Прочитавши цю статтю, Ви знайдете корисну інформацію про досліди та експерименти, дізнаєтеся як можна безпечно і цікаво проводити різні відкриття зі своєю дитиною в домашніх умовах

Зміст

Досліди в домашніх умовах

Активне пізнання навколишнього світу просто неможливе без досліджень і відкриттів. З їх допомогою у Вашої дитини йде накопичення знань і умінь, розвивається логічне мислення. Разом подивитися і обговорити цікаву книгу або пізнавальний фільм, поспостерігати на прогулянці за змінами – все це безперечно демонструє багатогранність нашого світу і обов'язково стане в нагоді Вашій дитині в освоєнні шкільних предметів. Але тільки досліди і експерименти можуть дуже сильно здивувати і спантеличити Вашого малюка, коли прямо перед його очима відбуваються різні дива.

1_опыты.png

Пам'ятайте!
Такі яскраві моменти з дослідами або експериментами залишаються в пам'яті з дитинства на все життя!
При цьому Ваше завдання не просто здивувати, а й навчити аналізувати, спостерігати, робити прості висновки. Всі свої дії обов'язково озвучуйте-як в цирку. Питань під час проведення дослідів і експериментів має бути не багато, але будьте терплячі – витримуйте паузи для роздумів і відповідей своєї дитини.
Обов'язково запитайте його думку на початку:
- що зараз станеться?
- який буде результат?
В кінці вистави обов'язково поцікавтеся враженням дитини. Запитайте у нього чому так вийшло? Спробуйте запропонувати пофантазувати щодо заміни якихось речовин-яким в цьому випадку був би результат? Де в звичайному житті це можна побачити?

2_опыты_обсуждения.png

Пам'ятайте!
Якщо Вашому малюкові ще важко пояснити побачене, тоді підберіть на цю тему мультфільм з пригод улюблених героїв Смішариків або Фіксікі. Подивіться його разом і обговоріть відповіді маленьких героїв.
Давайте спробуємо підготуватися до таких експериментів в домашніх умовах.
Перше, що необхідно зробити – це знайти безпечне і зручне місце в будинку.
Для цього вам потрібно виділити столик і окремий шафка для дослідів і експериментів. Розставте всі необхідні для роботи матеріали на скандалах. Приготуйте захисний одяг і вивчіть з дитиною прості правила: «Все, що взяв, поклади на місце!»
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що методика навчання і пізнання світу з Монтессорі якраз будується на таких методах навчання.
Пам'ятайте!
Всі атрибути повинні знаходиться в легко доступному для дитини місці, щоб він сам міг повторити все, що Ви показали. Самостійність дитини не можна обмежувати
Для проведення деяких дослідів і експериментів в домашніх умовах можете використовувати ванну кімнату і навіть кухню.

3_место_для_опытов.png

Влітку такі розвиваючі заняття проводити можна у дворі.

4_во_дворе_место_для_опытов.png
З місцем проведення в домашніх умовах експериментів розібралися. А тепер для початку роботи нам необхідно визначитися з віком самого глядача.
Це друга важлива умова успіху проведення дослідів.
Якщо Вашому малюкові ще не виповнилося 3 роки-тоді всі досліди і експерименти повинні бути пов'язані:
- з водою і її властивостями
- з піском і його властивостями
- з м'ячем і повітряною кулькою.
У цьому віці важливо навчити будувати просту логічний ланцюжок і вміти передбачити результат.
Якщо Ваш малюк вже старше 3 років, тоді завдання ускладнюються. Вони повинні нагадувати пригоди в стилі екшн з непередбачуваним результатом.
А ось для малюка в 5 років Ви можете сміливо запропонувати досліди і експерименти з розвитком не лише аналітичних умінь і спостережливості, а й певних розумових навичок.
У цьому віці діти, як правило, цікавляться часом, небезпечними предметами, рівновагою. У них починає розвиватися абстрактне мислення. Запропонуйте своєму дошкільнику досліди з вирощуванням кристалів, познайомте з сонячним годинником, проведіть досліди зі свічкою.
Пам'ятайте!
Тільки Ви добре знаєте здібності своєї дитини і тільки Вам вирішувати, що йому буде цікаво і що він захоче повторити.

5_показ_опытов.png
Підсумок:
Всі досліди і експерименти в домашніх умовах дають дитині безцінний життєвий досвід. Це необхідна частина ігрової діяльності. Поспостерігайте яка тема зараз близька Вашому малюкові і запропонуйте йому відповідний досвід як гру. Для чарівництва можете навіть показувати всі дії від імені лялькового героя.

Досліди і фокуси з фізики

Щоб бути більш точним у визначенні «Досліди з фізики в домашніх умовах» давайте відразу віднесемо їх до гурту цікавих фізичних експериментів.
Пам'ятайте!
Всі досліди з фізики цікаві, цікаві і прикольні, але при цьому вони не перестають бути науковими, хоча в їх проведенні використовуються повсякденні предмети.
Для самого маленького глядача можна показати як вода стає різнобарвною. Для роботи потрібно просто взяти кілька баночок з водою, закрити їх кришками. Заздалегідь на кожну з них непомітно нанести кольорову гуаш. У грі поворожити над ними, потрясти і колір, звичайно, швидко зміниться. Малюк буде в захваті!
- Хочете показати своєму більш дорослому малюкові як рідина вбирається твердим тілом?
Для демонстрації цього досвіду з фізики Вам знадобляться: звичайні пластикові одноразові стаканчики наповнені водою, обрізана пляшка, фломастери, мотузка, паперова серветка і ножиці. Як це все працює дивіться у відео


Подумайте в яку гру можна вставити цей експеримент? Як можна по-своєму обіграти ці фізичні властивості води? Тут все у Ваших руках.
- Ось експеримент в якому вода не виливається з колби. Хочете, покажіть своєму малюкові присутність і роль атмосферного тиску. Для роботи Вам потрібно взяти різні ємності з водою, фарби і звичайний папір. Дивіться, як просто це робиться:


- А хочете показати своєму малюкові фокуси?
1. «Нескінченна ниточка»
Можна перетворити висить на одязі «випадкову нитку " в веселий фокус дуже легко. Відмотайте нитку достовірніше на шматочок олівця і сховайте в кишені, а кінчик витягніть через голку на видному місці. Ось і все! Попросіть малюка за Вами «позалицятися». Веселі емоції Вам гарантовані!

фокус_с_ниткой.png


2. «Вже порізаний, але не чищений банан»
Всім відомо, що почищений банан швидко темніше на повітрі і втрачає свій колір, але є один фокус який допоможе зберегти колір і навіть цілу шкірку банана, але розділити на порційні шматочки. Як це зробити?
Візьміть стиглий банан, велику голку, лимонний сік для обробки місць проколювання. І зробіть так:


3. "Кришталева мильна бульбашка»
Цей досвід підходить для зимового чарівництва. Звичайні мильні бульбашки спробуйте надути на морозі. Результат здивує і вас і вашої дитини


Можливо, вам сподобається фізичний досвід для дорослої компанії в якому звук кришталю пересуває предмети. Тоді приготуйте два кришталевих келихи, коньяк і зубочистку.

Хімічні досліди для дітей

Всі ми вчили хімію в школі і пам'ятаємо, що різні тіла по-різному взаємодіють один з одним. Хімічні досліди для дітей якраз і підготують вашого малюка до цих понять.
1. Пам'ятайте найпростіший спосіб отримання СО2? Зробіть це з повітряною кулькою.
Потрібно просто змішати соду і оцет. На цій реакції існує безліч різних експериментів. Покажіть цю реакцію в прозорій пляшці, а зверху закріпіть повітряну кульку. Дивіться як це зробити


Пам'ятайте!
Для демонстрації досвіду для маленької дитини оцет можна замінити лимонним соком.
2. Хочете зробити домашній вулкан?
Цей досвід завжди захоплює своїми фарбами і енергією. В його основі лежить все та ж хімічна реакція. Тільки попередньої роботи тут трохи більше. Спочатку зацікавте малюка самою темою. Покажіть відео справжніх вулканів, розкажіть про них. Зробіть разом з дитиною сам конус. Візьміть стаканчик і навколо нього зробіть схили. Для цього можна взяти пластилін або солоне тісто. Навіть звичайна глина може бути використана в якості підстави. У середину налийте будь-яку рідину для миття посуду, різнобарвну гуаш і звичайний оцет або лимонну кислоту.
Для виверження «Вогняної лави» потрібна звичайна кухонна сода. Подивіться, як цей досвід повторюють самі діти


3. А хочете, щоб Ваша дитина навчилася швидше писати? Навчіть його писати «Секретні листи»
Для самого маленького це може бути простий малюнок, а для дошкільника – лист. Для секретності візьміть чистий білий аркуш паперу і тонку пензлик. Весь текст потрібно написати лимонним соком, молоком або оцтом. Далі потримайте лист біля лампи – нагрійте написаний текст. І диво здійсниться - все стане видимим!

6_опытпо_химии_секретное_письмо.png

4. Хочете навчити дитину завжди мити руки?
Мелений перець, холодна вода і шматочок мила – ось все, що Вам необхідно для цього досвіду. Подивіться, як це працює:


А тепер увімкніть свою фантазію – нехай мікроби стануть великими. Тут допоможе мелений перець – він буде якраз на них схожий. А далі – фантазуйте!
5. Можна навчити кип'ятити воду холодними руками
Для досвіду Вам потрібно приготувати маленьку баночку, воду, марлю і гумку. Подивіться як це просто:


Можливо, Вам сподобається ось це відео


ПІДСУМОК:
З допомогою таких відкриттів Ви не просто виховаєте допитливість, але і зможете допомогти своїй дитині побачити причинно-наслідкові зв'язки, навчіть спостерігати і робити висновки, почнете розвивати його кругозір.

Як зробити свічку

Досліди та експерименти в домашніх умовах Ви можете проводити для розвитку кругозору і навчання своєї дитини. А ось прищепити почуття краси і естетичний смак дитині Ви можете за допомогою нескладних спільних проектів по виготовленню свічок, які легко можуть стати вашим спільним сімейним хобі.
Розгляньте скільки може бути різних варіантів колірного рішення!

7_разноцветные_свечи.png

А це варіанти свічок, які можуть прикрасити святковий стіл

8_свечи_на_столе.png
Ці свічки просто можуть бути як частина декору кімнати

9_свечи_в_декоре.png
Як бачите варіантів може бути необмежена кількість. Запропонуйте своїй дитині зробити свічку разом.
Для цього спочатку визначитеся:
- для яких цілей Ви хочете зробити свічку?
- якого кольору вона повинна бути?
- якої форми?
- з яким ароматом?

свечи-конфеты.png

За основу для самої свічки можна взяти вже готову свічку або:
1. Віск – він не коптить
2. Парафін – він, правда, коптить
3. Гель – гліцерин, желатин і танін змішайте з такою ж кількістю води. Потримайте суміш на маленькому вогні до повного випаровування рідини
4. Якщо Ви задумали виготовлення кольорової свічки, тоді до складу додайте воскові олівці потрібного кольору
5. Для Аромосвічки додайте в готовий гарячий концентрат вподобане ефірне мало
Пам'ятайте!
Гель стане прозорим, коли охолоне
Фітель можете взяти з готової свічки, а можна зробити самостійно такий же зі звичайних бавовняних ниток.

10_как_сделать_фителек_в_свечи.png
Пам'ятайте!
Вгорі потрібно обов'язково залишати кілька міліметрів для підпалювання
За Вашим задумом самостійно підберіть форму для заливки.
Пам'ятайте!
Верхні краї Вашої форми не повинні звужуватися
Далі сам процес виготовлення можете побачити в цьому відеоматеріалі:


Пам'ятайте!
Свіжоприготованою свічці обов'язково потрібно мінімум 24 години, щоб охолонути
Як бачите, сам процес виготовлення свічки дуже простий. Головне точно визначитися для чого цей шедевр буде зроблено? Для затишної домашньої вечері? Для свята? Для подарунка? для прикраси кімнати? Вам вирішувати.
Можливо, Вам сподобається ця ідея, як зробити свічку у вигляді морозива

Підсумок:
Будьте готові до того, що всі досліди в домашніх умовах обов'язково не тільки здивують вашу дитину, але і дадуть йому практичний досвід. Сьогодні багато готових варіантів подібних експериментів ви можете купити вже в готових наборах. Розвиваюча цінність для дитини від цього не зміниться. Вибирайте самі. Головне: дайте своїй дитині можливість самій на практиці переконається в незвичайних властивостях звичайних предметів і навчіть робити аналіз отриманого результату. А далі його яскраві дитячі емоції і захват від отриманих результатів зміцнять ваші відносини і створять Вам величезний авторитет чарівника на все життя! Не бійтеся, експериментуйте!
Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань правильної організації і проведення розвиваючих ігор для дитини – читайте в розділі Ігри

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар

наркологический диспансер днепровского района киев