УСЕ ПРО ДОГЛЯД ЗА НЕМОВЛЯМ

Переляк у немовляти

Переляк у немовляти

Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся які ознаки переляку бувають у грудничкапознайомитеся з рекомендаціями фахівців з лікування переляку у дітей до 3 років в домашніх умовахЗміст: Ознаки переляку у немовляти Як лікувати переляк у грудничка Ознаки переляку у немовляти Переляк у новонародженої дитини виникає досить часто аж до 3 років. Причому…
Чому у Вас не виходить укласти спати новонародженого

Чому у Вас не виходить укласти спати новонародженого

Прочитавши цю статтю, Ви знайдете відповіді на всі свої питання, навчитеся правильно і швидко укладати спати свого малюка,визначте для себе який ритуал вам більше подобається,знайдете корисну інформацію про найголовніших дозволених позах для новонародженого,познайомитеся із загальними рекомендаціями фахівців з укладання спати новонароджених малюківЗміст Тривалість сну Як правильно укладати новонародженого спати В…
Заняття спортом після пологів

Заняття спортом після пологів

Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся через скільки днів після природних пологів можна почати займатися спортом і коли після операції кесаревого, Ви визначите для себе з чого почати спортивні тренування,знайдете корисну інформацію про найголовніші види дозволених спортивних навантаженнях для годуючих мам,познайомитеся із загальними рекомендаціями фахівцівЗміст Через скільки днів після пологів можна…
Як правильно харчуватися мамі, що годує

Як правильно харчуватися мамі, що годує

Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся що дозволено фахівцями їсти в перший день після пологів майбутній мамі, що годує,знайдете корисну інформацію про найголовніші вимоги до її меню на майбутні 12 місяців,познайомитеся з конкретними рекомендаціями фахівців про те, що не можна їй їсти при годуванні малюка грудьмиЗміст Що можна сміливо їсти після…

  Про розділ "Дитинство"

З цього розділу Ви дізнаєтеся всі вимоги по догляду за немовлям, що включає поняття «гігієна новонародженого», навчитеся робити всі основні гігієнічні процедури своїй дитині і дізнаєтеся, як правильно організувати надалі догляд за дитиною до 1 року. Давайте коротко розберемо основні пункти на перший місяць

 • Правила з організації догляду за новонародженим
 • Гігієна новонародженого. Загальні процедури
 • Чим відрізняється догляд за новонародженим хлопчиком від догляду за новонародженою дівчинкою

Правила організації догляду за новонародженим

Ваш малюк з'явився на світ і починає вчитися жити. Після стерильних умов в утробі мами йому поки важко звикати до нового зовнішнього середовища. Спочатку дитині потрібно навчитися виробляти імунітет і необхідні антитіла для успішного опору будь-якої інфекції.
Зараз тільки Ви можете допомогти йому підготувати дитячий організм до захисту від різних мікробів, які знаходяться навколо. Тому правильний догляд за новонародженим в перший місяць життя так важливий.
Пам'ятайте!
Пупкова рана – це найважливіше місце, яке Ви повинні постійно тримати під контролем!
Намагайтеся, щоб Ваш малюк в перший місяць випадково не отримав жодних подряпин або будь-яких маленьких пошкоджень на шкірі.
Це для нього вкрай небезпечно, а якщо дитина народилася недоношеною, тоді взагалі будьте гранично акуратні!
Перший місяць життя для новонародженого є найскладнішим. Постарайтеся створити всі необхідні умови в оточенні дитини.
Щодня виконуйте всі необхідні вимоги по догляду за новонародженим:

 • Ретельно дотримуйтесь чистоту тіла самого немовляти і його речей
 • Регулярно виконуйте всі гігієнічні процедури
 • Щодня робіть прибирання дитячої кімнати малюка
 • Постійно провітрюйте кімнату
 • Приберіть поки всі килими, м'які іграшки, книги. Ці предмети мають властивість накопичення пилу, що може привести в майбутньому до алергії
 • Щодня міняйте дитині білизну і потім правильно його обробляйте. Для цього обов'язково необхідно його прокип'ятити і пропрасувати з 2-ух сторін
 • Бережіть малюка від зайвих мікробів, просто намагайтеся менше показувати його іншим людям: друзям, сусідам, знайомим
 • Перед тим, як взяти малюка на руки –завжди спочатку вимийте їх ретельно з милом і регулярно стежте за своїми нігтями, запахом тіла і чистотою одягу в якій Ви перебуваєте біля дитини

Пам'ятайте!
Із зайвими чужими мікробами йому ще поки важко впоратися!

Младенчество.png

Гігієна новонародженого. Загальні процедури

Крім створення зовнішніх умов по догляду за новонародженим, Вам необхідно також щодня стежити за гігієною тіла самого малюка.

Ранковий туалет для новонародженого в перші дні складається декількох загальних пунктів:

 1. Обличчя новонародженого

Просте умивання всього обличчя чистою долонькою і протирання очей дисками, змоченими в чистій, кип'яченій воді. Сама процедура не складна, але уважно стежте за настроєм і реакцією малюка на температуру води.

     2. Носик

Процедура з носиком складається з видалення кірочок носових проходах. Для цього спочатку закапайте в кожну ніздрю по крапельки дитячого масла і потім протріть все всередині шматочком вати, згорнутим джгутиком. Щоб випадково не пошкодити зовсім ніжну оболонку в носових проходах не можна ватку намотувати на тверді предмети

    3. Вушка

Залицяння за вушками зводиться до простого обмивання вушних раковин. Але стежте, щоб вода не потрапила в саме вушко. Після промивання скачайте з вати джгутик і, не засовуючи глибоко ватку, прочистіть сам слуховий прохід.

    4. Пупок

Залицяння за пупком виконується щодня для дезінфекції пупкової ранки перекисом водню або звичайною зеленкою до відділення пупкового канатика. Також постійно стежте, щоб в сам пупок не потрапила ні яка волога. Але якщо таке все ж сталося – терміново вимокають її сухою ватою і ретельно обробіть.

    5. Нігті

Залицяння за нігтями проводити необхідно 1 раз в сім днів спеціальними ножицями з закругленими краями. Не забутьте обов'язково перед процедурою помити їх гарячою мильною водою і витерти.

   6. Шкіра

Залицяння за шкірою новонародженого - дуже важлива процедура з найперших днів життя. Спочатку Вам потрібно буде тільки протирати всі складочки на тілі малюка вологою серветкою. Потім дуже ніжно зробити це ж, але сухою серветкою, потім протріть ці місця спеціальним дитячим кремом.

Пам'ятайте!

Саме в перші дні життя і під час проносу сам кал дитини по своїй консистенції дуже липкий і в'язкий, а шкірний покрив малюка ще не адаптувався до нових умов. Тому намагайтеся особливо ніжно виконувати всі гігієнічні процедури

   7. Купання

Коли заживе пупкова ранка, можете вже через 2 години сміливо купати малюка!

Процедура купання повинна стати щоденною перед сном. А після купання рушники і пелюшки для укутування немовляти постарайтеся заздалегідь підігріти грілкою!

   8. Обмивання

Обмивають дитину до шести місяців просто долонею без ніяких мочалок і без інших засобів.

Фахівці помітили, що вода розслабляє немовля і заспокоює. Ось тільки простежте, щоб її температура повинна бути 370С. Сама ванночка повинна строго використовуватися тільки для купання немовляти.

уход_за_младенцем.png

Чим відрізняється догляд за новонародженим хлопчиком від догляду за новонародженою дівчинкою

Під час ранкового туалету або після кожного фізіологічного оправлення ви повинні щодня проводити підмивання малюка теплою водою без ніяких антибактеріальних і миючих засобів.
Гігієна промежини у дівчинки:

 • Спочатку покладіть дитину на руку животиком вгору
 • Сам процес виконується з допомогою теплої води чистою рукою рухом спереду назад – від статевих органів до анального отвору.Такий напрямок забезпечить захистів вашій дитині від кишкової палички, щоб вона не потрапила в статеві органи.
 • Потім потрібно тільце в промежині ніжно промокнути сухим рушником і обробити всі складочки дитячим маслом або спеціальної присипкою.

Гігієна промежини у хлопчика:
Підмивайте щоранку і після оправлень як і дівчинку.
Під час підмивання хлопчика, його теж потрібно тримати животиком до верху. Саму процедуру починати від статевого члена.
Потім обережно обітріть тільце рушником і обробіть спеціальним кремом. Ось тільки сам статевий член і яєчка обробляти кремом не треба.
Головку члена можна відкривати під час купання і просто обмивати чистою проточною водою без миючих засобів. Для обробки головки члена можете капнути на неї крапельку стерильного масла.
Тільки відкривайте головку гранично акуратно, щоб не оголяти її, а тільки трохи зміщуйте шкіру на члені.
Інакше може статися обмеження крайньої плоті, яке болісно для малюка і може навіть викликати ускладнення.

интимная_гигиена_младенца.png

Пам'ятайте!
Обмивайте не тільки статеві органи, але і поперекову область, яка перебувала під підгузником
Постійно ретельно стежте за тим, щоб не з'явилися попрілості, почервоніння, виділення або набухання статевих органів.
Якщо такі зміни раптом помітили, тоді терміново звертайтеся до фахівця: педіатра, дитячого уролога або хірурга!
Фахівцями доведено, що парниковий ефект може стати причиною неправильного розвитку статевих органів, а потім привести до безпліддя. Намагайтеся не допускати цього.
Більш детальну інформацію по догляду за новонародженою дитиною до року читайте в розділі " Дитинство"

доставка воды киевская область