Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся основні причини, форми прояву та необхідні способи реагування при блювоті у новонародженого.

Ви стали ангелом-охоронцем для маленької людини і несете повну відповідальність за його подальше здоров'я та розвиток.

1kartinka_novorozhdennyy.jpg

Ви помічаєте, як у Вашого новонародженого малюка буває блювота? Вам зрозуміло, що всередині нього щось відбувається не так? Вам  абсолютно  ясно, що сам факт існування цих симптомів, говорить про те, що у нього порушено загальний стан, обмін речовин, життєдіяльність яких органів і тканин. Давайте розберемо ці питання.

У світовій практиці лікарі постійно ведуть особливо пильні спостереження за становленням нового людського організму. Всі розуміють важливість і складність цього періоду у житті. Тому вони чітко визначили причини, форми прояву в дитини блювання і швидкі способи  реагування на них.

 2_картинка_Проблемы_с_новорожденным.jpg

Пояснень найгостріших моментів може бути дванадцять : 

 1. В перший день після пологів малюк може вирвати околоплпдні води, які заковтнув. 
 2. Після важкої асфіксії або при сепсису блювота буває з жовчю або зеленню.
 3. Уроджена повна або часткова кишкова непрохідність. Можна визначити у перші три дні життя малюка, коли спостерігається блювота з жовчю або зеленню. 
 4. Протягом місяця може виявитися проблема з носиком – звуження носових ходів. Малюкові постійно важко дихати, тому тут терміново необхідна допомога хірурга.
 5. Вроджені проблеми з стравоходом дають про себе знати пінистими виділеннями з рота малюка. Він часто поперхается і у нього рясне слиновиділення. Як не здасться дивним, але ще може з'явитися синява навколо губ. Тут також потрібна консультація хірурга. 
 6. Якщо раптом їжа потрапила в дихальні шляхи. Там вона дуже швидко розвиває запалення і призводить до хімічного опіку легенів. 
 7. Здуття живота, застій їжі в шлунку, блювання. Потрібно перестати годувати, показати  хірургу. 
 8. При затримці молока в стравоході. Виникає коли малюк лежить на спині, на лівому боці або при доторканні животика. У таких випадках годувати малюка потрібно у вертикальному положенні часто і потроху, цілодобово підтримувати вертикальне положення. Але якщо малюк часто рве і млявий, то консультація хірурга обов'язкова! 
 9. Порок розвитку шлунка. Можна спостерігати у малюка на 2-4 тижні життя з появою частих і сильних нападів блювання фонтаном. Терміново потрібно проконсультуватися у хірурга! 
 10. Ураження центральної нервової системи після асфіксії, внутрішньоутробної інфекції. У малюка можуть проявитися у формі вираженого збудження, окорухових порушення. Можуть також спостерігатися судомні посмикування, тривалий тремтіння підборіддя і кінцівок. Необхідна консультація невропатолога. 
 11. Підвищене виділення гормонів корою наднирників. Викликає неприборкану блювоту і дитина стає пригніченою, різко знижується маса тіла, помітно збільшення статевих органів. З такими ознаками у дитини потрібно лише звертатися в лікарню, у відділення для новонароджених! 
 12. Незрілість шлунково-кишкового тракту. Проявляється у непереносимості коров'ячого молока (можливо навіть із-за спадковості) або у гіпервітамінозі «Д». 

Пам'ятаєте! Всі ці підозри на проблеми , якщо вони відбуваються часто потрібно обов'язково обговорити з лікарем! Але якщо малюк вирвав один раз, то це зовсім не ознака патології. І після цього, через деякий час, його можна і потрібно погодувати, потім обов'язково потримати у вертикальному положенні.

Тепер Вам відомі усі можливі проявлення блювання у новонародженої дитини.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар