У 1991 році в США Ніл Хоув і Вільям Штраус створили «Теорію поколінь». Вони довели, що в залежності від зовнішніх подій в світі, кожне покоління має свою особливість.

Найбільш скептичним виявилося покоління з 1966 до 1976. Його умовно позначили буквою Х.

 

поколение_1967-.png

У порівнянні з більш ранніми поколіннями, які пережили кінець військової депресії і підвищення народжуваності, а також мали позитивну життєву позицію, покоління Х менш позитивне і більш прагматичне. Також, показовим є факт, що це покоління має найбільшу кількість розлучень.

З 1981 по 2000 рік по «Теорії поколінь» названо мілленіали і умовно позначено Y.

Поколение_1981-.png

Вони інфальтіні, спостережливі, бояться повторити помилки своїх батьків. Тому не поспішають відокремитися від них і почати власне життя. Вони намагаються отримати роботу з вільним графіком. До всього в житті вони мають більш творчий підхід ніж попередні покоління.

Особливий вплив на покоління Y отримало від виникнення інтернету і різних гаждетів. Так як це був час переходу до інформаційних технологій, то багато хто став цифровим емігрантом.

Народжені від 1995 до 2012 року, згідно зі спостереженнями вчених, відносяться до покоління Z.

малыш_сам_изучает_мобильник.jpg

Воно вже росте з планшетами та смартфонами в руках. До них підходить визначення «цифрові аборигени». Вони по іншому сприймають інформацію. Книги для них практично припинили існувати. Всю інформацію вони отримують з Facebook, Instagram, і Twitter. При цьому вони ще встигають відповідати на повідомлення в різних месенджерах.

 Міжнародне англійське видання The Guardian опублікувало результати свого дослідження. Так кожна дитина в Англії в віковому періоді 5 - 16 років проводить в середньому щодня 3 години онлайн. Таке віртуальне спілкування, на їхню думку, знищує гендерні та вікові відмінності і призводить до різних відхилень.

У 2016 році Національна Британська Соціологічна Компанія досліджувала підлітків 16 - 17 років.

 З тисячі осіб 67% характеризували себе гетеросексуалами, 78% юнаків віднесли себе до чоловічої статі, 80% дівчат до жіночої.

Вчені пояснюють таку поведінку підлітків не толерантністю, а надлишком спілкування в інформаційному просторі. Адже там придбані ознаки цінуються вище, ніж вроджені.

Хоча люди покоління Z є начебто щасливими, але у них спостерігаються різні психологічні проблеми.

Цю інформацію підтверджує дослідження Всесвітньої Організації Охорони Життя (далі ВООЖ). У 2014 році ВООЖ провела незалежне дослідження і встановила, що по всьому світу в цілому серед молоді помітно зменшилися показники вживання тютюну і алкоголю.

Англійська екстрена лінія ChildLine з 1986 року допомагає дітям в непередбачених ситуаціях.

За статистичними підсумками своєї діяльності встановила, що до 2015 року гостро стояли проблеми фізичного насильства, а з 2016 року збільшилась кількість звернень з проблемами душевного розладу і депресій.

Різні фахівці прийшли до одного висновку, що сучасні діти нервово ставляться до свого майбутнього і беруть активну участь у різних подіях.

При цьому вони сильно страждають від заниженої самооцінки, і не цінують вроджені дані.

Психологічна впевненість підлітків сильно залежить від їх оцінки в інтернеті. Особисте життя виставляється в оброблених фотографіях, які не відповідають реальності, але ставлять їх в залежність.

У світі з'явився новий вид насильства Троллинг або Кібербулінг.

Систематичні і цілеспрямовані повідомлення в електронних носіях призводять до депресій, самознищення і суїциду.

Згідно з даними ВООЗ найбільш схильні до такого впливу підлітки Гренландії, Росії та Литви. У цьому списку Україна займає 42 місце.

Так безмежний доступ до різної інформації, існуючий формат спілкування позбавляє підлітків фізичної взаємодії і тактильних відчуттів і створює відчуття ізольованості і самотності.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар