Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся чому діти лаються матом, як лихослів'я впливає на всі живі організми, визначте для себе яким чином можна виправити ситуацію, знайдете корисну інформацію про наукові дослідження в цій області, познайомитеся з загальними рекомендаціями фахівців
Зміст

Які слова ми називаємо «поганими»?

Пам'ятайте, яке перше в його житті слово сказав Ваша дитина? Ма-ма? Па-па? Ба-ба? У кожного свої варіанти. Всі батьки завжди радіють першим словам своїх дітей.
Але проходить певний час і в постійно зростаючий словниковий запас малюка потрапляють нові і «погані» слова. Які це за слова - "погані"?
Вони зібрані в окрему групу за однією ознакою-це грубі і лайливі слова, якими принижують або ображають людину. Всі вони прийшли з нецензурного лексикону. Сюди ж ми відносимо і жаргони, якими виражаються емоції.

плохие_слова.png

Зазвичай, ми говоримо про це відразу самій дитині і забороняємо їх повторювати. Буває батьки не акцентують на них увагу, вважаючи, що так маля швидше забуде саме погане слово. Безперечно, і перший варіант і другий-мають право бути. Вирішувати Вам!
Пам'ятайте!
Фахівці помітили постійне зростання вживання дітьми «поганих» слів і при цьому з цим явищем все важче і важче боротися. На зауваження дитина реагує тільки деякий період.

причины_использования_плохих_слов.png

Діти частіше і частіше лаються матом, не помічаючи навіть присутності дорослих. Ця ситуація неприйнятна для такої поведінки дітей. Як з цим боротися?
Як перевиховати дитину і виробити в ньому стійкої зміни таких звичок в кращу сторону? Давайте розбиратися.

Чому дитина лається матом?

Дослідження показують, що до 4-5 років «погані» слова в мові дошкільника проскакують несвідомо. Він просто ще не знає, що це погано.

сила_слова.png

Якщо Ваш малюк у віці 4-5 років, тоді будьте готові до цього: ніякого замішання або шоку з Вашого боку не повинно бути.
Пам'ятайте!
Ваша перша реакція на лихослів'я дитини повинна бути спокійною і твердою: "у нас в сім'ї такі слова не говорять-це неправильно!» І дайте в приклад свій варіант висловлювання
Якщо Ваша дитина старше 5 років, психологи помітили, що в цей період він вже може відчувати почуття провини, так як йде розвиток морально-естетичної сторони особистості. Він уже починає розуміти поняття «борг» і «обов'язок». У цей період виникає страх соціальної невідповідності бути хорошим.
І все-таки, що робити, якщо дитині вже 5-7 років, знаючи все це він лається матом?
У перший раз досить строго зробити йому зауваження: «тобі вже відомо, що це «погані» слова. Я не хочу більше це чути». А як бути якщо нічого не змінилося?
Тоді необхідно знайти причину

причины_сквернословия.png

Причини дитячого лихослів'я

Перша причина - брак уваги.
Він згоден навіть на окрики і загрози для того, щоб привернути вашу увагу.
Як правило, така ситуація виникає коли батьки дуже багато часу віддають своїй роботі, в родині багато побутових проблем і часто виникають конфлікти.
Друга причина – наслідування.
Дитина, прагнучи бути схожим на певного героя з життя або екрана, помилково асоціює лихослів'я з силою і хоробрістю. Він упевнений, що так він виглядає старше.
Щоб цього не сталося важливо заздалегідь уважно відстежувати всю атмосферу, в якій росте дитина. Але якщо так сталося, як бути? Спокійно обговорити ситуацію, що склалася.
Третя причина – компенсування неуспішності
В цьому випадку лихослів'я дитини спровоковано його невдачами в якійсь іншій області розвитку. Він просто прийняв рішення: «Я – поганий! Отримуйте!»
Пам'ятайте!
Лихослів'я дитини може спровокувати батьківська критика, що зачіпає його особистість, а не поведінку. Ніколи не дозволяйте собі змішувати ці два поняття!
Кожній дитині хочеться самореалізації і вашого, батьківського визнання його успіхів і досягнень. Слова «Я тебе не люблю. Ти-поганий!"руйнують всі його плани на успіх.
В такому випадку в ньому спрацьовує програма самозахисту " Раз так! Тримайтеся!»

источники_сквернословия.png

Четверта причина – боротьба проти надмірної опіки батьків
Так пояснюється лихослів'я дитини в 5-6 років.
Пам'ятаєте, коли вперше Ви почули від свого малюка: «Я сам»? У 3 роки або в 4?
Психологи цей період ще називають " кризу»
Пам'ятайте!
Так відбувається тому, що йому набридли нескінченні і різкі батьківські зауваження, накази, критика, коли явно завищені побоювання. Це повстання проти категоричних заборон
У Це важко повірити, але психологи радять вже 5-6 річній дитині давати певну свободу вибору, поважаючи її право на помилку. Саме так він отримає свій життєвий досвід!
П'ята причина – помста
Таким способом дитина намагається показати своє невдоволення глобальним змінам в її житті або через одиничне несправедливе покарання. Йому боляче і прикро!

статистика_про_сквернословия.png

Шоста причина – колектив
Людина живе серед людей і їх вплив на нього завжди було, є і буде.
Найперший колектив в який потрапляє дитина-дитячий садок. І потім – школа, двір, група за інтересами. У кожному колективі вже є свої правила і норми поведінки. «Новенький» просто повторює їх з метою уникнення конфліктів.
Виникає складне питання: як дитині протистояти поганому впливу сформованого колективу?
Відповідь дуже проста: постійно розвивайте в ньому почуття впевненості в собі.

разновидности_сквернословия.png

Як допомогти дитині перестати матюкатися

Слід виконати всього сім правил:

  1. Усунути все, перераховані вище причини
  2. Створити в сім'ї сприятливу атмосферу
  3. Показати, як можна бути сміливим і сильним без лихослів'я
  4. Домогтися від дитини розуміння: - чому не можна говорити "погані" слова
  5. Уникати при дитині різних конфліктів в сім'ї
  6. Ніколи не вживайте "погані" слова при дітях
  7. Навчіть визначати свої переживання і описувати їх іншими словами

Якщо ці способи не допомагають, тоді психологи радять укласти з дитиною договір «Про взаємоповагу». Підпишіть і повісьте його на самому видному місці.
Можливо, Вам сподобається ще такий спосіб:
- Запишіть всі "погані" слова, які назве дитина і урочисто їх знищіть будь-яким способом. Дайте зрозуміти дитині, що не можна лайливі слова ніколи більше вживати.

Що говорять наукові дослідження

З чого почати виробляти навички самоконтролю і коректного вираження своїх емоцій.

последствия_сквернословия.png

Проблемою лихослів'я займаються не тільки психологи, але і біологи, які довели, що ця лихослів'я губить в людині хромосому.

эксперимент_Гаряева.png

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися які дослідження були проведені вченими з питання енергетичного впливу «поганих» слів

эксперименты_про_сквернословия.png
Можливо, Вам сподобається цей відеоматеріал

ПІДСУМОК:
Не сприймайте лихослів'я дитини як виклик. Це його сигнал про допомогу або спосіб висловити свій гнів. І ця проблема не вирішується за один день.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар