Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтеся які іграшки потрібні дітям до року, визначте для себе якоїсь іграшки ще немає у Вашого малюка,
знайдете корисну інформацію про найголовніші розвиваючі іграшки для дітей,
познайомитеся із загальними рекомендаціями фахівців
Зміст

Розвиваючі іграшки для дітей до 3 місяців

Для кожного з батьків вибір іграшки-це серйозна і відповідальна справа. Давайте серйозно розберемо 1 рік життя малюка в плані його розумового розвитку, дізнаємося які іграшки йому можуть в цьому допомогти, з яких іграшок починати знайомство і коли корисно буде вводити таку іграшку?
Мабуть, Ви погодитеся, що коли однорічний малюк цілий день грає брязкальцем і не бачив ніколи ніякі інші іграшки, тоді абсолютно можливо у нього буде спостерігатися відставання у розвитку. Це одна помилка батьків. Але і завалювати малюка іграшками – теж не вихід.

много_игрушек.png

Давайте розберемося як правильно організувати розвиваюче ігровий простір для дитини першого року життя.
Пам'ятайте!
Від народження і до 1 місяця дитині необхідний тільки спілкування з дорослими. Він погано бачить і погано чує
Потім від 1 місяця до 3 у новонародженого починає формуватися слух і зір. А ось вже місячний малюк намагається зафіксувати свій погляд на близькій людині і навіть починає за ним стежити. До 2 місяців малюкові стають цікавими різні предмети і малюнки. Тепер він може просто розглядати візерунки на стінах і на стелі.
Пам'ятайте!
Саме з цього віку починається загальний розвиток Вашого малюка
Для дитини від двох місяців можна розміщувати на стінах біля його ліжечка різні геометричні фігурки в чистих і яскравих колірних рішеннях і навіть підвішувати підвішувати їх на ниточках

игрушки_до_2_месяцев.png

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що фахівці помітили який улюблений колір в цьому віці – це жовтий колір. І ще єдина рекомендація для молодих батьків – не навішуйте занадто багато предметів перед очима у дитини. Йому так важко сфокусувати свій погляд і уважно розглянути кожен предмет окремо.
В 2 місяці дитині вже можна запропонувати погратися брязкальцем.
Пам'ятайте!
За допомогою брязкальця необхідно проводити першу окорухову гімнастику для новонародженого
Самі вправи досить прості: дайте малюкові знайти оченятами яскраве брязкальце на відстані 40 см від носика і поступово відводите брязкальце в різні боки, намагаючись при цьому утримувати на ній його погляд.
Пам'ятайте!
Перші окорухові гімнастики не повинні перевищувати 2 хвилин
Отже, першою іграшкою для Вашого новонародженого повинна стати яскрава, але легка і не дуже об'ємна брязкальце.

погремушки.png

Спробуйте вкладати її в ручку немовляти. Нехай перші його рухи будуть ще не досить спритними, але поступово, з розвитком його рухової системи, він навчиться підносити її до лиця, пересувати в різні боки, і навіть розглядати.
Підсумок:
Головне завдання іграшки брязкальця: розвинути координовані руху "руки-око" і сформувати відповідні цільові спрямовані рухи у новонародженого

Розвиваючі іграшки для дітей від 3 до 6 місяців

Якщо Вашій дитині від 3 до 6 місяців, тоді Ви вже помітили його нові здібності: дотягуватися ручками і навіть ніжкою до улюбленого предмета або навіть може докотитися до нього. Всі ці рухи у нього з кожним днем починають виходити все краще і краще!

3.png

Так на зміну періоду розвитку зорових і слухових функцій приходить період розвитку відчуттів.
Вам тепер можна давати малюкові різні за фактурою і за формою іграшки.
Пам'ятайте!
З 3 до 6 місяців дитині можна пропонувати прості іграшки з гуми, пластмаси і навіть звичайні м'які
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що фахівці рекомендують в цьому віці пропонувати малюкові звучні іграшки. Це можуть бути красиві підвісні музичні дзвіночки над його ліжечком або яскраве брязкальце у вигляді браслетика.

игрушки_до_3_месяцев.png

З 5 місячного віку його починають цікавити різні гумові тваринки всередині яких вбудовані пищалки, лялька "неваляшка" і не складні музичні інструменти, які при прикасании до них видають певні звуки.
Пам'ятайте!
До 6 місяців всі звучать іграшки допомагають розвинути у малюка слухове, зорове і тактильне сприйняття в поєднанні з руховими функціями. А це запускає роботу окремих частин мозку новонародженого
Крім цих позитивних моментів фахівцями також було встановлено, що саме в цьому віці починає формуватися цілеспрямованість і осмислення своїх рухів. Ось тільки не поспішайте завалювати малюка різними іграшками. Дайте йому час розібратися з однією іграшкою.

5.png

Пам'ятайте!
Дитині в будь-якому віці подобається нова іграшка. Щоб постійно підтримувати це бажання, просто ховайте вже добре досліджені їм іграшки на певний час. І він через тиждень знову буде радий їй як новій!
Якщо Вашому малюку від 6 до 9 місяців, тоді Ви помітили, як ускладнилися його рухові можливості, як йому стає легко повзати і навіть з'являються спроби встати. Його кисті рук теж розвиваються. Він навчився захоплювати предмети навіть пальчиками
На зміну стихійному знайомству з різними простими іграшками приходить час більш складних. Це можуть бути різні м'ячики, іграшки з клавішами і кнопочками.

8.png

Навіть яскраві книжки, які потрібно перевертати, стають цікавими малюкові. Хоча і добре знайомі його й досі цікавлять, і він може з ними як і з задоволенням грати.
Пам'ятайте!
Дитина в 9 місяців починає розуміти, як можна грати, задіюючи дві руки
У цьому віці розвиваючими іграшками стають різноманітні набори з простих форм, великих кубиків, яскравих пірамідок. Наберіться терпіння і не звертайте увагу на те, що малюк спочатку буде розкидати побудовані Вами конструкції. Він обов'язково з часом сам зацікавиться як це зробити.
У цей період йому корисні будуть будь-який конструктор з м'якого або гнучкого пластику. Наприклад, це різні кільця, які при натисканні можна зчепити.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що в цьому віці з'являються прості ігри з ручками і пальчиками з імітацією рухів, ігри в хованки одного предмета.
Пам'ятайте!
Від 9 місяців до 1 року малюк спеціально упускає іграшки. Так розвивається його дрібна моторика руки
Підсумок:
До року, як правило, всі вищеназвані ігри та іграшки вже стають добре відомими і, природно, маляті хочеться чого-то нового.

Розвиваючі іграшки для дітей до року

У однорічного карапуза улюбленою грою стає дзига, барабан і металофон. Всі вони вчать дитину розраховувати силу удару для отримання певного звуку.

Можливо, Вам сподобається як психолог пояснює для чого потрібні розвивальні іграшки


Пам'ятайте!
Дитини в 1 рік необхідно познайомити з навколишнім світом в межах Вашої квартири або будинку, показати йому предмети побуту, познайомити з водою і посудом. Як з ними звертатися і що з них можна розбити
Потім перенесіть ці предмети в Ляльковий світ. Тепер потрібні пластиковий мобільний телефон, яскрава лялькова посудка, лялькова перукарня. Всі вони допоможуть йому скопіювати світ дорослих і пограти в нього.

9.png

Тільки пам'ятайте, що всі дитячі іграшки повинні бути з міцного матеріалу, а посуд повинна бути не б'ється.
Всім дітям в цьому віці подобаються іграшки на паличках на коліщатках за якими потрібно бігати і штовхаючи перед собою. Не залишать байдужим жодного малюка дитячі гойдалки, гойдання на конячці-гойдалці або веселі стрибуни.
Викликають невимовний захват водоплавні іграшки. А пісочні Набори взагалі забирають всю увагу дитини на довгий час.

11.png

Пам'ятайте!
Завдяки різноманітним розвиваючим іграшкам в дитині поступово починає формуватися і розвиватися творче мислення
Підсумок:
Для дитини до року все пізнання навколишнього світу відбувається через ігри. Кожен день в цьому віці він проживає в постійній грі. Поставтеся з розумінням важливості цього періоду і постарайтеся створити для цього всі умови

Можливо, Вам сподобається ця консультація спеціаліста

Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань правильної організації вільного часу дитини для її всебічного розвитку – читайте в розділі «Ігри»

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

диспансер наркоманов