Все про навчання дітей

Уся правда про картки Домана

Уся правда про картки Домана

Прочитавши цю статтю, Ви знайдете корисну інформацію не тільки про картки Домана, але і про його всесвітньовідомих методиках раннього розвитку, дізнаєтеся що вони дають дитині і як їх можна застосовувати, навчитеся робити своїми руками картки Домана для читання , математики та інших наук,познайомитеся із загальними рекомендаціями щодо їх виготовлення.Зміст Всі…
Існуючі особливості кубиків Зайцева

Існуючі особливості кубиків Зайцева

Прочитавши цю статтю, Ви побачите, чим відрізняється методика навчання читання Н. Зайцева від інших методик, познайомитеся з етапами навчання за цією системою, знайдете корисну інформацію про найголовніші її достоїнства, дізнаєтеся, як організувати самостійно вдома заняття з навчання читання за методикою Зайцева. 
Відкрийте таємниці ментальної арифметики

Відкрийте таємниці ментальної арифметики

Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся що таке ментальна арифметика, що вона дає для розвитку дитини і дорослого, знайдете корисну інформацію про найголовніші достоїнства ментальної арифметики в порівнянні з традиційною математикою, познайомитеся з її недоліками згідно думку незалежних фахівцівЗміст: Історія розвитку ментальної арифметики Біологічний вплив ментальної арифметики на розвиток людини Переваги…
Як навчити дитину красиво писати

Як навчити дитину красиво писати

Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся, з чого і як правильно навчити свого малюка писати букви і цифри,визначте для себе з чого можна почати роботу з Вашим дитиною, зможете скачати прописи для індивідуальної роботи, знайдете корисну інформацію і рекомендації фахівців з навчання письмаЗміст: Перші прописи Вчимося писати друковані букви і цифри…

Про розділ "Навчання"

У цьому розділі Ви знайдете всю інформацію щодо навчання розвитку дитини від 1 року до 12 років, дізнаєтеся як створити умови для правильного всебічного розвитку своєї дитини, навчитеся проводити з користю для дитини свій вільний час, щоб він швидше досяг нових успіхів по кожній лінії розвитку. Давайте спочатку розберемо загальні моменти

  • Навчання і розвиток. Що між ними спільного і в чому відмінність?
  • Лінії розвитку і вікові обмеження в навчанні

Навчання і розвиток. Що між ними спільного і в чому відмінність?

Давайте розберемо ці два поняття на конкретному прикладі.
Для всіх нас один очевидний факт: в незалежності від нашого бажання або небажання маленька людина щохвилини зростає і розвивається за своєю індивідуальною програмою, закладеною йому самою Природою. У цьому процесі відбувається самостійний фізичний розвиток малюка. Батьки тут можуть тільки стежити за відповідністю досягнутих їм успіхів і співвідносити їх із загальноприйнятими нормами.
Припустимо, якщо Ви хочете, щоб у Вашої дитини в плані фізичного розвитку все йшло в нормальному процесі і не було ніяких відхилень, Ви почнете приділяти всім окремих елементів фізичного розвитку більше часу і уваги. І ось в цей момент виникає необхідність навчання – передачі історично вже накопиченого досвіду, певних знань, умінь і навичок.

обучение_и_развитие.png

Крім фізичного розвитку вчені виділили ще два великих напрямки розвитку дитини:

  • Духовний
  • Соціальний

Тепер ви розумієте, що для щоб дитині передати напрацьований поколіннями певний досвід по будь-якому напрямку його необхідно підключити до навчання.
Якщо подивитися на навчання як цілеспрямований процес передачі знань, то не можна не помітити, що воно в свою чергу складається з виховання та освіти.
Підсумок:
Враховуючи необхідність всебічного розвитку дитини, фахівці розробили норми навчання по кожній лінії розвитку дитини від 1 року до 12 років і розробили конкретні методи навчання для досягнення кожного елемента в розвитку.

Лінії розвитку і вікові обмеження в навчанні

Ви розумієте, що неможливо займатися навчанням дитини без визначення його віку, так як в різні вікові періоди, згідно зі спостереженнями фахівців, у дитини з'являються різні інтереси. Ці періоди фахівці називають сенситивними або сензитивними.

периодизация.png

Про перший період життя малюка Ви можете прочитати докладні матеріали з навчання навичкам в розділі «Дитинство»
У розділі "Навчання" знаходяться матеріали з навчання дитини в період дошкільного віку та молодшого шкільного віку.
Якщо ваша дитина-дошкільник, тоді весь процес навчання фахівці рекомендують побудувати за чотирма напрямками:

развитие_дошкольника.png

При цьому основний ухил в навчанні дошкільний період робиться на підготовку дитини до школи
Якщо Ваша дитина - учень початкової школи, тоді щоб допомогти його успішного навчання в школі і створити для цього будинку всі умови, визначтеся в якому напрямку потрібно приділити більше уваги:

развитие_мл_школьника.png

Рекомендації фахівців з емоційного і нервово-психічного напрямку розміщені в розділі " виховання»
Матеріали з фізичного розвитку розміщені в розділі " Спорт»