Прочитавши цю статтю, Ви будете розуміти що відбувається з Вашою дитиною перед школою, дізнаєтеся як правильно реагувати на особливості і симптоми кризи семи років.

Зміст:

 1. Кризи дитячого віку
 2. Як можна дізнатися, що криза минула

Кризи дитячого віку

Вам не один раз доводилося чути слово «криза». В школі нас вчили, що криза в економіці виникає коли ситуація потребує щось змінювати, тобто настав переломний момент.

Так от, якщо взяти психічний розвиток людини, то тут це теж продиктовано необхідністю змінити звичайну модель поведінки.

1_kartinka_5_snovnyh_krizisov.png

Запам'ятайте! Для Вашої дитини кожна вікова криза – це нова і дуже важлива сходинка в розвитку. Так саме перехід від гри до навчання, від дошкільника до учня і викликав цю кризу. Це саме той час, коли дитині потрібно усвідомити себе в новому світі нових суспільних відносин. Точно визначити вікові рамки фахівцям вдалося досить умовно – від 6 до 8 років.

Лише по поведінці дитини Ви можете помітити ці несподівані зміни. Ось як можна визначити кризу по поведінці дитини:

 • Вередує. Раптом у нього виникає несподівана запальність або роздратованість через дурниці.
 • Штучно натягнута поведінка: починає кривлятися або будувати з себе блазня.
 • Показує ефективні реакції, стає агресивним або навпаки сором'язливим.
 • Конфліктує, намагається наслідувати старшим.
 • З'являється невпевненість в собі, тривожність.

А якщо Ваша дитина вже ходить в школу, то криза може проявитися навіть у несподіване зниження успішності!

криза_7_років.jpg

Всі ці моменти безпосередньо пов'язані з фізіологією і психологією дитини. Тому Вам необхідно обов'язково звернути на це увагу і допомогти своїй дитині.

В іншому випадку від низької успішності до небажання вчитися, а від проблем у спілкуванні до неврозу – всього один крок. Адже перед Вашою дитиною відкрився новий світ, а він має знайти своє місце в ньому!

Ви обов'язково ще помітите, як важче стає здогадатися, про що думає дитина. Він стає більш вдумливим. Його просте «Хочу!» переростає в «Що буде потім?» Вчинки перестають бути імпульсивними і безпосередніми.

Якщо раніше Ваш малюк любив більше грати, то зараз у нього виникають бажання чогось навчитися, що б бути як дорослий. Неодмінно використовуйте ці його бажання!

Як можна дізнатися, що криза минула

Вам вже відомо, що кожна криза створює щось абсолютно нове. Так відбувається і в психології – створюється новоутворення, яке дає подальший розвиток.

негативні_наслідки_кризи_7_років.jpg

Тільки коли Ви зможете помітити, що Ваша дитина змінила свою самосвідомість, стала розуміти, що навчання важливіше гри, ось тоді це і буде початком виходу з кризи. Одночасно можливо Ви помітите, що Ваша дитина навчилася адекватно оцінювати майбутній вчинок, вона навчилася оцінювати зовнішні події в залежності від логіки почуттів і рівня очікувань. В дитині стала проявлятися боротьба переживань, вона почала вчитися встановлювати зв'язки між переживаннями.

критерії_виходу.jpg

 

Все це є доказом, що у Вашої дитини з'явилося внутрішнє життя, у свідомості відбилися зовнішні події.

Ваша допомога в успішному подоланні цієї кризи буде безцінна, якщо Ви:

 1. Заздалегідь подбаєте про інтелектуальну підготовку до школи!
 2. Проведете психологічну підготовку і розкажіть йому, як потрібно налагоджувати контакти в школі, познайомте з правилами школи.

Якщо Ви це ще не встигли зробити до школи, тоді обов'язково обговорите всі ці моменти зараз!

 1. Намагайтеся, якщо дитина Вас не просить про допомогу, не втручатися!
 2. Поступово привчайте дитину самостійно відповідати за свої особисті справи!
 3. Давайте можливість дитині відчути негативне наслідок його бездіяльності або дії! Дайте відчути, що дорослішаючи, вона отримує, не тільки права, але і нові обов'язки!

Запам'ятайте: саме так відбувається формування соціального «Я» Вашої дитини! Допоможіть їй, і вона швидше впорається з усіма труднощами!

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар