_знания_для_1кл.png

Підводячи підсумок з питання «Які знання і вміння повинні бути у першокласника?» Вам можливо буде цікаво дізнатися, коли ж вважають дитину не готовим до школи:

8_картинка_Когда_не_готов_к_школе.png

Труднощі періоду адаптації до школи

Ви розумієте, що для успішного навчання звичайно потрібно в першу чергу підготувати мінімальний обсяг теоретичних знань. Але це далеко не все! Вміти показати свої знання, знайти спільну мову з новими людьми, скласти нові відносини – ось ці моменти теж відіграють важливу роль в житті майбутнього першокласника. Саме від цього надалі будуть залежати хороші оцінки, зацікавлене ставлення до навчання, комфортне перебування в школі і навіть здоров'я самої дитини.

Фахівцями встановлено, що сам період адаптації може проходити від 2-3 тижнів до півроку.

психологічна_готовність.PNG

Ви уявляєте, як може Ваша дитина звикнути до нових умов? Адже після перших двох тижнів навчання, які будуть орієнтовними з бурхливою реакцією і значним напруженням усіх систем організму у дитини Вам відразу стане зрозуміло, як відбувається звикання - адаптація до школи. Це був перший етап адаптації. І дуже добре, якщо Ваш малюк почне пишатися, що він учень!

Якщо дитина не отримає задоволення і заспокоєння, не почне розуміти, що гра залишилася в минулому, а зараз головне – навчання, тоді настає другий етап адаптації. Тут дитина шукає і знаходить для себе оптимальний варіант своєї реакції на всі дії. Ось тільки бажання бути учнем потихеньку зменшується.

Постарайтеся максимально допомогти дитині підготуватися до шкільного навчання! Пам'ятаєте: Ваш малюк назавжди залишиться Вашим, але тільки більш дорослим. І не намагайтеся повернути час назад, а краще допоможіть йому впоратися з першими дорослими труднощами!

 

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар