Прочитавши цю статтю ви дізнаєтеся як лікувати сухийкашель у своєї дитини і чим його можна лікувати у дитини, знатимете які бувають види кашлю, як полегшити сухий, гавкаючий кашель у своєї дитини від 1 року до 11 років.

Зміст

Як визначити вид кашлю

Ви помічаєте, що Ваш малюк щодня росте? Імунітет, який він отримав від Вас при народженні, поступово слабшає. Зараз у нього повинен запуститься свій механізм захисту.

Тепер Ваш скарб активно знайомиться з навколишнім світом, а кожна мама постійно турбується при щонайменшому прояві будь-якого захворювання. Це - нормальна реакція кожної мами. Ось тільки не завжди треба відразу піднімати тривогу і втручатися в сам процес.

1._укр.__что_такое___кашель.png

Пам'ятайте!

Тільки при кашлі зі швидким зростанням температури у малюка - потрібна негайна медична консультація і Ваша дуже швидка реакція.
Але якщо температури немає, тоді це тоді це сигнал, що є певні проблеми із здоров'ям. Давайте розбиратися!
1. Якщо Вашому малюкові ще не виповнився 1 рік, тоді розпізнати вид кашлю самостійно вам буде дуже складно. Ви можете сильно помилитися в його визначенні тільки тому, що у малюка ще слабо розвинені усі м'язи грудної клітки, сама консистенція мокроти в'язкіша.

2_у_новорожденного__кашель.png

2. Але спосіб все ж є. Будьте гранично уважні до самих звуків кашлю. Якщо чутний глибокий звук з грудної клітки малюка - те він отримав назва "Вологий кашель", а ось"сухим кашлем" прийнято називати той, який формується вище, - в гортані. Це спрацьовує захисна реакція на запальний процес. Буває ще "лоскотання".
Пам'ятайте!

Особливо важливо зрозуміти увесь ланцюжок сухого кашлю. Тому що саме за допомогою кашляного рефлексу передається в головний мозок сигнал про роздратування. Цей сигнал стимулює нову хвилю кашлю. Так утворюється замкнутий ланцюжок, а сам кашельпровокує нову хвилю. Тому при сухому кашлі дитина швидко слабшає.
3. Ще ви можете помітити по своїй дитині, що сухий кашель не приносить йому полегшення, а якщо вологий -навпаки, дає тимчасове полегшення. Так відбувається із-за відходження мокроти.
4. Сухий кашель відбувається нападами, що небезпечнодля малюка, який ще не може передбачити, проконтролювати сам напад. Він не устигає просто перевести дух.
5. Буває "малопродуктивний" вологий кашель. Він виходить з грудей, але без мокрот. У нього своя система лікування.
Пам'ятайте! Вологий кашель "звучить" глухо з бульканням, а сухий - голосно і розкидистий. Його тому часто називають таким, що "гавкає".
6. Коротке покашлювання малюка може вам підказати, що в кімнаті сухе повітря, висока температура абов ньому є алергічні частинки.

3_влажный_кашель.png

7. Якщо ваш малюк підкахикує під час вдиху постійно без виділення мокроти, тоді це спастичний кашель.
8. Коли під час тривалого кашлю у малюка змінюється колір обличчя навіть з'являються блювотні позиви – це надподібний кашель.
9. Буває коклюшоподібний кашель. Він відрізняється від коклюшного тим, що в середині нападу дитина не робить глибокий вдих.
10. Якщо ви розбираєтеся в музичних термінах, то битональный кашель зможете визначити легко. Він дійсно чутний в два тони: високим і низьким.
Пам'ятайте! Найнебезпечніший кашель в два тони. Це знак сильного бронхіту у дитини або якщо малюк проковтнув чужорідне тіло. Тут терміново потрібний лікар-педіатр!
11. Фахівці виділяють ще один вид кашлю, який з'являється під час сильного хвилювання у малюка або із-за недостатнього увазі з боку дорослих, - це психогенний.
12. Наступний вид -приступообразний сухий нічний кашель. Він зазвичай характерний для дитини від 4 до 11 років. Фахівцями встановлена одна з його причин : коли він з'являється в горизонтальному положенні з виділенням слизу з носа, який дратує рецептори глотки, - це аденоїди. В даному випадку температура тіла не підвищується. Прицьому навіть вдень з носа можна помітити незначні виділення.
Можливо, Вам сподобається це відео


Підсумок: Ви, звичайно, помітили наскільки тонкі грані між кожним видом кашлю? Тут однієї вашої любові і уваги дуже мало. Тому остаточно визначити вид кашлю і правильно вибрати необхідне лікування може тільки фахівець.

Як полегшити сухий кашель у дитини

Як правило, сухий кашель супроводять не лише проблемиз відкашлюванням.
Фахівцями встановлений перелік супутніх симптомів на які Вам треба в першу чергу звернути увагу. Це: головнийбіль, нежить, слабкість, підвищення температури тіла, біль у горлі, ускладнене дихання.
Пам'ятайте!

При таких симптомах дуже важливо уважностежити за станом малюка кожну хвилину. Але якщо кашель з'явився через набряк гортані, неправдивого крупу, нападу бронхіальної астми, тоді можуть додатися ще додаткові симптоми: підвищене слиновиділення, порушення дихального рефлексу, задишка і навіть задуха, непритомний стан з посинінням шкірних покривів. Негайно викликайте невідкладну медичну допомогу!

4_неотложная_скорая_помощь_ребёнку.png

До приїзду лікаря не давайте ніяких ліків, а надайте першу допомогу при нападі кашлю :
1. Заспокойте малюка. Постарайтеся зробити все, щоб він перестав хвилюватися.
2. Для полегшення дихання в сидячому положенні нахилите тулуб дитини вперед.
3. Створіть в кімнаті приплив свіжого повітря, постарайтеся його зволожити.
4. Спробуйте умовити дитину попити більше теплої рідини у вигляді молока, чаю або води.
5. Якщо температура піднялася більше 380 - дайтедитячі жарознижуючі ліки.
Для точного діагнозу будь-який педіатр зробить повноцінний інструментальний огляд і обов'язково призначить лабораторні дослідження.

5_детские_анализы.png

Треба буде здати аналізи: крові, сечі, калу. Пройти дослідження функції дихання, туберкулинодиагностику, виявити алерген. Зробити рентген грудної клітки. Надодаток лікар може призначити комп'ютерну томографію ісцинтиграфію.
Підсумок: До приїзду лікаря такими простими способами Ви можете полегшити напади сухого, гавкаючого кашлю, але точне лікування повинен призначити тільки фахівецьпісля проведення необхідної діагностики.

Лікування сухого кашлю у дітей

Отже, ми з вами виділили основні механізми виникнення саме сухого кашлю :
- сухе або гаряче повітря в кімнаті
- алергічні компоненти
- вірусна або бактерійна інфекція.
Перші два пункти в цьому списку ви легко зможете виправити самостійно.
Для цього, можливо, вам сподобаються ради доктора Комаровского.

6_советы_доктора_комаровского.png

Він рекомендує в течії семи днів провести прості заходи і спостерігати за реакцією дитини на них:
- ретельно перевірити постільну білизну
- змінити мікроклімат в дитячій кімнаті
- більше часу бувати на свіжому повітрі
- забезпечити дитину щедрим теплим питвом у виглядізвичайної води, теплого молока, чаю.
За тиждень сухий кашель, як правило, переходить впродуктивний або вологий. Тепер тільки лікар може точно визначити яка конкретно інфекція і як з нею боротися.
Пам'ятайте!

Саме щедре питво, прохолодне, вологе ічисте повітря створюють усі умови для відкашлювання безліків, оскільки сама мокрота легко починає відкашлюватися.

7_обильное_питье_при_кашле.png

Але якщо дитині не стало легше і кашель не перейшов увологий, тоді необхідно звернеться за порадою до лікаря.
Розглянемо тепер третій пункт механізмів виникнення гавкаючого кашлю у дітей.
Спочатку треба познайомитися з вірусними і бактерійними інфекціями, які можуть починатися з сухого кашлю.
1. ГРВІ - може початися навіть без температури.
2. Бронхіальна астма
Пам'ятайте! Гавкаючий сухий кашель без температури може бути і при захворюванні бронхітом, ларингітом, трахеїтом до появи мигдалин.
3. Патологія серцево-судинної системи
4. Коклюш, туберкульоз, неправдивий круп, дифтерія
5. Глисти
6. Алергія
7. Стрес або емоційне потрясіння
Як бачите, щоб точно зрозуміти, як далі лікувати сухийкашель треба розбиратися в кожному захворюванні. Спочатку потрібна консультація з конкретним фахівцем: педіатром, алергологом, психологом або інфекціоністом.

8_сухой_кашель_консультация_у_врача.png

Пам'ятайте!

Важливо правильно визначити діагноз ірозробити план дій. Фахівець обов'язково порекомендує комплексні методи. Вони включають медикаменти іперевірені повіками народні засоби, які можназастосовувати саме при конкретному діагнозі.
Будьте уважні, купуючи медикаменти в аптеці:
-зосереджено розберіться у складі ліків
-прочитайте протипоказання і побічні ефекти
-вивчіть тривалість його застосування
-обов'язково врахуйте форму випуску.
Як правило, фахівці призначають дитині до року ліків уформі сиропу, а дитині старше - льодяники.

9_лекарства_от_кашля.png

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що в Європі до двохроків заборонено давати дитині відхаркувальні засоби КАТЕГОРИЧНО! Навіть дитині до 5 років там лікарі нерекомендують давати будь-які муколитики. Фахівцями встановлено, що через слабкий кашельний поштовх у дитині важко відкашлюэться велика кількість мокроти. Потім вона збирається в нижніх дихальних шляхах, а якщо під час сну дитяча кімната наповнена сухим і теплим повітрям, то так може легко початися обструктивний бронхіт і навіть запалення легенів.
Тепер давайте уточнимо, чим забороняється лікувати сухий кашель у дитини?
1. Не можна давати ліки від сухого і вологого кашлю одночасно.
2. Обережно застосовувати мазі з різким запахом.
3. При сухому кашлі не рекомендується ставити гірчичники.
Більше про медичні ліки від кашлю ви можете дізнатися від відомого доктора Комаровского


Підсумок: Ваші подальші дії мають бути строго індивідуальні, розраховані тільки для допомоги конкретній дитині. Ні в якому разі не повторюйте призначення лікарячужій дитині для свого малюка!

Сухий кашель у дитини вночі

Ви звичайно, погодьтеся, що саме кашель є самим кращим захисним рефлексом у дитини. Проте, якщоослаблений організм навіть вночі не може набратися сил -це викликає у Вас занепокоєння ще більше.
Давайте розберемося чому саме вночі кашель посилюється?
По-перше: давайте відразу згадаємо об вплив пилу ісухого повітря в кімнаті.
Зробіть перед сном в дитячій вологе прибирання і добре провітрите кімнату, щоб сухе повітря не провокувало напади кашлю.

10_проветривание_детской_комнаты.png

Пам'ятайте!

Навіть звичайна ємність з водою або мокрий рушник на батареї може допомогти зволожити повітря!
По-друге: за природою самого дитячого організму, якщо у дитини нежить, а під час сну тіло знаходиться у горизонтальному положенні, то слиз стікає в носоглотку та закриває дихальні шляхи.
Природно при поверненні з боку на бік і при підйомі зліжка обов'язково спрацьовуватиме кашлевий рефлекс. Це норма! Страшніше якщо немає мокроти, немає очищення від бактерій, а значить немає захисту від них. На додаток пересихає носоглотка і постійно підтримується запальний процес в дитячому організмі.
Пам'ятайте!

Зазвичай кашель викликає вірусна інфекція інавіть цілі вірусні інфекції від самого носика, від бронхіол, бронхів і до легенів. Дуже часто ці інфекції атакують не всі відразу, а поступово.
Фахівці помітили, що десять дітей із ста після перенесеного ГРВІ продовжують кашляти. Лікарі навіть пропонують назвати цей кашель "поствірусним".Вам, можливо, відомі такі прояви. Але хоча вони і лякають Вас, зате найчастіше не є наслідками серйозних патологій (якщо до цього лікар не поставив діагноз астми або пневмонії).

11ночной_кашель_у_ребёнка.png

Пам'ятайте!

У будь-якому правилі є виключення. Частий нічний кашель може сигналізувати про патологію дихальних шляхів, звичайну алергію або навіть коклюш. Не займайтеся самолікуванням! В даному випадку потрібна консультація фахівця!
Тепер давайте визначимо, чим Ви можете допомогти своїй дитині під час нападу. Які дії можна зробити, щоб зупинити нічний напад?
1. Візьміть малюка до себе на руки і постарайтеся заспокоїти його.
2. Якщо у дитини вологий кашель, тоді можете зробитийому постукуючий масаж.
3. За допомогою сольового розчину або фізіологічного розчину зволожите носові проходи.
4. Дайте випити теплої води або чаю.

12_как_остановить_ночной_кашель.png


5. Можна дати ложечку меду малюкові, але якщо у нього немає алергії на мед.
6. Провітріть дитячу кімнату, зволожте повітря.
7. Постарайтеся укласти дитину так, щоб зупинити сильний відтік слизу. Підкладіть високу подушку або просто переверніть зі спини на бочок.
8. Влаштуйте невеликий сеанс паротерапії : дайте подихати парою декілька хвилин.
Можливо, Вам сподобається цей приклад постукуючого масажу від доктора Комаровского для кращого відходження мокроти


Підсумок: Дуже важко гарантувати швидке лікування сухого кашлю. Головне - виконуйте усі приписи свого лікаря і не опускайте руки! У народі не даремно говорять: "Хворий - лікуйся, а здоровий - бережися"!
Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань в лікуванні, медицині і про здоровий способіб життя - читайте в розділі Здоров'я.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар