Безсоння у дитини
Прочитавши цю статтю, Ви зможете зрозуміти, чому іноді не спить дитина і як допомогти йому заснути.
Зміст:
Чому дитина не спить
Досить часто маму новонародженого малятка хвилює питання, чому дитина не спить.
Здавалося б, крихта тільки що добре поїв, підгузник сухий, пора б і заснути, а щось не виходить. Мама починає нервувати, оскільки немовля, в середньому, повинен проводити уві сні велику частину доби від 18 і до 20 годин.
Останнім часом кордони нормального сну діток до трьох місяців були розширені - від 16 до майже 20 годин. Як правило, у таких крихітних діток ще немає вивіреного розпорядку дня, і кількість годин сну плавно і рівномірно розподіляються на всю добу.
Пам'ятайте!
Велике значення має темперамент крихти і його самопочуття
Якщо немовля бадьорий, активний, його не мучать кольки або ВЧД, то цілком можливо, що після невеликого неспання і спілкування з Вами, малятко засне і проспить близько двох годин.
Буває і так, що немовля спить настільки міцно, що пропускає одне з годувань.
Порада!
Якщо крихітка спить, не прокидаючись близько трьох годин, розбудіть його і погодуйте
Голод дуже небезпечний для новонароджених: у діточок настає слабкість, яка як раз і замінюється сном.
Нерідкі випадки, коли новонароджена дитина не спить протягом цілого дня.
Тут потрібно чітко зрозуміти, чи не спить малятко зовсім або ж все-таки спить, але дуже мало?
Вживати заходів слід, якщо:
- Добовий сон тривати менше 15 годин.
- Немовля проводить без сну 5 годин.
- Крихітка засинає, але через 5-7 хвилин прокидається і починає турбуватися.
Чому ж не спить новонароджена дитина?
Причин може бути декілька:
- Дискомфорт - дуже може бути, що малятко швидко зголоднів або забруднив підгузок відразу після його заміни.
- У дитячій занадто жарко або занадто холодно. Педіатри вважають оптимальною температуру повітря в кімнаті, де буде спати новонароджений в межах 20-23 градусів. Якщо крихта замерзне - він почне активно рухатися і йому буде не до сну, а якщо перегрівся - теж погано, спітнів, відчуває себе не добре.
- У кімнаті шумно. Хоча прийнято вважати, що в перші тижні дітлахи не дуже добре чують звуки, але саме при засипанні будь-якої гучний звук може його дуже налякати.
- У дитячій занадто світло. Немовлята не люблять спати при яскравому світлі. Закрийте вікна шторами або жалюзі.
- Кишкові коліки. Це справжній бич для безлічі діточок. Болі і неприємні відчуття здатні прогнати починається сон. Можна зробити легкий массажик, покласти на маленький животик нагріту пелюшечку, або дати фенхелевого водичку. Можливо, Ваш лікар призначить вам спеціальний засіб від колік.
- Дитині самотньо і страшно. Малютка ще зовсім крихітний, один у великій кімнаті, маминого сердечка більше не чути. Деякі дітки дуже лякаються і погоджуються засипати тільки на руках. Полегшити ситуацію мамі допоможуть різні моделі слінгів.
Зіткнувшись з тим, що дитина не спить вдень, не нервуйте.
Немовлята дуже тонко відчувають Ваш настрій.
Придбайте слінг-шарф або слінг на кільцях, укладіть крихітку туди і він обов'язково заспокоїтися - адже мама поруч! А Ви в цей момент можете займатися необхідними справами.
Що робити, якщо дитина не спить
Але все-таки, що робити, якщо дитина не спить, не дивлячись на всі прийняті Вами заходи? Трапляється, що маленька дитина не спить у своєму ліжечку, зате з задоволенням спить з батьками. Виходом стане приставні ліжечко або маленька люлька, в якій немовля буде перебувати поруч з Вами і відчувати Ваше тепло.
Якщо ж Ви перепробували все, але проблема не йде, то:
- Про всяк випадок зверніться до лікаря, що спостерігає немовля. Іноді за безсонням ховаються більш серйозні і великі проблеми (порушення роботи центральної нервової системи, ВЧД, утруднене дихання).
- Якщо дитина не спить вдень в дитячій, постарайтеся перенести денний сон на вулицю. Більшість дітлахів чудово сплять на свіжому повітрі, в парку чи сквері. У погану погоду укладайте крихітку на балконі або лоджії / веранді.
- Постарайтеся зробити так, щоб перед сном крихту нічого не нервувало і не хвилювало: приглушите звук телевізора або радіо, розмовляйте тихим, спокійним голосом.
- У водичку для вечірнього купання додайте лікувальні трави (ромашку, валеріану, низку) вони допоможуть крихті розслабитися і заснути.
- Можна зшити маленьке саше і наповнити його валеріаною. Покладіть саше в ліжечко. Аромат трави діє заспокійливо.
Іноді Ви можете зіткнутися з тим, що дитина хоче спати, але не спить. Це означає, крихта емоційно перевантажений, його нервова система отримала великий заряд вражень і просто не може заспокоїтися.
Пам'ятайте!
Організм готується до сну за кілька годин до самого сну, тому ввечері не перевантажуйте крихітку іграми і емоціями.
Придумайте свій власний ритуал укладання: Ви викупали немовля, погодували, поклали в ліжечко, заспівали колискову або включили мобіль з розслаблюючою музикою. Посидьте поруч з крихтою якийсь час, нехай він відчує, що Ви поруч, що Ви не кинули його.
Дочекайтеся, поки немовля заспокоїтися і засне.
Залишити коментар
Зараз актуально
-
01
Дитяча кімната для дівчинки
- 0 Прочитано 3893 разів
-
02
Дитяча кімната
- 0 Прочитано 2728 разів
-
03
Логічні ігри для дітей
- 0 Прочитано 3247 разів