Прочитавши цю статтю,Ви дізнаєтеся, як підготувати дитину до дитячого саду, визначте для себе, чого необхідно обов'язково його навчити, знайдете корисні рекомендації фахівців з усіх питань.
Зміст:

З якого краще віку віддавати малюка в дитячий сад?

Як часто ми чуємо - "Підготовка до школи", а ось про підготовку до дитячого садка-взагалі нічого. Однак, якщо розібратися, то саме підготовка до садка більш важлива для дитини. Саме це і є його перший крок до самостійного життя. Давайте розглянемо всі тонкощі цього періоду в житті дитини і всієї родини.
Фахівці помітили, що серед молодих батьків існує помилкова думка, що необхідно просто привести малюка в дитячий сад і там він сам навчиться правильно себе вести і спілкуватися з однолітками. А щоб цей процес почався швидше – такі батьки поспішають віддати дитину в садок ще до 3 років. Аргументуючи своє рішення тим, що так швидше і легше пройде адаптація до нових умов.

малыши_в_детском_саду.png

Так думають багато і в житті дійсно в ясельних групах малюки називають вихователів-мамами. У садок вони біжать із задоволенням і навіть згодні там залишатися ночувати. Все начебто в порядку, але тільки в сьогоднішній момент.
Фахівці помітили, що такі діти виростають з порушенням розвитку природного почуття прихильності до своїх рідних, у них немає відчуття сім'ї. Ці почуття необхідні будуть потім, у дорослому житті.
Пам'ятайте!
Саме до 3-4 років кожному пташеня дуже потрібна його рідна мама. Якщо у Вас є можливість побути з ним – не відмовляйтеся від неї!
Якщо ви хочете віддати його до 3 років в дитячий сад тому, що в сім'ї народилася друга дитина – фахівці теж не рекомендують цього робити.
Не бійтеся, що він сам ще маленький і буде тільки заважати. Перевірено часом і доведено досвідом багатьох сімей, що за цей час старша дитина стане для Вас найближчим помічником і для новонародженого найвірнішим другом.

старший_ребенок_помогает_с_новорожденным.png

ПІДСУМОК:
Фахівці рекомендують малюкові до 4 років залишатися вдома з мамою.
А якщо дитині скоро виповниться 4 роки, тоді до дитячого саду за 3 - 6 місяців необхідно підготувати його і себе.

Поради фахівців про те, як підготувати дитину до садка

Чому необхідно готувати дитину до дитячого садка-це зрозуміло, а ось чому батьків?
Це і є наша першапо рада:
Пам'ятайте!
Ваші переживання і хвилювання зчитуються дитиною і він теж буде сильно переживати. Не варто згущувати фарби і лякати його. Але і розписувати захмарні казки теж фахівці не рекомендують. Усвідомте самі цю необхідність і передайте це почуття своєму малюкові – так буде правильно. Саме ваша підготовка до садка відіграє найважливішу роль.
Чому готувати до дитячого садка необхідно за 3-6 місяців?
За цей період кожна нова вимога по підготовці до дитячого садка стане звичним для всієї вашої родини.

дорога_в_детский_сад.png

Ні для кого не секрет, що кожен дитячий сад живе за суворими режимними моментами-тут створена організована навчальне середовище. І тут завжди виникають дуже важкі проблеми за режимними моментами.
Можливо, Вам допоможуть ці рекомендації фахівців:

  1. Почнемо з самого ранку. Малюка необхідно буде будити вранці за годину до виходу з дому. Це відразу зробити завжди дуже важко. Що б він легко міг вранці встати, його необхідно до цього привчити поступово і заздалегідь
  2. Денний сон відноситься до другої проблеми. Скорегуйте режим сну в садку з домашнім денним сном. Якщо малюк на відмову не хоче цього робити, привчіть його хоча б спокійно лежати в ліжечку це час
  3. Гра. Вам може здатися це дивним, але до садка бажано навчити його пальчиковим ігор, ігор в слова, розгляданню картинок із запам'ятовуванням всіх дрібних деталей
  4. Туалет. Постарайтеся привчити малюка в один час ходити «по великому». Для дитсадівського режиму важливо, щоб це було не під час прогулянки – з 11 до 13 годин. «По маленькому» теж важливо привчити не терпіти до останньої хвилини, а робити це заздалегідь – обов'язково перед тихою годиною і перед прогулянкою
  5. Годування. Відмовтеся від всіляких перекусів. Приготуйте вдома кілька страв з дитсадівського меню. Для поліпшення апетиту - спробуйте зменшити калорійність страв. Однак, якщо дитина ніяк не погоджується спробувати нову страву – задумайтеся! Вибірковість в їжі, повільність і відсутність апетиту –це три мінуса, над якими необхідно попрацювати до дитячого садка. Якщо все ж ці проблеми залишилися – поговоріть про них з вихователем заздалегідь.

ребенок_кушает_в_детском_саду.png

Пам'ятайте!
Саме через їжу діти часто відмовляються ходити в дитячий сад
      6. Розставання з мамою. У практиці зустрічаються діти, які не хочуть відпускати маму. При ній вони починають плакати і притискатися, але варто мамі піти – все проходить миттєво. Весь день ця дитина активно виконує всі режимні моменти, добре їсть і дружно грає з усіма дітьми. А ось мами потім ще багато разів передзвонюють вихователям, щоб заспокоїти себе. Щоб цього не було у вас, створіть свою традицію розставання заздалегідь.
Пам'ятайте!
Ваша підвищена тривожність передається дитині і він весь день теж може ходити як на голках: відмовлятися від їжі, часто дивитися на час, не погоджуватися ні на які ігри і розваги.

Якщо така проблема виникла – зверніться до психолога за консультацією. Це може бути звичайне дитяче маніпулювання, що виникло як реакція на поведінку дорослих.
    7. Зустріч після проведеного дня. Завжди розпитуйте дитину в подробицях про проведений в дитячому саду день і самі розповідайте, скільки Ви встигли зробити з його допомогою.

мама_разговаривает_с_малышом_после_садика.png

     8. Спілкування з однолітками. Про це теж необхідно поговорити заздалегідь: як вітатися, як ділитися іграшками, як просити дозвіл, як     приймати відмову, як знаходити компроміс. Для початку просто поспостерігайте за своєю дитиною на ігровому майданчику. Можливо, Ви підкажіть йому ще кілька рішень в конкретних ситуаціях.
Пам'ятайте!
Грі дітей заважати не можна – можна лише підказати, як зробити так, щоб кожному було весело і безпечно
     9. Чудово, якщо у Вас вже є група дітей у дворі. Спробуйте домовитися з їх мамами чергувати по черзі на майданчику. А своїй дитині поясніть головне правило – грати можна тільки на майданчику і всі виникаючі питання вирішувати тільки всім разом з мамою. Так він швидше навчиться спілкуванню. Тут можна також навчити його виносити і приносити свої іграшки, щоб пограти з іншими дітьми. Надалі, для дитячого садка-це теж буде корисно.

игра_во_дворе_малышей.png

Підсумок:
Поставтеся серйозно до психологічної підготовки до дитячого саду заздалегідь. Завжди підтримуйте в дитині бажання щось зробити самостійно і поступово розширюйте його коло спілкування. Тільки не втрачайте щирості у взаєминах і у Вас все буде чудово!

Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань всебічного і гармонійного розвитку дитини – читайте в розділі «Виховання», а з питань підготовки до школи - читайте в розділі «Навчання»

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар