Зміст:

  1. Головні причини поганої поведінки дитини
  2. Стратегії надання допомоги дитині при поганій поведінці

Головні причини поганої поведінки дитини

Напевно, Вам доводилося спостерігати, коли Ваша дитина несподівано афішує нехорошу поведінку: показова непокора, з'являється фізична або вербальна агресія, жорстокість, зловживання своїми здібностями. Ви хочете зрозуміти звідки це?

1_maljchik_v_isterike_555x330.jpg

По-перше, Вам необхідно відразу одночасно продумати і виправити три основні моменти:

1) Які причини викликали такі дії?

2) Постаратися їх ліквідовувати

3) Оточити дитину турботою, розумінням, підтримкою і навіть використати заохочення, щоб потреба показувати такі зухвалі вчинки пропала назавжди.

Ваше конструктивне втручання повинне допомогти в тих моментах, коли малюк погано поводиться для коригування його манери триматися. Надалі навчити самоконтролю і самоповазі. Як діяти?

2_девочка_плачет.jpg

Завжди у будь-якої незадовільної поведінки дитини є мотив, хоча часто його важко відразу визначити. Ось варіанти поганої поведінки:

1. Якщо крихітка у такий спосіб домагається того, що йому хочеться (іграшки, уваги).

2. Якщо це "норма" - таке спілкування в оточенні малюка.

3. Коли малюкові треба виразити свій гнів, страх або інші емоції. Раз доки ще не знайомий з іншими способами висловлювання свого бажання.

4. Загальний фізичний стан малюка : із-за поганого харчування або самопочуття; із-за алергії на якісь речі; як прояв аутизму або відставання в розвитку.

Одна з цих причин або дещо підштовхують малюка на погану поведінку. І тільки Ваше повне розуміння причин повинне допомогти знайти найправильніший спосіб надання допомоги.

Стратегії надання допомоги дитині при поганій поведінці

  • Завжди найефективніша стратегія при наданні допомоги це дати малюкові в такому стані самостійність, але при цьому спостерігати за ним. Він повинен навчитися самостійно робити свій вибір, брати на себе лідерство, а значить відповідальність. Для дитини дуже важливо, щоб дорослі його сприймали серйозно, довіряли виконання важких завдань.
  • Можна застосувати іншу стратегію боротьби з поганою поведінкою - доступно пояснити дитині, чого від нього чекають. Батькам необхідно підготувати сам успіх дитини. Ніколи не намагайтеся піймати малюка на помилках. Пам'ятайте: не можна виховати особу на постійному запереченні його вчинків.
  • Для виправлення поганої поведінки мінімально ефективною стратегією є покарання.

4_-_я_ХОЧУ.jpg

Дитина, яка намагається продемонструвати свою жахливу поведінку, сам почуває себе вже деморалізованим і слабким. При покаранні тільки загострюються його почуття, погіршуються реакції на старших Це тільки распаливает вогонь суперництва між ним і дорослими, замість так необхідної кожному взаємодовіри і взаємоповаги.

6_Malychik_v_uglu_963x638.jpg

Розуміючи такі тонкощі дитячої поведінки, батькам необхідно терпляче і спокійно навчити дитину виражати свої емоції, учити їх контролювати.  Пам'ятайте, що ця важлива і відповідальна робота дуже допоможе надалі Вашому малюкові.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар