Прочитавши цю статтю, ви будите вміти складати самостійно таблицю прикорму з урахуванням основного виду годування вашого малюка

Зміст:

Коли і як вводити прикорм

Можливо, Ви не раз читали в різних книгах по дитячому харчуванню для батьків, що зростаючому організму маленької людинки для його посиленого росту і розвитку необхідно постійно збільшувати кількість їжі і коригувати її складові.
Ви розумієте, що ці слова - не просто рекомендація фахівців, а головний закон здорового майбутнього Вашого малюка. Давайте розберемося коли і як правильно вводити прикорм в залежності від основного вигодовування немовляти.
Пам'ятайте!
Дитячі лікарі в слово "Прикорм" вкладають своє поняття. Для них це заміна одного з основних вигодовування іншими продуктами.

І ось тепер, знаючи це, Ви повинні не поспішаючи, без ускладнень підготувати свою дитину до цього подвигу!

1._с_чего_начать_прикорм.png

Щоб зрозуміти, коли вводити прикорм спочатку проаналізуйте досягнення Вашого малюка. Чи готовий він сам до введення прикорму? Ось основні показники:
1. Малюк вже вміє добре ковтати їжу, а рефлекс виштовхування їжі мовою поступово починає згасати
2. Ви помітили, що, коли в роті у нього соска – він починає її жувати, показуючи Вам свої жувальні руху
3. У нього прорізаються зубки і є підвищене слиновиділення. Як правило, це відбувається з 4 місяців
4. Немає алергічних проявів
5. Малюк вже впевнено сидить і йому цікава різноманітна їжа за загальним столом.
6. У дитини вже досить зрілий шлунково-кишковий тракт, який може засвоювати невелику кількість продукту густого прикорму.
Якщо у Вашого малюка всі ці показники вже видно, тоді Ви сміливо можете починати давати йому пробувати дорослу їжу.
Як правильно вводити прикорм всі фахівці єдині в своїх рекомендаціях: з чайної ложечки і навіть з меншої кількості. Не поспішаючи доводьте кількість нової їжі до 2-3 столових ложок. Обов'язково стежте за бажанням самої дитини!
Пам'ятайте!
Тільки Ваша стриманість дозволить дитині полюбити нову їжу. Дайте йому відчути новий смак кілька днів, а можна і тиждень. Почекайте поки малюк сам не покаже, що вона йому сподобалася!

какая_ложечка_нужна_для_прикорма.png


Щоб уникнути різних форс-мажорних ситуацій в період введення прикорму фахівці розробили «Правила введення прикорму»
Дозволяти:
1. Водити прикорм тільки здоровій дитині при нормальному стільці
2. Перший прикорм давати в друге годування
3. Починати з ½ чайної ложки в теплому вигляді поступово, збільшуючи до 150мл в одне годування
4. Прикорм давати тільки з ложки і при цьому вчити дитину брати їжу з ложечки губками
5. Пол яблука або сухарик давати малюкові в руку
6. З 7 місяців поїти з чашки
7. У 8 місяців садити за загальний стіл на спеціальному стільчику
8. З 8-9 місяців вчити тримати ложку самостійно
Заборонений:
1. Під час змін умов життя і під час переїзду
2. Переходити на новий вид продуктів не раніше ніж через 3 - 4 тижні
3. Вштовхувати їжу в рот малюкові
Підсумок: Якщо Ви правильно організували введення прикорму, тоді у Вашого малюка спостерігається хороша надбавка маси тіла і росту, а також нормальне загальне нервово-психічний розвиток при якому зберігається апетит. Сам малюк поводиться спокійно. У нього позитивні емоції і спокійний сон. Немає алергії. Нормальний стілець.

Прикорм на грудному вигодовуванні

Тепер, виділивши основні показники, коли можна вводити перший прикорм, Ви й самі здогадалися, що цей період припадає на 4-6 місяць життя малюка. До цього часу в житті дитини має бути тільки молочний період за морфофункціональних особливостей ШКТ новонародженого, незрілістю його ферментних систем, недосконалістю імунної системи та розвитком функцій нирок.
Пам'ятайте!
Тільки за допомогою молозива і грудного молока можна швидко і з користю адаптарувати малюка до подальшого розвитку.
У наш час ніхто не буде оскаржувати, що материнське молоко – безцінний продукт. Приділіть увагу своєму харчуванню в період годування груддю. Фахівці підрахували, що на добу харчування матері-годувальниці повинен складатися з: білки-112г, збагачені жири-100г, вуглеводи-400г. Обов'язково-вітаміни. Додатково повинні бути мінеральні солі. Особливо зверніть увагу на солі кальцію і фосфору. Загальна кількість рідини на добу не повинно бути менше 2л.
Не лякайтеся такій кількості всіх елементів! Все це необхідно для вироблення енергії, щоб покрити цінність виділяється молока і його виробництво.
Пам'ятайте!
Тепер Ви повністю відповідаєте за життя маленької людини! Тільки від вашого правильного харчування залежить біологічна і емоційна основа розвитку вашого малюка.

грудное_кормление.png

Цей нелегкий період звикання до світу у малюків у всіх годуючих мам проходить теж по-своєму.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що фахівці помітили два періоди в житті мами, коли можна спостерігати природний процес зниження кількості молока, що виділяється грудною залозою. Цьому явищу вони дали назву «гіпогалактія».
Давайте розберемо кожен період і дізнаємося, як можна безболісно для дитини і мами вирішити проблему.
Перший період
Зустрічається дуже рідко. Встановлено тільки у менше 8% мам. Пов'язано це з запаленнями в залозах внутрішньої секреції, із загальним порушенням гормонального рівня в організмі мами. Цей період отримав назву "первинна гіпогалактія". Її можна помітити вже в перші дні, коли тільки починає запускатися механізм вироблення грудного молока.
Другий період
Зустрічається частіше. Пов'язаний з психологічним фактором пов'язаним із занепокоєнням. Так відбувається через відсутність твердої впевненості годувати малюка грудьми.
Як бачите, практично у кожної мами може виникнути така проблема. Тому потрібно вміти їх вирішувати. Запам'ятайте підказки-рекомендації вчених, які розбиралися в цій проблемі:
1. Для збереження і збільшення лактації у самої мами повинна бути вже сформована тверда упевненість в своїх силах, в обов'язковості годувати груддю немовля
2. У сім'ї повинна бути спокійна обстановка
3. У мами повинні бути збалансованим харчування і достатній відпочинок
4. Необхідно більш частіше прикладати новонародженого до грудей
5. Включіть в харчування спеціальні продукти, додайте вітамінні препарати або напої з трав для посилення лактації. Можливо, вам буде цікаво дізнатися, що такі препарати розроблені фахівцями і користуються популярністю в різних країнах. Так всім відомий російський препарат «Лактамил», "Фемилак", "Олімп", американський препарат «Матерна» . Свій внесок внесла компанія "Джонсон" збалансованим молочним напоєм "Енфа Мама". «Мама плюс» - відомий препарат з Данії.
6. Ще до звичайних продуктів харчування годуючої матері рекомендується додати волоський горіх, салатні листи, свіжу моркву, редьку, шпинат і кріп. З обережністю додають дріжджову пасту, кмин і мед.
7. Рекомендовано застосовувати масаж ваккумним апаратом "Лактон" 10 процедур через день. З його допомогою поліпшується кровообіг залоз і посилюється лактація.
8. Рекомендується фітотерапія:
- екстракту глоду
- настоянки молокогонных рослин: кропу, моркви, кропиви, кмину, деревію, валеріани.
9. З медикаментозних засобів фахівці рекомендують: Апілак, нікотинову і глютамінову кислоти, "Гендевіт", вітамін Е.
Якщо годує мама випробувала всі представлені вище прийоми, але

  • грудного молока після годування все одно немає
  • дитина після чергового годування поводиться неспокійно
  • додає у вазі менш ніж 500г
  • рідше мочепускается.

Тоді фахівці рекомендують зробити контрольні годування протягом декількох днів по 2-3 рази з метою визначити кількість молока, яке висмоктав малюк. І тільки за кінцевими результатами, після консультації з дитячим лікарем потрібно буде ввести догодовування малюка.

правильное_грудное_кормление.png

Пам'ятайте!
Найчастіше дитина починає добре висмоктувати груди тільки на четвертий день після народження.

Через слабку смоктального рефлексу дитини потрібно годувати в перший місяць 12 разів по 20-30 хвилин. Потім до двох місяців 7 раз кожні 3 години, до п'яти – 6 разів, а в дев'ять – 4-5 разів.
Багаторічні спостереження фахівців показують, що:
- немовля здатний сам регулювати скільки йому потрібно молока на одне годування
- до 5-6 місяців в харчуванні у дитини повинен бути білок тільки тваринного походження
- з 5-6 місяців вводиться білок рослинного походження.

Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що фахівці з харчування немовлят на грудному вигодовуванні до року розробили схему введення прикорму. Так вони виділили чотири етапи введення прикорму: Перший – фрукти, Другий – овочі, каші, Третій – каші, Четвиртий-м'ясний (починається з сьомого місяця життя дитини).

схема_прикорма_прикорма.png

Розглянемо кожен вид окремо:
1. У перший прикорм починають, як правило,вводити фрукти.
Спочатку дитині Запропонуйте фрукти у вареному вигляді. Це можуть бути: яблука, персики, груші, абрикоси, сливи, ананаси. А ось банани можна давати в свіжому вигляді, але тільки зрілі. Так, щоб на шкірці були чорні плями і м'якоть починала темніти. Тепер добре розімніть її виделкою. Якщо маса буде густувата-можете додати молока.
З 6 місяців можна в свіжому вигляді давати терте яблуко, грушу, авакадо.
Додавайте фрукти в будь-яке годування, але не частіше двох разів на день. Зазвичай це о 2 годині дня і о 6 годині вечора.
Зверніть увагу на сливи. Сливи і чорнослив можуть подіяти на дитину як проносне. Якщо у малюка часті запори – можете сміливо давати йому цей фрукт, але якщо навпаки – виключіть сливи з його раціону взагалі.
Пам'ятайте!
Ягоди і виноград без кісточок можна давати дитині тільки після 2 років

какие_фрукты_можно_давать.png

2. Другий прикорм можна починати не раніше, ніж через 2-4 тижні після першого.
Ви можете вибрати на свій смак будь-який інший овоч. Це може бути: кабачок, будь-яка капуста, турнепс, морква, гарбуз або картопля, шпинат, буряк, цибуля. Відваріть обраний Вами продукт, і добре протріть. Якщо у овоча є свій різкий специфічний запах можете відварити його у двох водах, щоб запах зник.
Деякі овочі можуть не подобатися малюкові – не наполягайте. Повторіть спробу через місяць.
Як правило овочі дають дитині в 2 години дня – в обід.
Ви повинні бути готові до деяких змін в дитині, коли він починає приймати овочевий прикорм:
1. У стільці можуть бути шматочки овоча в неперетравленому вигляді – це нормальне явище.
2. Буряк обов'язково забарвлює кал і сечу. Тільки уважно придивіться-буряк це або кров.
3. Шпинат може викликати тріщинки у малюка на губках або слизовій оболонці заднього проходу. На кілька місяців виключіть його з раціону дитини.
4. Якщо Ви помітили, що якийсь овоч викликав пронос у малюка – негайно відмовтеся. А через місяць повторіть його, але тільки з дрібної дози.
Пам'ятайте!
Томати і зелений горошок рекомендовано вводити пізніше всіх овочів.
З усіх овочів окремо варто звернути увагу на введення в харчування дитини картоплі.
Вам вже відомо, що в ньому міститься багато крохмалю. Однак він корисний не тільки через це. У ньому є також залізо та інші солі, плюс вітамін С.
В прикорм з 6 місяців можете сміливо пропонувати своєму малюкові картоплю в вареному і печеному вигляді. Ретельно розітріть відварену картоплю і додайте спочатку трохи молока, поки дитина не звикне. Не забувайте під час варіння трохи підсолювати.
Особливо вдалий час – перехід на триразове годування. Це коли між обідом і вечерею вже є 5 годин.
Пам'ятайте!
Саме картопляний крохмаль здатний забезпечити достатню кількість калорій для 5 годинної перерви між годуваннями.
Однак, якщо Ваш малюк має нормальну вагу, йому подобаються зелені овочі, м'ясо, молоко, фрукти, тоді в обід можете давати не тільки картопля, а замініть його добре розім'ятими макаронними виробами або протертим рисом.

какие_овощи_можно_давать.png

3. Третій прикорм.
Тепер вводиться будь-яка одна молочна каша. Але може бути і просто відварна каша на воді.
Вибирайте яка саме на свій смак: рисова, кукурудзяна, ячмінна,. Але не починайте прикорм з манною. Вона часто викликає алергію у дітей.
Не давайте відразу суміш з декількох каш. Поспостерігайте як організм дитини звикає до конкретної каші.
Помічено, що перлова і вівсяна каша може викликати у дитини пронос через великий вміст клітковини.
Можливо, Вам буде цікаво дізнатися, що найбільше вітамінів в ячмінної, вівсяної і манної кашах.

какие_каши_можно_давать.png

Пам'ятайте!
Починати вводити кашу потрібно з ½ чайної ложки один раз в день.

Кашу спочатку дають тепленьку, вже розведену до рідкого стану тільки не дуже голодній дитині в 10 ранку.
Вчені з різних країн вже багато років не рекомендують категорично до 9 місяців давати дитині коров'яче молоко. Якщо є у батьків така можливість то і до 12 місяців включно.
Так як в ході різних досліджень було доведено, що коров'яче молоко призводить до анемії .

Можливо у Вас виникне питання: «Що робити якщо дитина не хоче їсти каші?»
Спочатку, звичайно, спробуйте 2-3 дні умовити і якщо малюк стоїть на своєму, відкладіть це знайомство на два тижні. Але коли він через два тижні буде також упрямиться всім Вашим хитрощів-зверніться в до лікаря!
У практиці бували і такі випадки. Фахівці рекомендують в тоді більше давати дитині овочів і фруктів. Нехай він зрозуміє, що з ложки їжа смачна. Потім обов'язково через два тижні він сам із задоволенням спробує і кашу.

4. Четвертий прикорм – м'ясний і рибний.
З цими продуктами теж не потрібно поспішати. Вводити м'ясну їжу рекомендовано, починаючи з м'ясного бульйону від 10 до 30мл. Поступово за 1-2 тижні до введення в харчування дитини м'ясного фаршу.
Фахівці пропонують в прикорм з 7 місяців вводити м'ясо у вигляді фаршу, як легко доступне джерело тваринного білка і заліза. А в прикорм від 10 місяців – фрикадельки і парові котлетки.
Пам'ятайте!
Фрикадельки і парові котлетки, як правило, вводять коли у дитини вже з'явилися перші зубки.
У прикорм з 9 місяців замість м'яса фахівці дозволяють 1-2 рази на тиждень давати рибу.
З 4 місяців дозволяється ввести ¼ яєчного жовтка, а вже з 8 місяців – ½. Але якщо в сім'ї є алергія – з 7 місяців!

как_можно_давать_мясо_в_прикорм.png

Пам'ятайте!
Потреба дитячого організму в жовтку вчені пояснюють прискореним зростанням малюка з 6 місяців. Сам яєчний жовток дуже корисний для дитини - так як в ньому міститься залізо. А в 6 місяців відбувається утворення червоних кров'яних тілець, коли запас, закладений при народженні, починає вичерпуватися. Але будьте гранично обережні з цим продуктом! Він належить до числа алергенів! Причому доведено, що алергію викликає білок!
Можливо, вам сподобається порада як зменшити ризик алергії від яєць:
До року малюкові давайте тільки жовток, зварений круто 20 хвилин.
Будьте готові до того, що буває малюкові не подобається сам запах вареного яйця або смак. Спробуйте трохи підсолити або перемішати з кашею. Але якщо і тоді відмовляється – не наполягайте. Відкладіть знайомство на тиждень.

как_можно_давать_яйцо_в_прикорм.png

Підсумок: Прикорм на грудному вигодовуванні вводить малюка в різноманітний світ смаків. Уважно ставтеся до настрою свого малюка, привчайте його поступово до загального сімейного столу і не забувайте про культуру прийому їжі.

Прикорм на штучному вигодовуванні

З прикормом при грудному вигодовуванні всі важливі моменти розібрали. Тепер давайте розберемося з ситуацією, коли у мами є протипоказання до грудного вигодовування. Такий висновок дають фахівці якщо у матері спостерігається:
* Відкрита форма туберкульозу, сибірська виразка, правець, ВІЛ-інфекція
• Хронічне захворювання нирок, печінки, серця
• Злоякісні утворення
• Гострі психічні захворювання
• Повна відсутність молока
У таких випадках штучне вигодовування розглядається як вимушений захід і дитині пропонують сучасні адаптовані продукти. Але це крайній захід.
Частіше дитину переводять на змішане вигодовування, коли до грудного молока додається його замінники.

Пам'ятайте!
Штучним вважається вигодовування, коли дитина отримує грудного молока 1/3 добової кількості, а якщо частка грудного молока – 2/3 або ¾ - тоді таке вигодовування наближається е природного і називається змішаним.
Кожній мамі зрозуміло, що активно зростаючому дитячому організму (навіть при годуванні найдорожчими сумішами) все одно важливо отримувати грудне материнське молоко. Тому рекомендації фахівців в різних країнах одні: починати потрібно кожне годування тільки грудним молоком!
До складу молочних сумішей входить коров'яче молоко, а на його перетравлення малюкові необхідно 3,5 – 4 години. Тому режим годування з їх застосуванням, може бути шестиразовим або п'ятиразовим.
Пам'ятайте!
Введення прикорму для дитини на штучному вигодовуванні фахівці рекомендують починати на 1 місяць раніше, ніж у малюка на природному годуванні. А сам порядок введення прикорму на штучному вигодовуванні залишається точно таким же, як і при грудному.

схема_прикорма_при_искусственном_кормлении.png

Підсумок: ніякі молочні суміші не зможуть замінити грудне материнське молоко так як в них немає імунологічного захисту і травних компонентів. Тому до прикорму на штучному вигодовуванні батькам необхідно ставитися дуже відповідально.
Можливо, Вам сподобається цей відео-матеріал

<p
Більше інформації, що стосується рекомендацій провідних фахівців з різних питань правильної організації і проведення годування дитини – читайте в розділі Харчування

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар

киев наркологические центры