К тому времени, когда Вы закончите читать эту статью, Вы узнаете, как сможете правильно поднять иммунитет своему ребенку после антибиотиков и после болезни.

В свою очередь, это поможет Вам получить весомое и подавляющее преимущество в борьбе за восстановление иммунитета ребенка после болезни.

содержание:

1. Головні проблеми, що впливають на імунну систему дитини

Вам не раз доводилося чути слово «імунітет»? Мабуть, Вам знайома ситуація, коли Ваша дитина щойно перехворів і раптом знову нова проблема? Ви наслухалися вже купу різних порад і рекомендацій про те, як підняти імунітет своїй дитині?

Звичайно, всі ці питання потребують негайної відповіді. Давайте розбиратися.

По - перше, для того щоб скласти алгоритм своїх подальших дій, потрібно спочатку чітко розуміти які види імунітету бувають?

1-2_Види_имунитету.gif

Досконало дізнатися точно на всі 100% - «Який у Вашої дитини імунітет?» медицина на сьогоднішній день ще не може. Тільки з 80% гарантією можна дізнатися про нього по кількості лімфоцитів з клінічного аналізу крові.

По – друге, Вам необхідно обов'язково запам'ятати п'ять критичних періодів у житті Вашої дитини, коли відбувається саме формування імунної системи в дитячому організмі:

1) До 28 дня від моменту народження – «Період новонародженості». Тільки Ваше грудне молоко здатне допомогти і підтримати такий крихітний організм. Ви є для малюка єдиним джерелом передачі захисту від різних інфекцій і вірусів.

2) Від 3 до 6 місяця в організмі Вашої дитини починає формуватися активний імунітет. Ваші материнські антитіла починають руйнуватися. І ось саме в цей час Ваш малюк може не впоратися з якимось вірусом. Особливо важко йому доведеться, якщо Вам не зробили від них щеплення в дитинстві. Так що небезпек малюкові в цей період можна чекати багато: від ГРВІ та алергії до кашлюку, краснухи і навіть вітрянки! Можливі навіть важкі форми перебігу хвороби, але найстрашніше – їх повторення так як у дитини ще не оформилася імунологічна пам'ять.

3) З 2 до 3 років. Коли дитину захищає первинний імунітет, а вироблення антитіл тільки починається. У цей період дитині страшні бактеріальні інфекції, але не вірусні. І вони теж мають властивість повторюватися.

4) Від 6 до 7 років. Можливо появи алергічної реакції. Але в цілому у дитини повинен уже працювати активний імунітет, залишається Вам не допустити хронічного характеру хвороби.

5) Для дівчинок з 12 до 13 років, а в хлопчиків з 14 до 15 років – «Підлітковий період». Коли всередині дитини відбувається гормональна перебудова всього організму і зменшуються лімфоїдні органи. Для Вас важливим на цьому етапі залишається не допустити хронічного захворювання і шкідливих звичок у своєї дитини.

2-2_иммунитет_для_укр_вар.jpg

По – третє. Щоб допомогти дитині виробити сильний імунітет Вам необхідно буде ще розібратися з низкою негативних зовнішніх факторів, що впливають на його імунітет.

Все починається з поганої екології і радіаційних забруднень навколо..

Так само на немовля величезний впливу мають:

- травма під час пологів або будь-яка психічна травма;

- Ваша важка вагітність і погана спадковість;

- схильність до кишкових захворювань;

- якщо Ваш малюк відмовився від грудного молока до 6 місяця;

- коли дитина пережила передозування медичними препаратами;

- не правильно прорахований прикорм по необхідних харчових елементах.

Вам ці питання обов'язково треба контролювати і завжди враховувати їх вплив на дитячий незміцнілий організм.

3-2_негативни_фактори.jpg

Якщо ваша дитина досягла шкільного віку, то його імунітет проходить знову нові випробування:

- коли повторюються хвороби вуха, горла, носа;

- якщо неправильно організовано живлення;

- коли дитина знаходиться в постійній нервовій напрузі або пережив стрес;

- якщо дитина ігнорує прогулянку по вулиці, а постійно зловживає телевізором, комп'ютером і так далі;

- якщо на вулиці осінь або весна і у дитини загострюється алергія;

- навіть конфлікти в дитячому колективі роблять сильний вплив на його імунітет.

Тільки Ви, батьки, в силах захистити свого малюка від цих чинників середовища і навчити дитину справлятися з ними. Головне, щоб дитина Вам постійно довіряла і прислухалася до Вашої думки! Будьте для нього другом, а не контролером.

Ітак, до головних проблем, які впливають на імунітет, відносяться :

1.Умови життя.

2.Психоемоційні стосунки.

3.Живлення.

4.Зайняття спортом.

З усіма рисками розібралися, тепер треба зрозуміти, чим і як підняти імунітет дитині вже після хвороби.

2.Чим підняти імунітет дитині?

Це питання постійно не дає спокою нікому з батьків. Вам треба точно визначити, з якими проблемами треба боротися, який саме імунодефіцит у Вашої дитини? А вже потім вибирати напрям для роботи по зміцненню імунітету.

4_Выбираем_алгоритм.jpg

Якщо природжений імунодефіцит, то тут потрібна тільки консультація імунолога і Вашого терапевта, що лікує.

А якщо придбаний, тоді не прагнете встигнути за усіма новомодними імуностимуляторами. Дайте дитячому імунітету спочатку навчитися з ними боротися.

Кожен з нас пам'ятає, що "вітрянкою краще перехворіти в дитинстві"! Ось тому ж принципу давайте зміцніти внутрішнім захисним силам самого дитячого організму Вашої дитини. Не поспішайте його заправляти імунними препаратами. Або тут теж працює ще один закон " Що занадто добре - то це занадто погано"! Коли Ви думаєте, що ось тут допомогли маленькому організму швидко впоратися з хворобою, то пізніше, коли ця хвороба повториться несподівано з новою силою, Ви зрозумієте, що бій Вами був програний!

5-1-1-1_картинка_Полезно_для_иммунитета.jpg

Будьте постійно гранично уважні і обережні із застосуванням лікарських препаратів до маленького зростаючого організму!

6_картинка_Народные_средства.jpg

7_картинка_Растения.png

Якщо під час хвороби Вашої дитини все ж довелося Вам давати йому складні медикаменти, тоді підняти імунітет після антибіотиків буде набагато складніший, але можна і треба обов'язково!

Ніколи не забувайте про перевірені народні методи по зміцненню імунітету після хвороби, як для дітей, так і для дорослих.

3. Як підняти імунітет дитини після хвороби.

Коли Ви з дитиною після його хвороби пройшли медичний огляд і зробили лабораторні аналізи, які підтвердили необхідність у стимулюванні імунної системи, не поспішайте відразу застосовувати медичний метод - давати дитині імуномодулятори. А тим більш категорично відмовтеся від використання дитячого організму Вашої дитини, як майданчики для експерименту.

Запам'ятайте! Імуномодулятори повинен призначити лікар і після аналізів!

Можна допомогти відновити організм малюкові впливовими і дієвими фізіологічними методами, Знайте, що вони також сильно впливають на відновлення імунітету.

Вам просто життєво важливо після хвороби і антибіотиків, у першу чергу забезпечити всі ці моменти для свого малюка:

1) Режим дня.

Його необхідно продумати до дрібниць. Прогулянки повинні бути нормою! Свіже повітря творить дива! Потім, приділіть увагу фізичній активності дитини. Намагайтеся, щоб він встиг пострибати, погуляти, покататися зголодніти і при цьому отримати море позитивних емоцій! Але не допускайте перевтоми і виснаження дитячого організму. І ще не мало важливий момент - одяг дитини! Добре обміркуйте, що потрібно одягти на прогулянку, адже дитина постійно рухається! І йому повинно бути зручно, а не жарко!

8_артинка_Прогулки.jpg

Пам'ятайте, що його прискорений обмін речовин дозволяє набагато швидше, ніж дорослому відновитися. Для цього також дуже важливо контролювати сон дитини. Адже всім відомо, що уві сні дитина краще і швидше зростає. Тому денний сон для малюка просто обов'язковий!

2) Харчування.

Вашій дитині необхідно врегулювати і частоту прийому їжі: не перегодовувати, але годувати часто і не багато. Ще тут дуже важливо Вам обов'язково забезпечити більш різноманітне харчування та давати більше вітамін.

Медициною вже доведений факт про те, що в шлунково-кишковому витрати знаходяться більше 60-70% імунних клітин! Тому правильне харчування формує потужний імунітет!

9_картинка_Памятка.jpg

Вам в помічники тут звичайно прийдуть вітамінки. Але тільки після рекомендації лікаря!

Є висновок американських дослідників, що краще зміцнюють імунітет свіжі овочі зеленого кольору! Не забувайте про це!

3) Загартовування.

Ви напевно не раз в житті чули, що будь-який людський організм має безліч рецепторів по всьому тілу. Людина навчилася їх використовувати. Дратуючи і створюючи екстремальні стани для них, можна змусити прокинутися імунітет.

10-2_картинка_Загартування.png

Ці процедури і є основою загартування! І помічниками в цьому виступають спека і холод.

Спробуйте найпростіший спосіб:

- поперемінно обливати холодною і гарячою водою частини тіла дитини: руки – від кисті до ліктя, ноги від гомілки до стоп. Причому обов'язково стежте за температурою води: холодна – це 20 °C, а гаряча – це 35 °C.

Запам'ятайте: різниця в температурах повинна бути не більше 15 °

Така процедуру потрібно буде Вам робити щодня по 5-7 хвилин, або вранці, або ввечері – вибирайте самі, але обов'язково з осені і до кінця весни!

Для загартовування взагалі можна використовувати не тільки воду, але і сонце, повітря! Більш докладно про способи загартовування (см)

4) Вакцинація.

На сьогоднішній день вже розроблено і застосовується вакцина від грипу. Її можна зробити дитині, але тільки з Вашим дозволом та під наглядом лікаря!

5) Психологічна установка.

Психологами доведено, що наші емоції теж роблять дуже сильний вплив на здоров'я в цілому! Ви напевно вже не раз чули. Тому завжди пам'ятайте, що просто тільки своїм словом Ви можете добре допомогти або погіршити загальний стан дитини. Намагайтеся стримувати свої негативні емоції і частіше підбадьорювати своєї дитини! Станьте для нього добрим другом!

В целом всю информацию можно запомнить в виде таблицы:

11_картинка__Напоминание.jpg

Теперь Вам известны все важные элементы.

Составляйте индивидуальный алгоритм дальнейших действий и Вы обязательно победите!

.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар