Ця стаття буде корисна, якщо ви хочете дізнатися звідки починається звання "Відмінник", навіщо і як розвивати у дитини почуття допитливості.

Кожному батьку дуже хочеться, щоб його дитина все знала, у всьому розбирався. Усі батьки розуміють: в школі, і взагалі в усьому подальшому дорослому житті, треба буде уміти у всьому розібратися і все продумати. Усі ми родом з дитинства і пам'ятаємо як нам тоді було все цікаво.

1_ris._malyshi_s_knigoy_i_lupoy.jpg

Ось там зароджується у кожного почуття допитливості. Його треба тільки вчасно помітити, підтримати і розвинути. Як же виховати у дитини це почуття допитливості?

Уся робота починається під час саме дошкільного періоду. Усі дорослі, які знаходяться біля дитини, повинні постійно намагатися створювати необхідну обстановку для підтримки і формування у малюка допитливості: бажання все подивитися, спробувати, понюхати, поторкати, послухати.

2_малыш_строит_цветные_кубики.jpg

 

Це бажання з часом переросте в таку важливу потім пізнавальну активність. Якщо ж в цей період не навчити дитину умінню все осмислити, то в школі прищепити почуття допитливості вже буде складно і малоефективно, оскільки пройде безповоротно найсприятливіший час для початку розвитку мислення дитини. Як діяти?

По-перше, треба постійно обговорювати з дитиною усе побачене, учити його спостереженню, виділенню, обговоренню, обстеженню і визначенню особливостей будь-якого предмета, різних його якостей і призначення. При цьому, обов'язково не забувайте ділитися своїми особистими спогадами з дитинства.

3_девочка_трогает_гриб_на_дереве.jpg

2. Постійно необхідно проводити з малюком копітку роботу по систематизації його уявлення про світ. Особистим прикладом завжди показуйте своє дбайливе, творче відношення до всього навколишнього світу.

3.Намагайтеся активно підтримувати інтерес малюка в ознайомленні з що оточує світом за допомогою постановки проблемних питань коли разом за чимось спостерігаєте або експериментуєте.

4. Учіть свою дитину самостійно ставити питання про навколишній світ, про об'єкти, явища які його зацікавили.

5.Проводьте з дитиною різні екскурсії для постійного накопичення його особистих вражень.

4мальчик_с_лупой.jpg

6. Надалі, коли вже зможете визначитися з пізнавальними інтересами, схильностями своєї дитини, неодмінно не забувайте враховувати це під час вашого з ним спілкування.

7.Щодня пропонуйте малюкові пограти в гру для розвитку типу: "Знайди відмінність.", "Склади картинку", "Плутанина", "Що було, якби", "Якої іграшки не стало" та ін.

8. Створіть удома для дитини куточок пізнавального розвитку. Наприклад, куточок для проведення експериментів (принесіть пісок і воду), різні схеми, моделі, карти, піктограми, які допоможуть дитині діяти самостійно.

5-3.JPG

Головне і найважливіше в цій роботі:

  • Вчитися стримувати себе!
  • Не поспішати самому зробити за дитину те, що він може зробити!
  • Не підказувати готове рішення на питання, а спонукати його самого подумати, поміркувати і виразити свої пропозиції! Нехай дитина сама придумає свій спосіб рішення різних ситуацій.
  • Ніколи не забувайте про постійне право вибору самої дитини!

Дотримуючись цих простих правил, Ви зможете виховати допитливість у малюка, потім отримаєте пізнавальну активність і відмінні оцінки в школі!

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар