Прочитавши цю статтю, Ви познайомитеся з причинами дитячих істерик, будете розуміти, як їх зупинити, навчіться боротися з ними і правильно реагувати на них, зможете самостійно визначити рівні агресивності та тривожності у Вашої дитини.

Зміст:

  1. Які бувають дитячі істерики і капризи
  2. Як реагувати на дитячі істерики і капризи
  3. Агресивність і тривожність у дітей

Які бувають дитячі істерики і капризи

Ви обов'язково помітили, що кожна доросла людина у своїй промові, щоб описати різкий гучний плач дитини використовує два слова «каприз» або «істерика». Вам обов'язково потрібно розуміти, що ці два слова несуть абсолютно протилежну смислове навантаження:
1_kartinka_kapriz_i_isterika.jpg

Якщо Вам доводилося спостерігати істерику у дитини, то Ви обов'язково згадаєте, як вона зуміла проявити таку сильну емоційну реакцію, підкріпивши роздратуванням, відчаєм і навіть агресією. А пам'ятаєте, з чого все почалося? Від образи або неприємної новини, правда?

Але тут же вся емоція швидко пройшла, як тільки малюк отримав свою частку уваги! Ось в цьому вередування й істерики дуже схожі.

Вам можливо буде цікаво дізнатися, що фахівці визначилися з конкретним віковим періодом для такої поведінки у дітей: від 6 місяців до 3-4 років. Причому частіше бувають в 1,5 року, а пік припадає на 2,5 – 3 роки, тобто на період кризи 3 років. Після чотирьох років, як правило, малюк повністю вміє виражати свої емоції та почуття просто словами.

Безперечно, всі діти абсолютно різні! За характером реакцій, темпераментом. Але як Вам не здасться дивним, у них з'являється щось спільне саме в той момент, коли від них вимагається послух. А вони раптом перестають чути або вперто домагаються свого. Тоді ось тут виникають спочатку сльози, а потім істерика і капризи!

Ви тільки подумайте! Адже в такому віці малюк просто не вміє ще керувати своїми емоціями – в цьому вся проблема! Він тільки пізнає світ і коли стикається з Вашими заборонами, його темперамент плюс стиль спілкування в родині як результат виливаються в такі нерегульовані емоції!

Від Вас і тільки від Вас залежить, як часто будуть такі сльози у Вашої дитини!

Просто запам'ятайте, в яких ситуаціях виникає істерика у дитини:

1. Коли дуже хоче, але не може пояснити свої почуття або бажання і навіть невдоволення.

2. Коли нервує через ігри з іграшками, які за віком ще не підходять.

3. Якщо не може отримати того що хоче від оточуючих або хоче привернути їх увагу.

4. Коли його відривають від цікавого заняття.

5. Якщо Ви не чітко показували своє ставлення до його позитивних і негативних вчинків.

 

А в цих ситуаціях виникають дитячі капризи:

1. З-за перевтоми, недосипання, втоми або почуття голоду.

2. Якщо захворів або знаходиться в стані після хвороби.

3. Коли відчуває надмірну опіку і патологічну строгість дорослого.

4. При бажанні наслідувати дорослого або однолітка.

5. Коли в родині ще не вироблена чітка система правил і меж дозволеного.

Як Ви помітили дитячі істерики і капризи мають дуже багато спільного. Але їх, як правило, можна уникнути.

Але якщо у Вашої дитини вони постійні, тоді потрібно звернутися до дитячого невролога.

Запам'ятайте! І обов'язково зверніть особливу Вашу увагу коли:

  • у дитини затримується дихання під час істерики і він втрачає свідомість, або після неї з'являється блювота, раптова млявість, втома;
  • істерики стають частішими і агресивнішими з різкими перепадами настрою або не зупиняються після 4 років;
  • в такому стані малюк наносить ушкодження оточенню і навіть собі, а потім вночі з'являються страхи, нічні кошмари.

Але коли проблема не в здоров'ї дитини, тоді тільки виправивши сімейні стосунки і саму реакцію найближчих на демонстраційну поведінку дитини, Ви зможете це зупинити.

Як реагувати на дитячі істерики і капризи

Запам'ятайте! Найперше і найголовніше правило для батьків свідчить: пам'ятати себе у цьому віці та входити у положення дитини перед тим, як починати сварити.

капризный_ребенок.jpg

Проте не дозволяйте дитині за допомогою істерики домагатися бажаного. Вчіться знаходити компроміси і бути терплячими. Адже у більшості випадків у Ваших силах можна легко уникнути цих неприємних емоцій дитини.

Вам тільки треба уважно постежити за самим малюком цілий день, з метою дізнатися і зрозуміти коли наближається істерика і помітити що змінюється в його стані? Він підібрав губки, почав сопіти, злегка пхикає. Постежте! Коли Вам будуть добре відомі ці перші ознаки, тоді прикладете максимум зусиль, щоб м'яко і упевнено перемкнути дитину на спокійне рішення будь-якої проблеми.

Ваша м'якість символізуватиме співпереживання і розуміння, а упевненість - дасть знати, що треба поступити тільки так! Взагалі, постарайтеся знайти свою золоту серединку для спілкування між цими двома поняттями.

3_картинка_Перед_истерикой.jpg

Можливо, для успішного переконання Вам згодиться ось такі техніки:

1) Спробуйте не заборонити, а дозволити, але перед цим проінструктувавши як же "це" правильно можна зробити і навіть підтримаєте його рішення.

2) Запропонуйте альтернативне рішення тому, чим вже захопився малюк.

3) Якщо Ваш малюк все-таки наполягає на своєму, можна запропонувати зробити вибір з 2-3 варіантів, зберігаючи останнє слово за самою дитиною.

4) Постарайтеся зацікавити його тим, що буде потім.

5) Під час розмови спілкуйтеся на одному рівні очей.

6) Не поспішайте карати за неслухняність, а знайдіть причину і усуньте її.

7) А коли через цікаву гру він відразу не може перебудуватися, Вам залишається тільки приєднатися і завершити те, що заважає.

8) Ніколи не допускайте перевтоми малюка!

9) Завжди намагайтеся прояснити почуття дитини і з розумінням поясните як правильно треба поступати в конкретній ситуації.

10) Постарайтеся відвернути дитину своїм проханням, дайте йому будь - який предмет в руки і нехай він виконає певне завдання (віднесе, покладе, побудує, погладить, віддасть).

4_картинка_Серьёзный_разговор.jpg

Не забувайте! Виконуючи будь-яку техніку, пам'ятайте, що кожна дитина тонко відчуває фальш. Будьте щирими, робіть все по-справжньому з розумінням і інтересом.

Але тільки знайте! Коли вже пізно зупиняти саму істерику - наберіться максимально терпіння, але тільки ні в якому разі не починайте заспокоювати, умовляти або навпаки кричати і лаяти!

У таких випадках фахівці рекомендують:

  • Не залишати малюка наодинці!
  • Не поступатися, якщо це каприз через бажання щось отримати!
  • Ні в якому разі не допускайте фізичного покарання!
  • Не дозволяйте малюкові управляти Вами!

Можливо, Вам сподобається ще одна порада: просто міцно обійміть малюка і потримайте у своїх обіймах, якщо він погодиться! Тільки повторюйте, що Ви його любите!

Найголовніше - ніколи не міняйте свої вимоги залежно від навколишнього оточення (ні удома, ні в громадському місці) і не звертайтеся за допомогою до оточення! Пам'ятайте! Усі розкидані предмети малюк повинен прибрати сам! Ви можете тільки трішки допомогти, але без криків і лайок!

6_Картинка_После_слёз.jpeg

А ось після усіх сліз обов'язково обійміть малюка, заспокойте і обговоріть все як би зі сторони. Розпочинайте із слів "Я люблю тебе! Ти для мене найкращий! Ось тільки цей твій вчинок мене засмутив. Давай спокійно все обговоримо"! Навчіть свого малюка висловлювати свої бажання словами, і тоді у вас завжди все буде добре!

Агресія і тривожність у дітей

Вас турбує дитяча агресія. Сама дитина занадто яскраво виражає свої емоції. Саме вони Вас лякають. На жаль таке відбувається, але це можна виправити! Можливо, ось цей тест допоможе вирішити як Вам далі правильно поводитися, коли дитина стає агресивною.

test.jpg

Який рівень агресивності у Вашої дитини?

Якщо відповідь підтверджує поведінку - 1 бал, повністю не співпадає - 0 балів.

1. Буває в ньому прокидається злий дух.

2. Абсолютно не може промовчати, якщо щось не подобається.

3. На зло обов'язково відповідає тим же.

4. Буває гнівається без всякої видимої причини.

5. Трапляється, що із задоволенням починає щось ламати, рвати, бити.

6. Може так наполягти на чомусь, що навіть у оточення втрачається терпіння.

7. Не проти подражнити будь-яку тварину.

8. Переспорити його дуже маловірогідно.

9. Сильно гнівається, якщо хтось жартує над ним.

10. Іноді можна помітити, як в нім спалахує яскраве бажання зробити щось шкідливе, так щоб шокувати оточення.

11. Будь-які звичайні завдання намагається зробити зовсім навпаки.

12. Часто помітно, як не за віком бурчить.

13. Сам себе сприймає як самостійний і рішучий.

14. Любить завжди бути першим, хоче постійно підпорядковувати собі усіх навкруги.

15. Будь-які невдачі викликають в нього сильне роздратування, і починаються пошуки винуватих.

16. Дуже легко свариться і навіть може вступити у бійку.

17. Спілкуватися намагається з молодшим і тими, хто фізично слабкіше.

18. Часто бувають напади похмурой дратівливості.

19. Не спілкується з однолітками, не уміє поступатися і ділиться.

20. Завжди висловлює упевненість, що будь-яке завдання зможе виконати краще за усіх.

Порахуйте кількість балів: 15-20 - високий , 7-14 середній, 1-6 - низький.

Рекомендації Як правильно спілкуватися з агресивною дитиною?

Найефективніший прийом: повністю обмежити спілкування із звичним для нього оточенням дітей на 1 -2 тижні. Але обмежити під виглядом хвороби, від'їзду, переїзду, але тільки не погрожуйте!

Вивчіть усі його інтереси, схильності. Це Вам допоможе зацікавити і направити на улюблену справу усю киплячу енергію дитини. Частіше давайте йому такі доручення, які вимагають від нього прояву рішучості і ініціативи. Завжди спирайтеся на позитивні якості, властиві малюкові. Обов'язково постаратися розібратися у ваших сімейних проблемах, які викликали агресію у дитини.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: будь-які приниження, покарання і навіть беззаперечне підпорядкування культивують нестриманість, злісність, агресивність. Тільки Ваші терпіння і віра в успіх допоможуть добитися успіху! Будьте мудрими!

Якщо у Вашого малюка постійно є присутнім почуття тривожності, тоді можливо, ось цей тест допоможе Вам знайти правильні шляхи рішення :

Тест на визначення рівня рівня тривожності.

Якщо ви згодні з твердженням - ставите "+", якщо ні - " - ".

1. Дитина не може тривало, не втомлюючись, виконувати одне і теж завдання.

2. Йому дуже важко зосередитися.

3. До будь-якого завдання відноситься відразу схвильовано.

4. Виконуючи завдання поводиться напружено.

5. Завжди бентежиться.

6. Часто любить поміркувати про можливі невдачі.

7. Зазвичай, починає червоніти в незнайомій обстановці.

8. Розповідає свої страшні сни.

9. Долоні часто бувають холодні і вологі.

10. Часто переживає розлад кишечника.

11. Завжди сильно потіє, якщо переживає.

12. Немає хорошого справжнього апетиту.

13. Спить неспокійно, важко вдається засинати.

14. Полохливий, багато чого боїться.

15. Неспокійний, легко засмучується.

16. Постійно не може стримувати сльози.

17. Важко переносить будь-яке очікування.

18. Неохоче береться за нове завдання.

19. Не має упевненості в собі, у своїх силах.

20. Намагається уникати труднощів.

Підрахуйте суму балів - це і буде підсумковий бал тривожності:

15-20 - високий , 7 - 14 - середній , 1 - 6 - низький

Поради батькам дитини з високим рівнем тривожності.

Вам постійно необхідно формувати у нього навички самоконтролю. При цьому треба увесь час підбадьорювати, хвалити, заохочувати, виражаючи упевненість, що у нього вийде обов'язково, що він зможе відмінно впоратися із завданням, він зуміє, не підведе. Учіть дитину знімати напруженість за допомогою спортивних вправ, рухливих ігор, музики. Намагайтеся завжди підвищувати значущість такої дитини в очах дітей, що оточують його, і дорослих. Розвивайте почуття емпатії.

Фахівці стверджують, що дуже часто усі дитячі істерики і капризи відбуваються через помилкову поведінку самих батьків.

Адже тільки уявіть собі стан самої дитини : йому завжди все дозволялося, він навіть не підозрював, що є таке слово "ні" і тут раптом воно з'явилося!

Запам'ятайте! Ваша дитина дуже спостережлива і кмітлива. Вона найкраща!

Як тільки Ви чітко визначитеся зі списком заборонених і дозволених речей і почнете його строго дотримуватися - так відразу усі істерики і капризи припиняться. Можливо, фахівці помиляються, а можливо ні! Вам вирішувати!

 

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар