Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся що таке «дитяча логіка», як вона розвивається в дитині, будите вміти проводити зі своїм малюком ігри на логіку і мислення.

Зміст:

 1. Вікові періоди розвитку логіки в дитині.
 2. Логічні ігри.

1. Вікові періоди розвитку логіки в дитині.

Ви часто, чуєте вираз «Так, все логічно!», «Включи логіку!», «Давай міркувати логічно!». В кожному виразі є слово «Логіка». У дорослому світі без неї – ніяк!

Ось так науково визначається значення слова «Логіка» і її «Основні поняття»1_logika.png

Як же навчити всьому цьому свого малюка? - Питання досить складне і цікаве! Тільки не подумайте, що складне до такого, що цьому неможливо навчити! Звичайно, можна!

Запам'ятайте! У кожної дитини свій тип мислення:

 1. Є період, коли діти пізнають світ за допомогою наочно-дієвого пізнання. Вони люблять маніпулювати предметами. Це характерно для дитини 2-3 років.
 2. Є період розвитку наочно – образного пізнання. Коли діти вміють представляти предмети або явища. Це відбувається з дитиною в 3-4 роки.
 3. Є ще один рівень пізнання світу - словесно-логічний. На цьому рівні діти розбираються в словах, поняттях, вміють міркувати. Таке формування різних понять відбувається з 5-6 річною дитиною.

Розглянемо конкретніше словесно – логічний рівень мислення, який пов'язаний з використанням і перетворенням понять.

Всі ці поняття повинні бути добре знайомі Вашому малюкові!

Ось вибирайте, на якій сходинці зараз перебуває Ваш малюк, і сміливо освоюйте всі премудрості цієї цікавої науки маленькими, але впевненими кроками від легкого до важкого:

 1. Спочатку переконайтеся, що Ваш малюк має сформоване уявлення про сталість об'єкта. Перевірте: чи намагається він знайти іграшку, яку тільки що Ви сховали у нього на очах? Потім ускладните – сховайте дві іграшки. Якщо дитина і з цим впорався – перевірте його на двох картинках. Спочатку покажіть, а потім переверніть і запитайте: «Де намальований..?» І так далі збільшуйте кількість предметів до 4.
 2. Вам потрібно навчити дитину знаходити предмет в сусідній кімнаті і по опису приносити його. При цьому не забувайте постійно проговорювати все, що відбувається, використовувати позитивні та радісні емоції!
 3. Ваш малюк повинен вміти виконувати вправу з двох завдань. Наприклад: « Принеси яблуко і грушу», «Принеси ложку, поклади її на стіл».
 4. Вчіть дитину зберігати увагу. Ще по-іншому це називається терпінню. Воно обов'язково з'явиться, якщо його прохання Ви будите не поспішати виконувати відразу. Якщо Ваша дитина ще зовсім маленька, то не довго затягуйте! А ось поступово збільшуючи цей час, можна навчити дитину пам'ятати важливе навіть через годину!
 5. Ваша дитина повинен уміти виконувати вправу з 3 завдань. Посадіть на стіл три іграшки по зростанню і запропонуйте дати кожній іграшці різного розміру чашку. Далі додайте частування. Запропонуйте дати першої дві цукерки. У житті це може бути теж. Коли  Ваше довге прохання до дитині складається з трьох кроків. Принести дві іграшки, називаючи ознаки одного або місце, де вона знаходиться. Тільки обов'язково перепитуйте, як запам'ятав завдання сам малюк.
 6. Щодня постійно задавайте питання, які нагадують про те що було вчора, і направляйте  думки на те, що буде завтра.

Ось це і є найбільш важливі моменти в розвитку логіки у дитини. Постійно стежте за ходом його думок!

Навчайте свого малюка аналізувати, робити маленькі висновки, будувати логічні ланцюжки.

Поступово, відпрацювавши всі класифікації поняття, підкажіть, як правильно висловлювати свої думки та робити остаточні висновки. І у Вас виросте вундеркінд! 

2. Логічні ігри.

Вся робота з розвитку логіки повинна бути цікава дитині. Вчіть всього лише на прикладах і в грі.

Існують різноманітні ігри для розвитку логіки, пам'яті і мислення.

 • « Назви одним словом» - вчить конкретним і абстрактним поняттям;
 • "Знайди зайве" - учить виділяти родові і видові поняття;
 • "Склади намиста" - учить одиничним і загальним поняттям;
 • "Скажи навпаки" - розвиває гнучкість розуму, дає поняття протилежні і такі, що суперечать;
 • "Вгадай по опису", "Порівняй предмети" (муха-метелик, стіл-стілець) - розвиває поняття одиничні  і загальні;
 • "Хто ким буде"? (курча, насіннячка, гусениця, тканина, учень) учить сумісним і несумісним поняттям.

 

Можливо, Вам сподобаються онлайн - ігри на логіку і мислення для дітей.

Оцініть матеріал
(6 голосів)

Залишити коментар