Фахівці Оксфордського університету в ході своїх досліджень довели, що ще під час внутрішньоутробного розвитку формуються відмінності в розвитку мозку у дітей.
Їм вдалося встановити, в яких саме генетичних областях формується ліворукість. Завдяки дослідженню виділили чотири таких області. Більш докладне дослідження дало пояснення звідки ліворукі діти мають більш розвинені мовні навички. Однак сам ген встановити поки не вдалося.
Вчені довели, що ліворукість починає формуватися ще до народження в утробі матері. Цей процес починає відбуватися на рівні мікротрубочок. Вони і є основною білковою внутрішньоклітинною структурою. З них будується цитоскелет кожної клітини.
У висновку свого дослідження вчені підтвердили, що на відміну від праворуких дітей у ліворуких спостерігається більш швидке спілкування між двома мовними зонами в півкулях головного мозку. Це дає деяку перевагу такій дитині, якщо потрібно виконати словесну задачу. Однак, дана відмінність характерно не для всіх ліворуких. Причина цьому-індивідуальні відмінності. Для представлення більш точної картини, вчені наводять такі статистичні дані: якщо на нашій планеті у 10% людей ліва рука є основною, то з них лише 25% може зустрічатися більш розвинені мовні навички.

06.09.19_цитоскелет_клетки.png

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

наркологические центры киева