Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся яку роль відіграють вітаміни в розвитку дитини від 0 до 12 років, визначитеся які з них краще - натуральні або синтетичні, познайомитеся з рекомендаціями фахівців
Зміст:

Які бувають дитячі вітаміни


Про вітаміни всі знають, що вони відносяться до незамінних харчових, біологічно активних речовин із загальними властивостями. Але ці активні речовини при тому, що вони життєво важливі, на жаль, не утворюються в організмі людини або якщо утворюються, то в мінімальній кількості.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися звідки пішов початок дослідженням впливу цих активних речовин на організм людини

Завдяки дослідженням вчених, інформація про кожне таке активна речовина стала загальнодоступною і було доведено, що в різні періоди розвитку та при різних навантаженнях людині потрібні різні біологічно активні речовини, які не тільки впливають на життєдіяльність усього організму, але і регулюють внутрішній обмін речовин.
Кожній дорослій людині і без знань хімії зрозуміло, що в період активного росту всього організму дитині всі необхідні вітаміни, але у кожного з них є своя норма.
Пам'ятайте!
Всі вони дуже активні навіть в маленьких кількостях! Не перевищуйте норму - це небезпечно!
Можливо, Ви помічали, що всі дитячі вітаміни, які пропонують в аптеках вже поділені на вікові періоди розвитку малюка. Як правило, вони зібрані в цілі комплекси і мають загальну назву "ПОЛІВІТАМІНИ". Усі вони належать до синтетичних вітамінів, тому що вони вже виділені і зібрані в одну таблетку, капсулу. Саме через виготовлення таких вітамін за допомогою різних хімічних процесів-їх називають ще штучними.

натуральные_и_искусствнные_витамины.jpg

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що натуральні вітаміни теж надходять в організм людини в комплексі, але в меншій концентрації.
Давайте тепер визначимо в якому віці які вітаміни найбільш важливі?
На самому початку розвитку дитячого організму після моменту народження всі необхідні поживні речовини надходять новонародженому через материнське молоко під час годування груддю.
Пам'ятайте!
Дослідженнями фахівців доведено, що жіноче молоко-це унікальний комплекс всіх корисних речовин, а за кількістю вітамінів А, С, В навіть багатшими коров'ячого

материнское_грудное_молоко.jpg

Тому в перший місяць одне материнське молоко дає немовляті повністю всі важливі речовини для дитячого організму.
З віком в дитячому організмі виникають нові потреби.
Пам'ятайте!
Консультація вашого педіатра допоможе вибрати найнеобхідніші вітаміни саме вашому малюкові в кожному віці згідно загального розвитку самої дитини
Проте, деякі моменти в нестачі певного вітаміну Ви можете помітити самостійно:

  1. Якщо у дитини знижена темнова адаптація – А
  2. Пухкі і кровоточиві ясна-С
  3. Вражені губки, куточки ротика, язика, шкіри-В2 і В6
  4. Розвивається рахіт – D

Пам'ятайте!
Коли Ви бачите у дитини в будь-якому віці постійну втому, хворобливість – знайте: це все можна і потрібно виправити з допомогою певного біологічно активної речовини!

Адже кожен дитячий організм особливо тонко відчуває його недолік
Всі напрацювання вчених зібрані в цій таблиці, де вказано яке у кожного вітаміну пряме призначення

для_чего_нужны_витамины.jpg

ПІДСУМОК:
Запам'ятайте найголовніше для всебічного росту і розвитку Вашої дитини - йому необхідно правильно харчуватися! Для цього обов'язково проконсультуйтеся з лікарем з приводу організації збалансованого і раціонального харчування

Натуральні вітаміни для дітей

Можливо, Ви читали або дивилися диспути фахівців з приводу синтетичних і натуральних вітамін. І помітили, що все-таки думки більшості педіатрів сходяться з висновком, що дітям краще давати справжні і натуральні, які нам дає сама природа. Їх природні комплекси легше засвоюються всім дитячим організмом, а надлишки легко виводяться. Але не варто забувати, що їх кількість важко точно розрахувати.
Всім зрозуміло, що в природі не буває продукту з одним корисним елементом. Давайте спробуємо розглянути самі часто використовувані в дитячому харчуванні натуральні продукти.
Візьміть яблуко. У ньому знаходиться комплекс В, С, Е, РР.

І це ще не все. Про мікроелементи теж не варто забувати. Це плюс - калій, магній, кальцій, йод, пектин, марганець і залізо. Ще плюс амінокислота.
Як бачите, це теж комплекс корисних речовин і про це не варто. Хоча, в основному в таблицях вся увага приділяється тільки одній речовині.

какие_витамины_в_продуктах.jpg

Пам'ятайте!
В натуральних продуктах всі корисні речовини теж знаходяться в комплексі
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися скільки і яких вітамін необхідно на добу дитині і дорослому?

суточная_потребность_в_витаминах.png

Ви, звичайно, розумієте, що вирахувати Мікрограми практично неможливо. Для цього харчування малюка має бути різноманітним.
Ось що про різноманітне харчування говорить доктор Комаровський

Пам'ятайте!
Тільки натуральні вітаміни здатні легко засвоюватися в дитячому організмі
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися деякі рекомендації щодо усунення недостатності кількості вітамінів:

  •  C і Р2 - в раціоні можна виправити тільки при правильному виконанні щоденного продуктового набору для своєї дитини, при обліку правильного кількості в раціоні фруктів, овочів і ягід
  • групи В – якщо дитина отримує більше норми цукру, очищеного рису, виробів з борошна вищого сорту
  • Неправильна технологія приготування або зберігання продуктів. Пам'ятайте, що особливо чутливі вітаміни С, А,В1, каротин, фолацин
  • Враховуйте обов'язково сезонні коливання так: в овочах і фруктах зменшується вітамін С, Р і каротин, в молоці і яйцях-відповідно А і D

картинка_3_Натуральные_витамины.jpg

Пам'ятайте!
Доведено фахівцями, що при достатньому вживанні вітамінів одного виду, але тривалому недоліку повноцінних білків може виникнути дефіцит інших
Також небезпечний тривалий надлишок або дефіцит одних вітамінів, який порушує обмін інших.
Ви розумієте, що це ціла система і за підтриманням в ній балансу необхідно постійно стежити!
Можливо, Вам сподобається це відео, в якому викладено думку фахівця з цього питання:

ПІДСУМОК:
Для вашого малюка дуже важлива збалансованість між усіма харчовими речовинами. Намагайтеся, щоб він щодня отримував свіжі овочі і фрукти в натуральному вигляді або у вигляді пюре і соку. А дитині з 2 років для кращого засвоєння вітамін можна поступово вводити зелень

3. Вітаміни для школярів

Вам важливо розуміти, що в 6-7 років у Вашої дитини припиняється ріст кістково-м'язової системи і починає активно формуватися структури головного мозку. Тому важливо в цей період давати повне інтелектуальне навантаження: завдання знаходити нестандартні рішення в творчих ігрових завданнях та на розвиток логічного мислення.

Цим Ви допоможете краще розвинути розумові та логічні здібності свого школяра. В цей же час пред'являється особлива вимога до раціонального і повноцінного харчування школяра. Для нього зараз потрібні вітаміни В1, В2, В12, А, С, Е і фолієва кислота.

картинка_4_Витамины.jpg

Якщо Ваш школяр віком від 7 до 9 років, тоді при серйозних інтелектуальних навантаженнях і активне формування структур головного мозку додається розвиток дихальної, серцево-судинної та нервової систем дитячого організму. Тому важливими стають вітаміни С, Е, В1, В2, В12, А, фолієва і пантотенова кислоти.

все_витамины.jpg

Всі ці поживні елементи в цьому віковому періоді допомагають не тільки динамічному зростанню всього дитячого організму, але і формування імунної системи. Тому фахівцями відмічено, що після цього періоду діти перестають часто хворіти. Дитячий організм потихеньку налаштовується стати «дорослим».

Якщо Вашому школяреві 10 років, тоді Вам необхідно розуміти, що він потребує незамінних харчових, біологічно активних речовинах вже як дорослий. Їх недолік може вплинути на повільне фізичне розвиток в зростанні.

На додаток до цього може сповільнитися розвиток структур головного мозку, нездатність аналізувати інформацію, відсутність абстрактного мислення.

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися поради доктора Комаровського

ПІДСУМОК:

Вітаміни для дітей відіграють ключову роль в їх розвитку. Їх кількість в організмі дитини має постійно поповнюватися, так як вітаміни відіграють величезну роль для підтримки імунітету дитячого організму

Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань правильної організації і проведення годування дитини – читайте в розділі "Харчування"

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар