Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, що таке тепловий удар у дитини, які існують ознаки перегріву у дитини, будите знати, що робити якщо дитина перегрівся на сонці і піднялася температура

Зміст

  1. Чим відрізняється тепловий удар від сонячного
  2. Причини і симптоми перегріву дитини
  3. Як лікувати перегрів на сонці у дитини

Чим відрізняється тепловий удар від сонячного

Вам знайомий стан коли по тілу пробігає переляк від того, що очі побачили на термометрі в тіні більше ніж + 30◦С? Ви відчували на собі як непомітно все повітря навколо перетворюється в теплий густий напій? А ще в додаток слабенький, сухий вітерець ніяк не охолоджує нагріе тіло. Потім поступово виникає відчуття, що Ви опинилися в лазні з сухою парою.

Це і є початок теплового удару. Принаймні ми, дорослі, можемо так його проконтролювати.

Сам тепловий удар Вікіпедія пояснює наступною реакцією організму на перегрів. Така реакція створює стан, коли сам організм людини вже не може адекватно контролювати свою терморегуляцію через тривалий вплив високої температури на весь організм.

 Перегрів може спровокувати висока температура навколишнього повітря.

Якщо Ви дихаєте гарячим повітрям в приміщенні, в машині, на роботі - тоді будьте обережні! Якщо вчасно не вжити необхідних заходів, то це може привести до теплового удару.

Якщо Ви перебуваєте на вулиці або на природі і тут навколо гаряче повітря, тоді остерігайтеся сонячного удару!

2_солнечный_удар.png

На відміну від дітей дорослі можуть зрозуміти, що з ними відбувається, але не всі знають, що якщо вчасно не допомогти своєму організму, то може навіть зупинитися серце.

Тепер Ви розумієте, чому так важливо вчасно надати допомогу маленькій дитині, який сам ще не помічає відхилення від норми в навколишньому середовищі і може зрозуміти, що з ним відбувається?

Причини і симптоми перегріву дитини

Варто чесно сказати, що причини перегріву у дитини і дорослого майже однакові. У цей «майже» входять: хронічні захворювання серця, а також нервової системи, прийом сечогінних ліків і транквілізаторів, надлишкова маса тіла і прийом алкогольних напоїв. Лікарі постійно нагадують, що всі ці елементи можуть спровокувати у дорослої людини розвиток гіпертермії.

До загальних причин перегріву варто додати щільний обід, носіння одягу з щільних вологонепроникних синтетичних матеріалів, а також не тільки безвітряну погоду, але і дуже вологу.

Як бачите причин для перегріву організму людини існує дуже багато і допомогти своїй дитині адекватно оцінити власний стан можете тільки Ви.

Пам'ятайте!

У маленької дитини система терморегуляції слабо розвинена і самі судини не здатні швидко реагувати на перепад температури. Саме цей стан судин пояснює швидке замерзання дитини на холоді і швидкий його перегрів в спеку.

Варто звернути Вашу увагу, що тепловий удар у грудничка може бути через одяг поганої якості, яка  затримує випаровування його тільця, не пропускає повітря і тоді шкірний покрив крихти перестає працювати.

Тепер давайте чітко позначимо які існують симптоми перегріву у кожної дитини по мірі збільшення ризику для життя і не залежно від віку:

  1. Навіть якщо Ви не відчуваєте по собі сильну спеку, але малюк виглядає втомленим і напівсонним;
  2. Дитина стає до всього байдужою, скаржиться на біль в м'язах і постійно просить пити;
  3. На перший погляд, ніби як безпричинно раптом починає підніматися температура: Аж до 42;
  4. Тіло малюка спочатку червоніє, стає гарячим і спочатку виступає піт, але з підняттям температури піт зникає;
  5. Дитина скаржиться на головний біль, нудоту і може навіть початися блювота;
  6. Частішає дихання і пульс, приглушується тон серця. Може з'явитися загальмованість, непритомність, галюцинації, судоми, кома.

укр_причини_та_симптоми_теплового_удару.png

Пам'ятайте!

Головний засіб від теплового удару постійне поповнення запасів рідини в організмі. Адже поки сама дитина може просто загратися і не помітити свою спрагу, а зневоднення організму може призвести до смертельного результату.

Якщо дитина перенесла важке пошкодження від теплового удару, то в подальшому його можуть турбувати неврологічні розлади, ниркова і печінкова недостатність, жовтяниця, анурія, а також сильно погіршуються аналізи крові.

Фахівцями відмічено, що сонячний удар відбивається в основному на головному мозку.

Як лікувати перегрів на сонці у дитини

Якщо Ви помітили хоч найменший ознака перегріву у свою дитину - починайте негайно діяти:

  1. Якщо Ви на прогулянці, тоді створіть для малюка комфортні умови в затіненому місці, зніміть взуття, розстебніть одяг і будь-якими способами створіть рух повітря.
  2. Якщо Ви вже вдома - змочіть все його тіло водою, загорніть в мокру простирадло або навіть покладіть в ванну. Причому простирадла регулярно міняйте у міру їх нагрівання, а на додаток на голову, на долоні, в пахвову і пахову область покладіть щось дуже холодне з морозилки.
  3. Постійно пропонуйте багато пити: чай з лимоном, мінеральну воду, будь-які готові медичні сольові розчини з аптечки.

1_перша_допомога_при_перегріві.png

Пам'ятайте!

Ваше головне завдання максимально швидко знизити температуру до 38,5 ° С

Щоб не допустити перегрів у дитини і уникнути сонячного або теплового удару у дітей в будь-якому віці аж до 7 років щодня намагайтеся:

  • Надмірно НЕ кутати малюка;
  • Чи не перегодовуйте;
  • Постійно стежте за питним режимом: малюк повинен випивати до одного стакана води за кожні 15 хвилин;
  • Влітку обов'язково вирушайте на прогулянку тільки в панамці;
  • Періодично перевіряйте температуру тіла малюка

профилактика_перегрева_на_солнце.png

Організм людини за багато століть так і не навчився виробляти імунітет до теплового удару, а навпаки почав виробляти схильність до його повторення.

Тому будьте гранично уважні: зі здоров'ям - не жартують!

При найменших відхиленнях викликайте негайно 03!

Можливо, Вам сподобаються поради доктора Комаровського

Оцініть матеріал
(5 голосів)

Залишити коментар