Прочитавши цю статтю, Ви будете впевнено вміти обґрунтовувати групу здоров'я своєї дитини, навчитеся контролювати її фізичні навантаження, зможете запланувати для свого малюка необхідні профілактичні та лікувально-оздоровчі заходи з метою зміни групи здоров'я.

Зміст:

  1. Для чого потрібна оцінка фізичного розвитку дітей?
  2. Які норми у дітей?
  3. Як і коли можна змінити групу здоров'я своїй дитині?

1. Для чого потрібна оцінка фізичного розвитку дітей?

Ви обов'язково вже прочитали запис на індивідуальній карті здоров'я Вашої дитини певні символи із словом «група»? Хочете дізнатися, чому саме ці символи?

Ви давно вже чули вислів «група здоров'я». Настав час розібратися: Що це? Навіщо? І чому вона така важлива? Давайте вивчати це питання.

1_kartinka_gruppy_zdorovjya_novorozhdennyh.jpg

Пам'ятаєте, ще в перший день життя Вашого малюка лікарями був заведений такий медичний документ, в якому чітко позначили момент народження і всі його особливості.

Так от для того, щоб кожен лікар не перечитував всю історію, було прийнято рішення позначати основні моменти за  допомогою певних знаків.

Адже після періоду новонародженості за здоров'ям Вашого малюка продовжують спостерігати інші лікарі. І ось ці знаки без зайвих подробиць повідомляють їм про особливості стану здоров'я дитини в даний момент.

Ця інформація є важливою і потрібною! Тому що вона дозволяє раціонально скласти план заходів щодо оздоровлення і навчання Вашої дитини в подальшому.

У цій шкалі, враховуються не тільки здоров'я, але і  інші досягнення розвитку дитини. Зверніть увагу на той момент, що тут ще фіксуються фактори ризику, які можуть бути, а можуть і не бути, але присутність яких впливає на здоров'я малюка.

Але найголовніше з її допомогою кожен  лікар може зробити прогноз на майбутнє розвиток Вашої дитини.

Ви тільки не переживайте з приводу цих умовних позначень, які Вам не вселяють довіри!

Це не назавжди, а може змінюватися через якийсь період після обстеження у лікаря-педіатра.

Вам потрібно тільки постаратися, щоб вона змінилася в кращу сторону, а не в гіршу!

Кожний такий висновок лікар робить лише на підставі певних критеріїв.

Тут враховуються яку спадковість Ви передали малюкові. Регулярно простежується, як змінилися його зріст, вага, окружність грудей, голови та інші основні параметри. Фіксуються вміння дитини на даному віковому періоді.

Для точного обліку лікаря допомагають спеціально розроблені таблиці, де прописані загальноприйняті моменти розвитку спочатку за місяцями, пізніше по роках.

Зараз дуже важливо запам'ятати, що якщо раптом Ваш малюк не зовсім точно виконав якусь норму з таблиці, то ні в якому разі це не є патологією! Він індивідуальність! Не забувайте! 

2. Які норми у дітей.

Всі дані про здоров'я і розвиток Вашої дитини щороку збираються і систематизуються.

Для суворого обліку за певними періодами (не менш одного разу за  рік) Ваш лікар ставить групу здоров'я в картку індивідуального розвитку як би підводячи підсумок за певний період.

Ось начебто все просто і зрозуміло, але!

 

Ви повинні знати, що існують певні закономірності у виникненні певних функціональних відхилень у загальному стані дітей. Запам'ятайте їх! 

  1. Допускається в грудному віці перше відхилення. Воно проявляється у вигляді відхилення в складі крові або у вигляді будь-яких алергічних проявів. 
  2. Ще одне буває в ранньому віці і проявляється в порушенні травлення. 
  3. Третій можливий випадок відбувається в дошкільному віці і виявляється в порушенні функцій нервової, дихальної або сечовидільної систем. У цей період можуть бути порушення опорно-рухового апарату або ж у розвитку лор-органів. 
  4. У шкільному віці можливі порушення діяльності серцево-судинної системи, органів зору. 

Ваш лікар обов'язково повинен це враховувати при щорічному комплексному медичному огляді. 

3. Як і коли можна змінити групу здоров'я своїй дитині? 

Відповідаючи на це питання потрібно обов'язково розуміти значення «група здоров'я»:

1) Якщо Ви помітили, що дитина не відноситься до першої, а до другої групи здоров'я і починаєте нервувати.

В цьому є велика частка істини! Потрібно обов'язково приділити увагу здоров'ю малюка! В цій групі знаходяться діти, у яких організм працює на межі своїх сил або на нього мають вплив якісь шкідливі фактори.

Можливо, що при пологах дитина перенесла важку гіпоксію і ось лише через 2-3 роки її наслідки дали про себе знати!

Для Вас друга група здоров'я у дитини повинна направити Ваші головні зусилля на постійне спостереження за його здоров'ям, організацію для нього загартовування, масажу, гімнастики. Адже друга група не говорить, що Ваша дитина хвора, а допомагає Вам направити свої зусилля в потрібному напрямку!

2) Коли у Вашої дитини третя група здоров'я, то це лише говорить про те, що Ви можете змінити її на другу. Виконавши головну умову: якщо давно не було загострень хвороби і вже пройшли строки диспансерного спостереження. До запису про перехід у другу групу Ваш лікар повинен внести застереження, що дитина колись хворіла. Це часто відбувається, якщо у дитини була алергія, пієлонефрит, анемія. Адже минув певний час, і дитина одужала! А значить і групу здоров'я потрібно обов'язково поміняти!

Що стосується відвідування фізкультурних занять у дитячому садку або в школі, то можете бути упевнені: Ваша дитина не звільняється від фізкультури, а тільки займається у підготовчій  або спеціальній  групи.

3) Якщо здоров'я Вашої дитини занесено в четверту або п'яту групи, то Вам необхідно щодня і дуже серйозно займатися всіма проблемами в його здоров'ї . Навчіть свою дитину жити заново, радіти життю і будувати свій кожен день в напрямі зміцнення здоров'я! Запам'ятайте: навіть хронічні форми захворювань можна зупинити!

Поставте тільки для себе мету. Порадьтеся з лікарем. Разом продумайте чіткий план своїх дій! У Вас все обов'язково вийде! Головне не зупиняйтесь!

Для початку запам'ятайте: визначається група здоров'я у дитини по найбільш важкому відхилення або діагнозу!

Ось з нього потрібно обов'язково починати боротьбу за здоров'я Вашої дитини!

 

Це буде нелегко, але дуже потрібно зробити! Пам'ятайте: здоров'я Вашої дитини тільки у Ваших руках!

Всі дані про здоров'я і розвиток Вашої дитини щороку збираються і систематизуються.  Для суворого обліку за певними періодами (не менш одного разу за  рік) Ваш лікар ставить групу здоров'я в картку індивідуального розвитку як би підводячи підсумок за певний період.    Ось начебто все просто і зрозуміло, але!  Ви повинні знати, що існують певні закономірності у виникненні певних функціональних відхилень у загальному стані дітей. Запам'ятайте їх! 

 

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар